لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3000

قانونگذاران اتحادیه اروپا به ممنوعیت فروش خودروهای سوخت فسیلی تا سال 2035 رأی دادند • The Register

تحلیل و بررسی پارلمان اروپا این هفته رای داد برای حمایت از آنچه عملاً ممنوعیت فروش خودروهای با موتور احتراقی تا سال 2035 است و خودروسازان راضی نیستند.

نمایندگان پارلمان اروپا روز چهارشنبه از رای گیری عمومی برای “تحرک جاده ای بدون آلایندگی تا سال 2035” حمایت کردند که اساساً به معنای دیگر خودروهای دیزلی و بنزینی در جاده ها نیست.

هدف بلندپروازانه به این معنی است که صنعت باتری خودرو باید تقاضای بسیار بیشتری را در سال‌های آینده تامین کند و خودروسازان برقی سود زیادی خواهند برد – یعنی اگر بتوانند نیمه‌رساناها و باتری‌های مورد نیاز را تامین کنند.

قانونگذاران، از جمله نماینده پارلمان هلند جان هویتما، که رهبری این گروه را بر عهده داشت، با اکثریت قاطع به استانداردهای تجدید نظر شده انتشار رای داد (339 رای موافق، 249 رای مخالف، 24 رای ممتنع). هویتما دیروز خاطرنشان کرد: با این استانداردها، ما در حال ایجاد شفافیت برای صنعت خودرو هستیم و می توانیم نوآوری و سرمایه گذاری را برای خودروسازان تحریک کنیم.

“علاوه بر این، خرید و رانندگی خودروهای بدون آلایندگی برای مصرف کنندگان ارزان تر خواهد شد. من خوشحالم که پارلمان اروپا از بازنگری بلندپروازانه اهداف برای سال 2030 حمایت کرده و از هدف 100 درصدی برای سال 2035 حمایت کرده است، که برای دستیابی به بی طرفی آب و هوا بسیار مهم است. تا سال 2050.”

این بدنه همچنین “اهداف کاهش انتشار متوسط” را در سال 2030 تعیین کرد که شامل 55 درصد آلایندگی برای خودروها و 50 درصد برای وانت ها (در مقایسه با انتشار اندازه گیری شده در سال 2021) بود.

خودروهای برقی نزدیک به 20 درصد از ثبت نام های جدید در اتحادیه اروپا

در گزارش سال 2019 آژانس محیط زیست اروپا آمده است اکثر وسایل نقلیه در جاده ها در اروپا از گازوئیل (67 درصد) و پس از آن بنزین (25 درصد) استفاده می شود. وی افزود: با این حال، خودروهای برقی در حال افزایش هستند و 11 درصد از کل وسایل نقلیه مسافربری ثبت نام شده جدید در سال 2020 را تشکیل می دهند.

انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) دریافت که “به طور کلی در سال 2021، وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی 19.6 درصد از کل خودروهای سواری جدید ثبت شده در سراسر اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند، در مقایسه با 11.9 درصد در سال 2020. خودروهای قابل شارژ الکتریکی نیز افزایش قابل توجهی در فروش داشته اند. که 18.0 درصد از کل ثبت نام خودروها را تشکیل می دهد، از سهم 10.5 درصدی در سال 2020.”

با این حال، همچنین اشاره کرد که فروش کلی خودرو به طور قابل توجهی کاهش یافته است، و گفت که از ژانویه تا آوریل 2022، ثبت نام خودروهای جدید 14.4 درصد در سراسر اتحادیه اروپا کاهش یافته است، یعنی در مجموع 2.93 میلیون دستگاه در سه ماهه فروخته شده است. این موضوع را به مشکلات زنجیره تامین نسبت داد که همچنان “به شدت بر تولید خودرو تاثیر می گذارد.”

قدرت باتری

طبق اطلاعات شرکت داده های باتری Benchmark Mineral Intelligence (BMIتا سال 2030، 25 گیگاکارخانه – کارخانه های باتری لیتیوم یون فوق العاده که به صنعت خودروسازی و ذخیره سازی انرژی خدمات می دهند – در اروپا وجود خواهد داشت.

این تحلیلگر در مورد اینکه آیا آنها به موقع آماده خواهند شد یا خیر، گفت در ماه مارس در حالی که اروپا سریع‌ترین منطقه در حال رشد برای ظرفیت باتری‌های لیتیوم یون جدید در خارج از چین است، “ظرفیت لزوماً برابر با عرضه مطمئن برای صنعت خودروهای برقی نیست… تعدادی گلوگاه در ساخت و راه‌اندازی این نیروگاه‌های باتری بسیار بزرگ وجود دارد. ساخت و ارتقای کامل آن می تواند پنج سال طول بکشد.”

