لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3115

ارزهای دیجیتال تقریباً تمام وعده‌های اصلی خود را شکسته‌اند

بازار کریپتو مهربانی نکرده است “سرمایه گذاران” در این اواخر. بازار نزدیک به سقوط آزاد بوده است و در سه ماهه اول سال، ما شاهد پیشرفت‌های زیادی در مورد ارزهای دیجیتال بوده‌ایم، و به نظر می‌رسد تقریباً تمام وعده‌هایی که بیت کوین و ارزهای دیجیتال وعده داده‌اند دروغ بوده است. بنابراین این وعده‌هایی که ارزهای دیجیتال نتوانسته‌اند ارائه کنند چیست؟

ارزهای دیجیتال در برابر تورم مقاوم هستند

بازار کریپتو، به طور کلی، این ایدئولوژی را تحت فشار قرار داده است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از تورم مصون هستند. و زمانی که تورم ایالات متحده در بالاترین حد خود در 40 سال گذشته قرار دارد، چه زمانی برای آزمایش این فرضیه مناسب است؟

یکی از دلایل سقوط ارزهای دیجیتال این است که تورم ایالات متحده در بالاترین حد خود قرار دارد. مردم دارایی‌های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال و سهام را به نفع دارایی‌های کلاسیک با ریسک‌های کمی مانند طلا می‌فروشند.

دلیل اینکه کریپتو در حال حاضر از تورم مصون نیست این است که مردم هنوز آنها را به عنوان ارز در نظر نمی گیرند، بلکه آنها را به عنوان یک دارایی در نظر می گیرند، در واقع یک دارایی بسیار پرخطر و با نوسان بالا.

حتی اگر رمزارزها این کلمه را دارند ‘واحد پول’ در پایان، من فکر نمی‌کنم مردم به این زودی‌ها کریپتو را یک ارز واقعی در نظر بگیرند. چند نفر از شما با استفاده از ارز دیجیتال چیزی خریده اید؟ و به جای نگه داشتن آنها یا معامله روزانه آنها همانطور که با سهام انجام می دهید؟

نوسانات قیمت بیت کوین در 30 روز گذشته
نوسانات قیمت سهام اپل در 30 روز گذشته

هم نوسانات قیمت سهام اپل و هم قیمت بیت کوین روند مشابهی را دنبال می کنند.

سکه های پایدار هر چیزی جز ثابت هستند

از آنجایی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بی ثبات هستند، مردم می خواستند از این سکه ها با ارزهای واقعی یا دارایی هایی مانند دلار آمریکا حمایت کنند. برخی از این سکه های پایدار توسط دارایی های دلار آمریکا پشتیبانی می شوند، در حالی که برخی از سکه های پایدار الگوریتمی هستند. این بدان معناست که دو ارز دیجیتال برای حفظ ارزش با نرخ ثابت توسط عرضه و تقاضا برای سرمایه‌گذاران استفاده می‌شوند و از یک الگوریتم برای حفظ ارزش خود در یک حالت ثابت استفاده می‌کنند.

حتی با وجود اینکه این ارزش سکه پایدار الگوریتمی به یک ارز دنیای واقعی متصل است، دارایی های دنیای واقعی آن ها را پشتیبانی نمی کنند.

سکه های پایدار یک راه عالی برای انجام معاملات برون مرزی بدون دخالت شخص ثالث است. و لازم نیست نگران افزایش یا کاهش ارزش آن پس از معامله باشید. همانطور که در مورد بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ناپایدار اتفاق می‌افتد، مبلغی که پرداخت می‌کنید/ارسال می‌کنید می‌تواند تا زمانی که گیرنده آن را دریافت می‌کند متفاوت باشد.

با این حال، سقوط اخیر شبکه Terra و Luna، و اینکه چگونه USDT چند هفته پیش به سقوط نزدیک شد، نشان می‌دهد که این سکه‌های پایدار چیزی جز پایدار هستند. و مانند خانه ای از کارت هستند که در هر لحظه منتظر فروریختن هستند.

