لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3071

شما فقط زمان زیادی دارید. آیا از آن درست استفاده می کنید؟

اخیراً نمی توانم از اجرای اعداد در زندگی ام دست بردارم.

من ساعت هایی را که با بچه هایم می گذرانم محاسبه می کنم. من شب هایی را که تا دیر وقت کار می کنم حساب می کنم. من تلفنم را طوری برنامه‌ریزی می‌کنم که دقایقم را در رسانه‌های اجتماعی نظارت کند (و سپس به ناچار از حدی که برای خودم تعیین کرده‌ام عبور می‌کنم.) در یک روز بهاری اخیر و عالی، خودم را برای دویدن از کامپیوترم دور کردم و مدرسه ابتدایی را پشت سر گذاشتم. بزرگ‌ترین فرزند چند ماه دیگر حضور پیدا می‌کند و مادران و پدران را تماشا می‌کند که دستان کوچکی در دست دارند از در بیرون می‌روند، تنها چیزی که فکر می‌کردم این بود: آیا از زمانم درست استفاده می‌کنم؟

البته ساعت همیشه تیک تاک کرده است. اما چیزی در این لحظه وجود دارد. همه‌گیری به ما نشان داده است که زمان ما چقدر محدود است. در همین حال، بسیاری از کارگران، که از خانه وارد می‌شوند یا به راحتی وارد تنظیمات هیبریدی می‌شوند، دیگر زمانشان را شخص دیگری به روشی که وقتی رئیس یک اتاقک دورتر بود، پنج روز در هفته تعیین نمی‌کند. ما در حال حرکت به سمت یک عادی جدید هستیم، هر چه این بدان معنا باشد، با استقلال بیشتر، انعطاف پذیری بیشتر و تغییر دیدگاه نیز.

نیک مازینگ، یک مدیر تحقیقاتی 43 ساله در Sentieo، یک پلتفرم اطلاعاتی مالی، به من گفت: «وقتی حساب را انجام می‌دهید، واقعاً به نتیجه می‌رسد. “آیا کاری را که مهم است انجام می‌دهی؟”

کووید-19 برخی از افراد را برانگیخت تا تغییرات بزرگی ایجاد کنند – دور بروید، مشاغل خود را رها کنید، دو کار را همزمان انجام دهید. اما اگر از داربست های زندگی خود راضی هستید، اغلب راه فرار بزرگی وجود ندارد، فقط امتیاز و فشار طولانی مدت استفاده بهینه از روزهایتان است.

آقای مازینگ نیز داده ها را مخدوش کرده است. او می‌گوید که اکثر اوقاتی که با پسرش که اکنون 10 ساله است، تا تولد 18 سالگی او می‌گذرد. بنابراین سعی می‌کند وقتی آنها با هم هستند تلفنش را در اتاق دیگر بگذارد و طوری برنامه‌ریزی شده است که فقط زمانی زنگ بزند که کسی در دفترچه آدرسش در حال تماس است. وقتی او پسرش را به مدرسه می برد، آنها صحبت می کنند – واقعاً صحبت می کنند.

گیل بنت، یک وکیل در منطقه سیاتل، به لطف ساختار صورت‌حساب برای مشتریان که از او می‌خواهد بخش‌هایی از زمان را در نظر بگیرد، روزهای کاری خود را با افزایش شش دقیقه اندازه می‌گیرد. وقتی نیمه‌شب از خواب بیدار می‌شود، می‌گوید که اغلب فقط می‌تواند زمان را احساس کند – مثلاً 2:31 بامداد – و ببینید، ساعتش همین را می‌خواند.

در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات، او تمایل دارد فعالیت های خود را پس از فعالیت برنامه ریزی کند و هر دقیقه را در نظر بگیرد. اما او تعجب می کند که آیا این درست است؟


عکس:

H. آرمسترانگ رابرتز / کلاسیک استوک / گتی ایماژ

او می‌گوید: «شاید بهتر باشد کمی بیشتر سرد شوم.

ما با این ایده که یک وجود دارد جادو شده ایم الیور برکمن، نویسنده کتاب «چهار هزار هفته»، که عنوانش بر اساس تعداد معمول هفته‌ها در طول زندگی است، می‌گوید راهی برای کنترل و تسلط بر زمانمان است. ما برون سپاری و تفویض اختیار می کنیم، به توصیه متخصصان مدیریت زمان که تمایل به بهینه سازی همه چیز دارند، پایبند هستیم، همه اینها در حالی است که فحش دادن هفته آینده کمتر شلوغ خواهد بود.

آقای بورکمن می‌گوید: «این فانتزی را رها کنید که می‌خواهید زندگی‌تان را به حالت عادی برسانید و همه چیز را مرتب کنید.