BMI گفت که کارخانه گیگا فاکتوری تسلا در برلین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انتظار می رود تا سال 2026 به ظرفیت 75 گیگاوات ساعت برسد و تا سال 2030 با 125 گیگاوات ساعت کار کند.

پیش بینی می کند اروپا تا سال 2030 ظرفیت 789.2 گیگاوات ساعت داشته باشد. برای در نظر گرفتن این موضوع، این ظرفیت برای 15 میلیون خودروی الکتریکی خالص کافی است.

با قضاوت بر اساس اعداد ACEA در مورد ثبت نام خودروهای جدید و ثبت نام خودروهای تجاری، این کافی به نظر می رسد، اما منتقدان می گویند که منابع خام برای افزایش تولید باتری ممکن است چندان ساده نباشد. و سپس نیمه هادی ها …

ایالات متحده قصد دارد تا سال 2030 50 درصد خودروهای برقی را تولید کند

کمبود تراشه ابتدا با گسترش همه‌گیری COVID-19 در بهار 2020 آغاز شد و به ویژه در صنعت خودرو آشکار شد زیرا خودروسازان سفارشات خود را به دلیل تعطیلی کارخانه‌ها لغو کردند.

این یک اثر گلوله برفی را آغاز کرد. پس از آن که کارخانه‌های ریخته‌گری تراشه‌ها تولیدات یدکی را در جاهای دیگر، به گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها، که قبلاً با افزایش قرنطینه مواجه شده بودند، مجدداً واگذار کردند، خودروسازان دریافتند که نمی‌توانند ظرفیت خود را پس بگیرند.

فابریک های میلیارد دلاری در حال حاضر داغ هستند، با ویفرهایی که هر روز از سال تولید می شود، و افزایش فروش توسط خطوط تولید قابل پاسخگویی نبود. این امر منجر به ذخیره و رزرو بیش از حد توسط خریداران شد و مشکل را تشدید کرد. اما نه تنها وسایل نقلیه موتور احتراقی در مواجهه با این مشکل تنها نیستند، بلکه وسایل نقلیه الکتریکی آن را شدیدتر احساس می کنند.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا گفت سال گذشته هدف ایالات متحده این بود که تا سال 2030 نیمی از خودروهای موجود در جاده ها در ایالات متحده خودروهای الکتریکی باشند.

رایموندو خاطرنشان کرد: “حقیقت موضوع این است که به تراشه های زیادی نیاز دارد. یک وسیله نقلیه الکتریکی متوسط ​​2000 تراشه در یک خودرو دارد… یکی از تولیدکنندگان گفت که آنها نیاز به تراشه خود را در پنج سال آینده دو برابر خواهند کرد.” احتمالا [combustion engine] ماشینی که اکنون رانندگی می کنید صدها تراشه دارد. EV که ما می خواهیم شما به مرور زمان بخرید دارای 2000 تراشه است.”

برنامه 2030 بریتانیا

بریتانیا در سال 2020 متعهد شد که تا سال 2030 به فروش خودروهای بنزینی و دیزلی جدید و ون پایان دهد، 10 سال زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود.

این تلاش‌ها با وعده‌های دولت مبنی بر صرف 500 میلیون پوند (622 میلیون دلار) برای کمک به تولید 5 گیگاوات ظرفیت تولید هیدروژن کم کربن تا سال 2030 برای صنعت، حمل‌ونقل، برق و خانه‌ها حمایت شد.

در جولای 2021، حدود 25000 نقطه شارژ عمومی در بریتانیا وجود داشت، اما مطالعه‌ای از سوی سازمان رقابت و بازار (CMA) نشان داد که این رقم باید به 280،000 تا 480،000 برسد، زیرا رانندگان به خودروهای برقی روی می‌آورند.

طبق تحقیقات گارتنر در آن زمان، چگالی و توزیع صحیح شارژرها، زیرساخت شبکه برق مناسب و نوشتن مقررات قیمت گذاری برق برای اطمینان از مقرون به صرفه بودن آن، ملاحظات کلیدی هستند.

خودروسازان واکنش نشان می دهند

ACEA به رای اتحادیه اروپا در این هفته با نگرانی واکنش نشان داد و گفت که صنعت در حال حاضر با نوسانات و عدم اطمینان جهانی روبرو شده است.

الیور زیپس، مدیرعامل بی‌ام‌و، که رئیس ACEA نیز هست، گفت: «هر گونه مقررات بلندمدت که فراتر از این دهه باشد، در این مرحله زودهنگام است.

این بررسی ابتدا باید ارزیابی کند که آیا استقرار زیرساخت های شارژ و در دسترس بودن مواد خام برای تولید باتری می تواند با ادامه افزایش شیب زیاد خودروهای برقی باتری در آن مقطع زمانی مطابقت داشته باشد یا خیر.

