لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4481

سردرگمی‌های پس از فارغ‌التحصیلی

پس از اینکه عمر خویش را به بطالت به بهانه آموختن علم گذراندیم و از پس دو سال خدمت سربازی، گرگ شدن در جامعه نیز آموختیم تازه می‌رسیم به سر خط – باید پول در بیاوریم اما چطور و چگونه.

پس از فراغت از بطالت شبه علم، می‌خواهیم از این شبه علم برای به دست آوردن پول استفاده کنیم، ولی چون این شبه علمی بیش نیست توان تبدیل کردن آن به پول محال است.

سه گزینه پیشروی هر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد به خصوص آی‌تی منَنش است. اول خود کاری و ارباب خود بودن. در این دسته نیز چند گزینه است که فریلنسری و گرفتن پروژه‌ها، ایجاد یک کسب و کار شخصی، و همکاری برون پروژه‌ای با شرکت‌ها از گرینه‌های آن هستند. این گزینه که بسیار مورد علاقه مفرغان آی تی و کامپیوتر است، به نظر آسان می‌آید ولی اصلا آسان نیست. چون باید در یک زمینه تخصص عالی داشته باشید تا در این کار راه‌ها برایتان هموار شود.

گزینه بعدی پیشروع مفرغان، استخدام در شرکت‌ها است. این گزینه نیاز به مهارت کمتر دارد ولی جذابیتی ندارد. مخصوصا اگر استخدام با گرفتن تعهد محضری ۳۰ ساله از شما باشد. یعنی به دست خویش سند بردگی خویش به مدت ۳۰ سال امضا کنید.

ولی می‌خواهم به همین گزینه، گزینه بردگی برای شرکت‌های دیگر بپردازم. به عنوان یک مفرغ آی‌تی بسته به تخصص‌تان می‌توانید در شرکت‌های مختلف استخدام شوید. ولی اگر از من بپرسید که کدام تخصص‌ها بازار داغ دارد، به شما می‌گویم تمامی حوزه‌های آی‌تی داغ هستند، ولی بعضی‌ها داغ‌ترند.

برای مثال متخصصین برنامه‌نویسی سی و سی‌ پلاس پلاس مطمئنا بیکار نمی‌مانند ولی متخصصین پی اچ پی و امنیت را در هوا می‌زنند. پس مهم علاقه است.

در اینجا می‌خواهم به یکی از موارد مورد علاقه تمامی انسان‌ها به کل و کامپیوتریست‌ها به خاص بپردازم، رخنه‌گری و نفوذ.

رخنه‌گری و نفوذ، دزدیدن اطلاعات و شکستن قفل‌ها، ورود غیر قانونی و از دسترس خارج کردن از دست مواردی هستند که برای هر ذهن کنجاوی جالب هستند.

خوب شاید با خود بگویید که سازمان‌ها چه نیاز به چنین افرادی دارند، سازمان‌ها به این افراد برای مقابله با همین افراد نیازمندند، کسانی که خودشان تمام راه و چاله‌ها و اعمال خرابکاری را بلد باشند و به سازمان بگویند چطور می توانند مورد حمله همنوعان آن‌ها قرار بگیرند و چطور باید از آن دوری کنند.

این افراد به عنوان متخصصین امنیت شناخته شده هستند. بازار کار برای آن‌ها به لطف همنوعان آن‌ها همیشه در حال رشد است. شاید در اوایل سال ۲۰۰۰ فقط شرکت‌های مهم مانند بانک‌ها به امنیت داده‌هایشان بسیار فکر می‌کردند، ولی اکنون هکرها بسیار رشد کرده‌اند و حتی وبسایت‌های کوچک در معرض خطر هزار بات و اسکریپت‌هایی است که توسط هکرهای بیکار نوشته می‌شود.

برای تایید بر گفته خویش و باور کردن بیشتر شما، ارجاعتان می‌دهم به وبسایت ای‌استخدام تا با جستجوی کلمه امنیت این گفته‌های مرا بیشتر درک کرده و بیشتر تایید کنید.

خوب، حالا چه چیزهایی باید یاد بگیریم تا به عنوان یک کارشناس امنیت کار گیرمان آید. برای این کار باید برویم سراغ مدارکی که شرکت‌های بزرگ بین‌المللی از متخصصین امنیت می‌خواهند داشته باشند. وبسایت ساینت به ۸ تا از سخت‌ترین آن‌ها اشاره کرده است. مطمئنا این مطلب سایت ساینت کافی نیست و باید بیشتر کشف کنیم که این مدارک چه هستند و چه چیزهایی باید فراگیریم تا بتوانیم این مدارک را حداقل در ذهن خودمان داشته باشیم.

برای این کار من فقط سراغ یکی از آن‌ها می‌روم، آزمون GIAC GSEC

ویدیوهای آموزشی در این خصوص به زودی تهیه می‌کنم. و کتاب‌های بیشمار در معرض دید همگان قرار می‌دهم تا اگردلمرده هک هستید بتوانید در یک شرکت استخدام شوید و به کارهای ضد هکی بپردازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.