لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4454

بهترین کتاب آموزش زبان سی با ترجمه روان

لپ کلام آنکه این کتاب برای گروهی از خوانندگان در ذهن نویسنده نوشته شده است. نویسنده فرض می‌کند که شما یک نوآموز زبان سی هستند و می‌خواهید آن را یاد بگیرید، یا اینکه یاد گرفتید ولی می‌خواهید بیشتر یاد بگیرید. از هر خوشه‌ای که هستید امیدواریم این کتاب و ترجمه آن به کار شما بیاید یا حداقل از خواندن آن لذت ببرید.

ولی ما که با کسی شوخی نداریم، همین جا می‌گویم این کتاب کتاب مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی نیست. بلکه در اصل برای برنامه‌نویسان که حداقل با مقدمات برنامه‌نویسی آشنا هستند نوشته شده است. نویسنده این کتاب اعتقاد راسخ دارد به اینکه زبان سی برای تازه‌کاران مناسب نیست و بعداً در همین کتاب مفصل در این رابطه بحث می‌کند. ولی خوب خیلی‌ها اولین دری که باز می‌کنند پشتش زبان سی است. بخواهیم رسمی بگوییم این کتاب فرض می‌کند که خوانندگان چیزهایی مثل شرط، متغیر، دستور، رویه، آرایه و اجرا به گوششان خورده است و با آن‌ها سر و کله زده‌اند. پس به جای اینکه وقت‌مان را بگذاریم و چیزهای خشکی مثل آموزش جمع دو عدد با یگدیگر و معرفی نمادهایی مثل * بپردازیم، روی چیزهایی که مختص زبان سی است تمرکز می‌شود چون این کتاب به طور خاص برای استفاده از زبان C نوشته شده است.

خوب من هم یک سری دستکاری‌هایی کردم و بعضی قسمت‌ها که هیچ نیاز به ترجمه آن‌ها نبود را در این ترجمه نیاوردم. خوب چیزی که خواندنش برای خوانندگان هیچ فایده‌ای ندارد چرا باید ترجمه شود و وقت من و بقیه عالم را بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.