به‌جای تلاش برای پاک کردن عرشه‌ها، رسیدن به صندوق ورودی صفر یا بررسی هر کار از فهرست کارهایتان، تصدیق کنید که حتی برای کسری از کارهایی که می‌خواهید یا باید انجام دهید، وقت ندارید. او می گوید، یاد بگیرید که این احساس را تحمل کنید – گاهی اوقات ناراحت کننده، گاهی اوقات اضطراب آور – ناشی از سر و صدای زیاد برای جلب توجه شما. و سپس: “مهم ترین کارها را انجام دهید.”

آنچه در واقع آن چیزهای مهم هستند، آشکارتر شده است، یک خط نقره ای از آشفتگی دو سال گذشته – جنگ، خشونت با اسلحه، ویروس. جو هولت، استاد بازرگانی در دانشگاه نوتردام و کشیش یسوعی سابق که زمان خود را بین ساوث بند، هند و حومه شیکاگو تقسیم می‌کند، بخش‌هایی از سال‌های 2020 و 2021 را به عنوان دستیار پرستار در بخش مراقبت‌های ویژه داوطلبانه گذراند.

او درباره روزهای کمک به بیماران مبتلا به کووید می‌گوید: «آنها باعث می‌شوند از زمان لذت ببرم. او از چیزهای کوچک لذت می برد: توانایی بلند شدن از رختخواب، راه رفتن در زیر نور آفتاب. او هرگز برنامه ریز بزرگی نبود، او شروع به تعیین اهداف کرده است، مانند تکمیل یک ورزش سه گانه Ironman.

او می‌گوید: «بخشی از آن این است که بدن من در حال حاضر کار می‌کند و چه کسی می‌داند که یک یا دو سال دیگر کار می‌کند یا خیر. وقتی صحبت از این قبیل به میان می‌آید، سنجیده‌تر و مصمم‌تر هستم.»

افکار خود را به اشتراک بگذارید

چگونه زمانی را برای انجام کارهایی که واقعا مهم هستند اختصاص می دهید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

هنوز هم دشوار است که بدانید به چه چیزی نه بگویید و چه چیزی را در اولویت قرار دهید. به تعویق انداختن و خستگی تصمیم گیری شروع می شود. آلن بوردیک، نویسنده کتابی در مورد زیست شناسی و روانشناسی زمان، توصیه می کند که تصور کنید در یک سال یا دهه چه انتخابی را تایید می کنید.

او می‌گوید زمان عجیب، بی‌شکل و انعطاف‌پذیر است و بسته به همه چیز، از میزان علاقه‌مان به چیزی گرفته تا میزان مشغله‌مان، می‌تواند سرعتش را افزایش یا کاهش دهد. او می‌گوید که در هسته‌اش، زمان واقعاً به حافظه و آنچه که بعد از گذشت چند ثانیه با خود خواهید برد، مربوط می‌شود.

حضور اغلب مستلزم انجام کمتر است. Bevin Mugford در سال 2020 تا 90 ساعت در هفته کار کرد و به چرخش کسب و کار پوشاک که در آن به عنوان مدیر اجرایی در بحبوحه قرنطینه های همه گیر کار می کرد کمک کرد. هر بار که فروش بالا می رفت، آدرنالین به او اضافه می شد.

او می گوید: «شما معتاد می شوید.

یک روز صبح در دسامبر 2020، او چنان احساس خستگی کرد که نتوانست از رختخواب بلند شود. او یک تعطیلی شش ماهه را سپری کرد و روزهایش را با مدیتیشن، درمان و نوشتن در غم مرگ پسرش چند سال قبل سپری کرد.

در ابتدا، بدون جلساتی که قبلاً از ساعت 6 صبح شروع می شد فهرستی از دستاوردها، او احساس می کرد که از پیوند خارج نشده است. اما او به سرعت جدید عادت کرد. او اکنون به عنوان مشاور برای شرکتش کار می‌کند و در روزهای کاری خود مرزهایی ایجاد کرده است – برای تماشای قسمت‌های قدیمی «قانون و نظم» در طول ناهار، همه چیز را در ساعت ۴:۵۵ بعد از ظهر متوقف می‌کند تا به تنهایی به باشگاه برود، بدون تماس با هدفون. او در لحظه احساس آرامش بیشتری می کند، انگار بالاخره فضایی برای خودش دارد.

او می‌گوید: «در خلوت بود که فهمیدم چگونه زمانم را در اولویت قرار دهم.»

به Rachel Feintzeig در Rachel.Feintzeig@wsj.com بنویسید

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.