لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=2864

هکر، شورشی و تحت تعقیب FBI * TorrentFreak

در پاییز 2020، دولت ایالات متحده سه عضو گروه بدنام Team Xecuter را متهم کرد که مغز متفکران هک های مختلف نینتندو هستند.

مقامات، گری بوزر کانادایی را در جمهوری دومینیکن و ماکس لوارن فرانسوی را در تانزانیا بازداشت کردند.

بوزر بعداً به ایالات متحده اخراج شد و در اوایل سال جاری به 40 ماه زندان محکوم شد. مجازات او کمتر از مدت پنج سال زندانی بود که دولت ایالات متحده درخواست کرده بود.

در هنگام صدور حکم، قاضی لسنیک گفت که “ارسال پیام” مهم است، اما کاهش آن در واقع ضروری است. بوزر کوچکترین نقش را در بین سه متهم بازی می کرد و با مسائل پزشکی و غیره مواجه می شد.

در همان زمان، قاضی Lasnik همچنین تصریح کرد که مکس لوارن، که به عنوان رئیس Team Xecuter به تصویر کشیده شده است، اگر در نهایت در دادگاه حاضر شود، نباید انتظار رفتار مشابهی را داشته باشد.

قاضی لسنیک گفت: «اگر آقای لوارن برای صدور حکم جلوی من بیاید، ممکن است به خاطر نقش و مشارکتش سال‌های دو رقمی در زندان بگذرد.»

مکس لوارن: هکر حرفه ای

هیچ نشانه ای وجود ندارد که لوارن به زودی در ایالات متحده به دست عدالت سپرده شود. این مرد فرانسوی 50 ساله در حال حاضر در آپارتمانی در آوینیون به همراه دوست دخترش که یک مدل سابق روسی است، زندگی می کند و اخیراً برای مصاحبه عمیق با او نشسته است. لوموند.

لوارن این واقعیت را پنهان نمی کند که یک هکر است. حرفه او در دهه 80 بلافاصله پس از اینکه والدینش برای او یک Commodore 64 خریدند، شروع شد، پاداشی برای عملکرد عالی او در مدرسه. این شروع یک علاقه مادام العمر به هک بود که کاملاً با مهارت های ریاضی او همسو بود.

c64

در سن 14 سالگی، لوارن شروع به برقراری ارتباط با افراد همفکر از سراسر جهان کرد و پیام هایی را در سیستم های تابلوی اعلانات (BBS) به اشتراک گذاشت. هک در آن روزها بیشتر برای سرگرمی انجام می شد، اما با گذشت زمان، پول نقش مهمی را ایفا کرد.

لوارن می‌گوید: «نمی‌خواستم در نهایت به‌عنوان یک مهندس درآمد 5000 یورویی در ماه داشته باشم که در 18 سالگی متوجه شدم که هک کردن فقط سرگرم‌کننده نیست، بلکه راهی برای کسب درآمد زیاد وجود دارد.

در حالی که مرد فرانسوی می‌دانست که شرکت‌ها از اقدامات او آسیب می‌بینند، اما این مانع او نشد. به گفته او، شرکت هایی که او هک کرده بود، پول زیادی داشتند.

“دزدی از شرکت هایی که میلیاردها درآمد دارند، چه اهمیتی دارد؟”

PARADOX، زندان، مگا آپلود

در صحنه دزدی دریایی، لوارن خیلی زود به یک افسانه تبدیل شد. در آغاز دهه 1990، «MAXiMiLiEN» به نیروی محرکهٔ warez-demogroup PARADOX (PDX) تبدیل شد، که جریان ثابتی از بازی‌های غیرقانونی، کرک‌ها، کیجن‌ها و سایر نرم‌افزارها را عرضه می‌کرد.

این بدون ریسک نبود در سال 1993 در یک پرونده دزدی دریایی نینتندو، او را مجبور به فرار به اسپانیا کرد و در آنجا از یک سبک زندگی مجلل در ویلایی مایورکا لذت برد.

فرار عجیب و غریب زیاد طول نکشید. در سال 1994، یکی از دوستان لوارن را برای مهمانی به ایالات متحده دعوت کرد. معلوم شد تله است. به جای مهمانی، 15 مامور مسلح به دلیل فروش مجدد هزاران کارت تلفن سرقتی از او استقبال کردند.

لوارن که با محکومیت 40 ساله زندان مواجه شد، تصمیم گرفت به جرم خود اعتراف کند. این در نهایت منجر به محکومیت پنج سال و هشت ماه برای این جوان 23 ساله شد که به موسسه اصلاح و تربیت فدرال در پترزبورگ، ویرجینیا فرستاده شد.

لوارن در سال 1999 آزاد شد و به فرانسه بازگشت اما نه اشتیاق خود را به هک کردن و نه عشق خود را به رایانه از دست داده بود.

در طول راه، او با افراد مختلفی از جمله استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل آشنا شد که شیفتگی خود را به هک کردن به اشتراک گذاشت. لوارن همچنین روی پلتفرم ذخیره‌سازی فایل Megaupload کیم داتکام سرمایه‌گذاری کرد که بعداً توسط فدرال رزرو حذف شد.