انجمن صنعت خودرو آلمان (VDA) با این موضوع موافقت کرد و گفت: «امروز برای رفع 100 درصد CO خیلی زود است.2 هدف کاهش – که اساساً ممنوعیت موتور احتراق داخلی است – در زمانی که هنوز سؤالات زیادی وجود دارد: راه اندازی زیرساخت ها و جذب مصرف کننده در چند سال آینده چگونه توسعه می یابد؟

VDA بیش از 650 تولید کننده و تامین کننده خدمات را در کارنامه خود دارد، از جمله دایملر، آئودی، مرسدس، اوپل، فولکس واگن، ولوو و اینتل آلمان.

شرکت مادر دومی در حال سرمایه‌گذاری در تراشه‌سازی عظیم ۱۷ میلیارد یورویی (۱۸ میلیارد دلاری) است. مجتمع نزدیک به مقر فولکس واگن در ماگدبورگ، آلمان، با صنعت خودروسازی که احتمالاً مشتری بزرگی است.

همانطور که انتظار دارید، سازندگان خودروهای الکتریکی از این خبر استقبال کردند. تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی باتری (BEV) و وسایل نقلیه الکتریکی سلول سوختی (FCEV) از مشتریان تجاری به شدت در حال افزایش است.

متخصص تحرک الکترونیکی Quantron AG که خودروهای تجاری با باتری و هیدروژن تولید می کند، گفت که در IFAT 2022 (نمایشگاه تجاری مدیریت زباله) شاهد افزایش زیادی در “سفارشات و درخواست های دریافتی برای خودروهای تجاری” بوده است، به ویژه در بخش های سنگین و سنگین. بخش های نور

“در طول چهار روز نمایشگاه تجاری، Quantron AG سفارش‌های مختلفی برای خودروهای جدید بدون آلایندگی و درخواست‌های متعددی در مورد تبدیل خودروهای تجاری دیزلی موجود به درایوهای برقی، عمدتاً از شرکت‌های شهرداری دریافت کرد… به ویژه کامیون‌های جمع‌آوری زباله تمام برقی مورد علاقه مقامات محلی است.”

نمایندگان پارلمان اروپا اکنون آماده آغاز مذاکرات با کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

اقتصاد و زیرساخت

به نظر می رسد ارزان ترین EV برای فروش در اروپا باشد فنر الکتریک داچیادر فرانسه و هلند با قیمت حدود 19000 دلار (18000 یورو) در دسترس است، اگرچه مشوق های مختلف اتحادیه اروپا می تواند قیمت را به 13700 دلار (13000 یورو) کاهش دهد.

راه اندازی یک خودروی الکتریکی در حال حاضر ارزان تر است زیرا تورم و بحران انرژی روسیه قیمت های بنزین و گازوئیل را افزایش می دهد (ممکن است در دراز مدت اینطور نباشد).

اما با توجه به الف گزارش ویژه زیرساخت های شارژ خودروهای برقی [PDF] سال گذشته، اتحادیه اروپا دریافت که “علیرغم موفقیت‌هایی مانند ارتقای استاندارد مشترک اتحادیه اروپا و بهبود دسترسی به شبکه‌های شارژ مختلف، موانعی برای سفر در سراسر اتحادیه اروپا با وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد.”

در این گزارش آمده است که «تا زمانی که زیرساخت شارژ در دسترس نباشد، جذب خودرو محدود خواهد شد، در حالی که از سوی دیگر [hand]، سرمایه گذاری در زیرساخت ها مستلزم اطمینان بیشتر از سطوح جذب خودرو است.”

ما از اتحادیه اروپا خواسته ایم تا در مورد اینکه آیا نقاط شارژ کافی در برنامه ریزی برای رسیدن به هدف خود تا سال 2035 وجود دارد یا خیر، اظهار نظر بیشتری کند.

رای گیری عمومی بخشی از یک حرکت بزرگتر است که هدف آن کاهش آلودگی کلی در اتحادیه ایالتی 27 عضوی است. کمیسیون اروپا می گوید حمل و نقل جاده ای در حال حاضر مسئول 20 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای اتحادیه اروپا است.

این کمیسیون همچنین پیشنهاد کرده است تا پیش نویس گزارشی را تا پایان سال 2023 ارائه کند و «جزئیات نیاز به بودجه هدفمند برای اطمینان از انتقال عادلانه در بخش خودرو» را به امید کاهش «اشتغال منفی و سایر اثرات اقتصادی» ارائه کند.

در همین حال، سیاستمداران اروپایی که روز سه‌شنبه اپل را مجبور به طراحی مجدد پورت‌های شارژ آیفون جدید خود کردند، امیدوارند که این اقدامات قانونی “محرک نوآوری در فناوری‌های بدون آلایندگی باشد.” ®

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.