لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3008

فیس بوک و گوگل با پروژه مزرعه بادی تحت حمایت بافت مخالفند

گوگل، فیسبوک و مایکروسافت – سه نفر از بزرگترین خریداران شرکتی انرژی پاک در جهان – زنگ خطر را به صدا در می آورند که تقریباً 4 میلیارد دلار از انرژی های تجدیدپذیر با حمایت وارن بافت حمایت می شود. پروژه پیشنهادی در آیووا لزوماً به نفع مشتریان از جمله آنها نیست.

در صورت تایید، این بزرگترین مجتمع مزارع بادی در کل کشور خواهد بود که تا پایان سال 2024 آنلاین شود و تولید کند. برق کافی برای بیش از 700000 خانه MidAmerican Energy، شرکتی متعلق به شرکت بافت، برکشایر هاتاوی، از رگولاتورهای ایالتی خواسته است تا قبل از شروع ساخت و ساز در پروژه ای، شرایطی شامل نرخ بازده تضمین شده 11.25 درصدی را تصویب کنند که می گوید به تلاش هایش برای کاهش انتشار کربن تا 75 درصد در مقایسه کمک می کند. تا سطوح 2005

اما غول‌های بزرگ فناوری که مراکز داده را در این ایالت اداره می‌کنند، هشدار می‌دهند که این پروژه که Wind Prime نام دارد، می‌تواند هزینه‌های برق را افزایش دهد. آنها می گویند MidAmerican باید جایگزین هایی را در نظر بگیرد. کورینا استندیفورد، سخنگوی گوگل شرکت آلفابت، در ایمیلی گفت: “ما نگرانی هایی داریم که پیشنهاد Wind Prime فعلی به نفع مشتریان انرژی نیست.”

مبارزه مهمی است که باید تماشا کرد زیرا تأثیر فزاینده غول های فناوری بر انتقال انرژی را نشان می دهد. شرکت‌های فناوری شرکت‌های آب و برق را در سایر بخش‌های ایالات متحده تحت فشار قرار داده‌اند تا گزینه‌های انرژی پاک بیشتری را ارائه دهند، زیرا آنها به دنبال پاکسازی منابع انرژی برای عملیات پر انرژی خود هستند. و از آنجایی که آنها برق زیادی می خرند، شرکت های برق اغلب به آنها گوش می دهند.

کایل هریسون، تحلیلگر BloombergNEF می‌گوید: «مقیاسی که این شرکت‌ها در حال خرید انرژی سبز هستند، بسیار زیاد است. او گفت که از آنجایی که شرکت‌های فناوری به مصرف‌کنندگان بزرگ‌تر و بزرگ‌تر انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل شده‌اند، نسبت به هزینه آن نیز حساس‌تر شده‌اند.

بعلاوه، شرکت هایی که برای کربن زدایی شبکه تلاش می کنند، به دنبال استراتژیک تر بودن در مورد زمان، چگونگی و مکان استقرار منابع انرژی پاک هستند. گوگل و مایکروسافت متعهد شده اند تا سال 2030 کل عملیات خود را با برق بدون کربن به صورت شبانه روزی اجرا کنند. فیس بوک می گوید به اندازه کافی انرژی تجدیدپذیر می خرد تا به طور کامل عملیات خود را در سراسر جهان تامین کند.

MidAmerican، مستقر در Des Moines، این پروژه را در ژانویه پیشنهاد کرد و یک طرح گسترده برای حدود 2000 مگاوات نیروی بادی و 50 مگاوات تولید خورشیدی ارائه کرد. این شرکت – که حدود 58 درصد از انرژی خود را در آیووا از باد و 42 درصد از منابع زغال سنگ، هسته ای و سایر منابع تامین می کند – گفت که Wind Prime یک قطعه کلیدی از هدف شرکت برای رسیدن به انتشار خالص صفر است.

MidAmerican از رگولاتورها درخواست کرد تا این پروژه را تا پایان اکتبر تأیید کنند تا بتواند 1.8 میلیارد دلار از اعتبارات انرژی تجدیدپذیر فدرال را دریافت کند.

فیس بوک که همچنین مقادیر زیادی برق برای راه اندازی مراکز داده در آیووا خریداری می کند، در یک طرح مشترک به پروژه پیشنهادی اشاره کرد. تشکیل پرونده نظارتی با گوگل به عنوان “افزایش بسیار پرهزینه و عظیم در نسلی که MidAmerican نشان نداده است ضروری است.” ماه گذشته، مایکروسافت آن را ثبت کرد دادخواست خود با این که هیئت Utilities آیووا گفت که قصد دارد به ائتلاف مشتریان فناوری بپیوندد.

متا پلتفرم‌های شرکت مادر فیس‌بوک و مایکروسافت از اظهار نظر فراتر از پرونده‌های خود خودداری کردند.

البته، عقب‌نشینی غول‌های فناوری لزوماً به این معنی نیست که آنها در نهایت از آن پشتیبانی نخواهند کرد – یا در صورت تحقق، قدرت آن را خریداری نخواهند کرد. هر پروژه نیروگاهی چند میلیارد دلاری احتمالاً باعث ایجاد برخی بحث‌ها و بحث‌های داغ بین مشتریان، گروه‌های زیست‌محیطی و مصرف‌کننده و دیگران می‌شود. تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند شرایط پیشنهادی MidAmerican را برای این پروژه تأیید کنند، خواستار تغییراتی در آنها شوند یا آن را به طور کلی رد کنند.

استندیفورد، سخنگوی گوگل، گفت که این شرکت متعهد است که مرکز داده آیووا خود – یکی از بزرگترین شرکت‌ها – را با برق 100 درصد بدون کربن راه‌اندازی کند و از «منابع جدید و مقرون‌به‌صرفه» انرژی پاک پشتیبانی کند.

او گفت: «ما فعالانه با تنظیم‌کننده‌ها و MidAmerican برای اطمینان از سرمایه‌گذاری مناسب برای آیووا کار می‌کنیم.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.