لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=2953

بزرگترین انجمن محاسباتی جهان هزاران مقاله تحقیقاتی را به صورت رایگان در دسترس قرار می دهد. فایل پشتیبان 50 سال اول را باز می کند

ACM برای تبدیل شدن به یک ناشر کاملاً با دسترسی باز گام بزرگی در انتقال خود برمی دارد

نیویورک، نیویورک، 7 آوریل 2022— ACM، انجمن ماشین های محاسباتی، امروز اعلام کرد که 50 سال اول انتشارات آن، از سال 1951 تا پایان سال 2000، اکنون باز و به صورت رایگان برای مشاهده و دانلود از طریق کتابخانه دیجیتال ACM. فایل پشتیبان 50 سال اول ACM شامل بیش از 117500 مقاله در طیف گسترده ای از موضوعات محاسباتی است. علاوه بر مقالاتی که بین سال‌های 1951 تا 2000 منتشر شده‌اند، ACM همچنین مطالب مرتبط و تکمیلی از جمله مجموعه‌های داده، نرم‌افزار، اسلایدها، ضبط‌های صوتی و فیلم‌ها را باز کرده است.

در دسترس قرار دادن آزادانه 50 سال اول انتشارات و محتوای مرتبط با آن بیانگر تعهد ACM به انتشار دسترسی آزاد است و نشان دهنده نقطه عطف دیگری در انتقال سازمان به دسترسی آزاد کامل طی پنج سال آینده است.

گابریل کوتسیس، رئیس ACM، گفت: “ما در ACM به ویژه مفتخریم که این اعلامیه را اکنون که هفتاد و پنجمین سالگرد تشکیل سازمان خود را جشن می گیریم، اعلام می کنیم.” ACM بسیاری از آثار اساسی پیشگامان حوزه محاسبات را منتشر کرده است و ما خوشحالیم که این گنجینه را با جهان به اشتراک می گذاریم. و با انجام این کار، گام بزرگ دیگری در تکامل خود برای تبدیل شدن به یک ناشر کاملاً باز برداشته ایم.»

درباره ACM

ACM، انجمن ماشین‌های محاسباتی، بزرگترین انجمن محاسباتی آموزشی و علمی در جهان است که مربیان، محققان و متخصصان را برای الهام بخشیدن به گفتگو، اشتراک منابع و رسیدگی به چالش‌های این حوزه متحد می‌کند. ACM صدای جمعی حرفه محاسبات را از طریق رهبری قوی، ارتقای بالاترین استانداردها و به رسمیت شناختن برتری فنی تقویت می کند. ACM با ارائه فرصت هایی برای یادگیری مادام العمر، توسعه شغلی و شبکه سازی حرفه ای از رشد حرفه ای اعضای خود حمایت می کند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.