لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4479

کدهای سیستم‌های وبلاگی چطور کار می‌کنند

بشنوید دوستان این داستان خود نقد حال بلاگفاست آن

همانطور که مستحضرید و در انوار وب قرار دارید بلاگفا و سیستم‌های وبلاگ‌دهی گزینه‌هایی برای ایجاد قالب در دسترس خلق قرار داده‌اند. از گزینه‌های آن تعیه و ویرایش کدهای HTML ، سی اس اس و جاوا اسکریپت است. علاوه بر این‌ها خود نیز کدهایی دارد. حالا در اینجا می‌خواهیم ببینیم این کدهای بلاگفا چطور کار می‌کنند.

در بالا لینکی گذاشتم که در آن بلاگفا کدها را معرفی کرده است و گفته چطور استفاده کنید. خوب اول از همه باید بدانیم که این بلاگفا با چه زبانی نوشته شده است. برای این کار از این ابزار و این ابزار استفاده کردم که اولی گفت از PHP‌ ساخته شده و دومی گفت از ASP . به این قانع نشدم و بیشتر جستجو کردم که این سایت هم گفت ASP. خوب پس دانستیم که بلاگفا به زبان ASP نوشته شده است. برای اینکه مشخص بشود در یک صفحه وب چه اطلاعاتی بالا بیایید نیاز است تا با استفاده از زبان پویایی مثل ASP، PHP و امثالهم با پایگاه داده ارتباط برقرار کرد و از کامپیوتر سرور درخواست اطلاعات کرد.

بلاگفا برای اینکه خواسته امنیت خودش را حفظ کند و همینطور مزیت رقابتیش را فاش نکند گفته شما نیازی به نوشتن کدهای ASP ندارید و اگر هم اصرار دارید مجاز به این کار نیستید، بلکه خود من یک سری کدهایی که لازم هستند برای این کار می‌نویسم. این کدهایی که بلاگفا نوشته یک تابع است که برچسپ این تابع برای مثال <-PostLink-> است. وقتی مرورگر درخواست اطلاعات وبلاگی به یکی از سرورهای بلاگفا داد، آن سرور کد قالب وبلاگ را چک می‌کند و اگر برچسپی مانند <-PostAuthorId-> دید می‌داند که این برچسپ می‌گوید باید تابع خاصی روی پایگاه داده اجرا شود این تابع خاص اجرا می‌شود و نتیجه به صورت HTML و دار و دسته‌اش به مرورگر وب ارسال می‌گردد.

پس شما زمانی که قالب وبلاگ می‌نویسید باید بدانید این کدهای بلاگفا توابعی هستند که نتایجی به ما ارائه می‌دهند. برای پویا کردن بیشتر وبلاگ‌تان نمی‌توانید از ASP استفاده کنید و تنها راه شما استفاده از جاوا اسکریپت و CSS است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.