مکس لوارن جوان با کیم داتوم و فین باتاتو از مگا آپلود (اعتبار: آلونتریو)

در سال 2005، نام لوارن دوباره در پرونده های دادگاه فدرال ظاهر شد، و سونی او را متهم کرد که شرکتی Divineo را اداره می کند، شرکتی که از طریق آن دستگاه ها و مودچیپ های تغییر یافته پلی استیشن را می فروخت. سونی در ادامه پرونده پیروز شد و حکمی به مبلغ بیش از 5 میلیون دلار به عنوان خسارت قانونی دریافت کرد.

نینتندو نمسیس

در همین حال، نینتندو نیز به فعالیت‌های «هک» لوارن علاقه نشان می‌داد. غول بازی ژاپنی شکایت های متعددی را تنظیم کرد و تمام اقدامات را برای جلوگیری از جیلبریک کردن کنسول ها از سوی مردم انجام داد. مختلط نتایج. این امر Louarn را به عنوان اصلی نینتندو تبدیل کرد.

آنها از من متنفرند. شرط می بندم که در توکیو، عکس من را در دفتری پست کردند. این مرد فرانسوی خود را یک جنایتکار نمی‌داند، بلکه به‌عنوان یک یاغی. کسی که به مردم کمک می کند کنترل دستگاه هایی را که خریداری کرده اند در دست بگیرند.

لوارن به لوموند می‌گوید: «ما همیشه طرفدار آزادی بوده‌ایم، این طرز فکر ما است: انجام آنچه می‌خواهیم با ماشین‌ها و دسترسی همه به آن‌ها».

نینتندو به وضوح همه چیز را متفاوت می بیند و با حمایت وزارت دادگستری ایالات متحده، در سال 2020 این شرکت دوباره به دنبال لوارن رفت. این بار، او متهم است که رهبر تیم Xecuter است.

این ادعا با توافق نامه ای که چند ماه پیش توسط متهم همکار گری بوسر امضا شد، تأیید شد. لوارن دخالت در این گروه را رد می کند و معتقد است که بوسر این چیزها را برای کاهش مجازات گفته است.

لوارن می‌گوید: «او برای فرار از حبس ابد به کارهایی که انجام نداده بود اعتراف کرد. «این عدالت آمریکایی است! مطبوعات نشان دادند که گری مرورگر در یک کلبه حلبی در جمهوری دومینیکن بد زندگی می کرد، در حالی که تیم Xecuter، همه آنها میلیونر هستند.

تانزانیا، ریونیون، فرانسه

اگرچه این مرد فرانسوی قصد ندارد بیگناهی خود را در دادگاه ایالات متحده اثبات کند. او پس از دستگیری در هتل زوری تانزانیا در اواخر سال 2020، پس از چند هفته از زندان آزاد شد و دادگاه دارالسلام به این نتیجه رسید که دستگیری وی “غیرقانونی” است.

نمایی از هتل زوری

زوری

لوارن با کمک یکی از دوستانش که یک هواپیمای خصوصی از آفریقای جنوبی فرستاد تا او را بگیرد، ابتدا به جزیره ریونیون رفت و سپس به فرانسه بازگشت، قبل از اینکه FBI بتواند دوباره او را دستگیر کند.

اگرچه لوارن در حال حاضر به طور نسبتاً آزاد در فرانسه زندگی می کند، حساب های بانکی خارجی و ارزهای دیجیتال او مسدود شده است. ترک کشور نیز واقعاً یک گزینه نیست، زیرا او هنوز در ایالات متحده مرد تحت تعقیب است.

در فرانسه نیز مسائل حقوقی وجود دارد. پرونده ای در مورد امتناع او از تحویل دادن کدهای باز کردن قفل دستگاه های الکترونیکی خود به افسران آمریکایی در زمان دستگیری در جریان است. وکیل او امیدوار است که این پرونده بسته شود.

در همین حال، لوارن از هر فرصتی استفاده خواهد کرد تا اف بی آی و سیستم قضایی ایالات متحده را مغرضانه معرفی کند. او خاطرنشان می کند که آنها “در دستمزد شرکت های بزرگ هستند و آماده اند تا رقبا را با پوشش دادن به اختلافات تجاری ساده با قوانین کیفری از بین ببرند.”

نمی توان انکار کرد که «MAXiMiLiEN» زندگی پرآشوبی داشته است، زندگی که می تواند به راحتی به فیلمنامه هالیوود تبدیل شود. او چندین بار کتاب های تاریخ اینترنتی ساخته است و تا به امروز سرکش باقی مانده است.

اما روزگار این هکر را نیز تغییر داده است، همانطور که نقل قولی که در لوموند جمع شده است نشان می دهد. او با تأمل در پنج سالی که در دهه 1990 در زندان گذراند، اکنون متوجه می‌شود که یک حکم طولانی دیگر تأثیری کاملاً متفاوت امروز خواهد داشت.

“اکنون [serving time in prison] سخت است چون از پدرم مراقبت می کنم. من یک دختر 16 ساله دارم و به زودی فرزند دوم دارم.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.