لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3068

صفحه کلید Xerox Star (Dave Curbow)دستگاه‌های Digibarn: کیبورد Xerox Star (Dave Curbow)
صفحه اصلی | درباره | مجموعه ها | داستان ها | کمک! | اخبار و لینک ها | دوستان | بیایید صحبت کنیم! | رویدادها و بازدید | جستجو کردن


کیبورد Xerox Star

زیراکس 8010 (ستاره) صفحه کلید بسیار خلاقانه ای داشت. از عکس های زیر مشخص است که چگونه بر صفحه کلیدهای استفاده شده توسط Sun Microsystems تأثیر گذاشته است. توابع جهانی موجود در خوشه سمت چپ کمتر آشکار است، اما قدرتمندتر است – کپی، انتقال، حذف، پشتیبانی، یافتن، …صفحه کلید Xerox Star و ماوس 2 دکمه.
دسته چپ کلیدهای عملکرد، به علاوه کلیدهای عملکرد نرم بالای صفحه کلید QWERTY. این کلیدهای Soft Function بسته به محتوایی که در حال حاضر ویرایش می شوند، دوباره نقشه برداری شدند. به عنوان مثال، هنگام ویرایش متن، کلیدها ویژگی های متن را تغییر می دهند. با این حال، هنگام ویرایش یک نقاشی، کلیدها به عملکردهایی مانند ایجاد خط جدید، ایجاد دایره جدید و غیره تغییر می‌کنند. معنای کلیدها از طریق برچسب‌هایی در پایین صفحه نشان داده می‌شوند که در این تصویر نشان داده نشده‌اند.
دسته چپ کلیدهای تابع —
خوشه سمت راست کلیدهای عملکرد — این اولین بار است که کلید عملکرد لغو یا توقف در صفحه کلید وجود دارد. کلید DEF’N/Expand با فرهنگ لغت گسترش صفحه کلید استفاده شد. کلید Help واضح است.


ماوس دو دکمه — مطالعات کاربر نشان داد که سه دکمه خیلی زیاد بودند، در حالی که یکی خیلی کم بود. در یک مطالعه کاربر که توسط دیوید شرویت انجام شد (همانطور که من به یاد می‌آورم) این شخص در انتخاب متن با استفاده از مکانیزم کشیدن از طریق مشکل مواجه بود. بنابراین، دکمه دوم ماوس اضافه شد – عملکرد آن نشان دادن پایان انتخاب بود. در عملیات، کاربر روی دکمه سمت چپ ماوس در ابتدای انتخاب کلیک کرد، سپس اشاره گر را به نقطه ای که انتخاب باید پایان داد و روی دکمه سمت راست ماوس کلیک کرد.


حق چاپ (ج) 1999، 2002 توسط دیوید کربو. تمامی حقوق محفوظ است.
آخرین به روز رسانی در 15 اکتبر 2002.

همچنین ببینید:

بازگشت به اسناد تاریخی ستاره زیراکس دیو کربو

دیجی بارن صفحه در Xerox 8010 Star Information System


دیجی بارن مجموعه گسترده ای از رایانه های زیراکس و سایر مصنوعات

لطفا نظرات سایت را برای مدیر وب سایت ما ارسال کنید.

لطفا اطلاعیه های ما را ببینیددر مورد محتوای این سایت و استفاده از آن.

(cc) 1998- موزه کامپیوتر Digibarn، برخی از حقوق تحت این مجوز Creative Commons محفوظ است.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.