هیچ کوین پایدار الگوریتمی تاکنون موفق نشده است و به گفته برخی، هیچ راهی وجود ندارد که یک سکه پایدار الگوریتمی به دلیل طراحی، ارزش خود را در طولانی مدت حفظ کند.

گاهی اوقات تنها چیزی که لازم است یک سند لو رفته است، یک تکان در بازار برای ایجاد یک اثر دومینویی روی همه ارزهای دیجیتال و سقوط ارزهای ضعیف تر.

هیچ کس نمی تواند ارزهای دیجیتال را تنظیم کند

این ایده که یک نهاد مرکزی نمی تواند ارزهای رمزپایه را تنظیم کند، توسط علاقه مندان به کریپتو مطرح می شود. با این حال، دولت ها در تلاش هستند تا مقرراتی را برای ارزهای دیجیتال و سکه های پایدار اعمال کنند.

چین استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. کنگره مشتاقانه منتظر است تا a لایحه تنظیم سکه های پایدار و ارزهای دیجیتال.

SEC می خواهد صرافی های ارز دیجیتال و DAO ثبت شوند تا از سرمایه گذاران محافظت کند. قبل از اینکه بدانید، بازار کریپتو مانند هر دارایی دیگری تنظیم شده است. من مطمئن هستم که خواهیم دید که در چند سال آینده نظارت بر کریپتو چگونه انجام خواهد شد.

قراردادهای هوشمند به همان اندازه ایمن هستند که یک قرارداد معمولی

در اصطلاح “قرارداد هوشمند”، کلمه “قرارداد” به مردم دلالت می کند یا به مردم اطمینان می دهد که آنها قراردادهای قانونی الزام آور هستند. اما، آنها چیزی جز الزام قانونی هستند.

اشکالات و سوء استفاده‌ها در این مخاطبین هوشمند باعث سرقت میلیون‌ها دلار دارایی‌های رمزنگاری شده است و هیچ‌کس نمی‌تواند در مورد آن انجام دهد. در سال 2021 کلاهبرداری ها، هک ها و قالیبافی ها تقریباً 14 میلیارد نفر را از کاربران دزدیده اند.

اینها برخی از نکاتی است که من می توانم در مورد وعده های اصلی که ارزهای دیجیتال آورده اند و نتوانسته اند به آنها عمل کنند، فکر کنم. اما آیا این بدان معناست که آنها بی ارزش هستند؟

ارزهای دیجیتال کجا و چگونه ممکن است موفق شوند؟

برای موفقیت ارزهای دیجیتال، باید اعتماد اکثریت خارج از جوامع فناوری/کریپتو را جلب کنند. کسب و کارها باید به ارزهای دیجیتال اعتماد کنند. باید راهی برای انتقال آسان و سریع دارایی ها از فردی به فرد دیگر وجود داشته باشد. و همه باید ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ارز واقعی به جای دارایی مانند شما در بازار سهام بپذیرند و از آن استفاده کنند.

باید راهی برای جلوگیری از کشیدن فرش وجود داشته باشد، یا راهی برای بازگرداندن دارایی های از دست رفته آسیب دیده وجود داشته باشد. در غیر این صورت، مردم در برابر پذیرش ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها مقاومت خواهند کرد.
اگر اعتماد کافی وجود داشته باشد، ارسال پول از یک منطقه به منطقه دیگر بدون هیچ محدودیت و مقرراتی آسان خواهد بود.

به عنوان مثال، در سریلانکا، هیچ راهی برای پذیرش پرداخت یا ارسال پول از طریق PayPal یا Stripe وجود ندارد. با این حال، اگر افراد بیشتری به ارزهای دیجیتال اعتماد کنند، مردم می‌توانند از طریق بلاک چین پول ارسال کنند و این محدودیت‌ها را دور بزنند. و جامعه کریپتو باید برای ایجاد این اعتماد تلاش کند.

وب 3 و وب غیرمتمرکز دیگر مرزهای عالی برای ارزهای دیجیتال هستند. رمزارزها و توکن ها می توانند کلیدهای دسترسی به وب غیرمتمرکز و برنامه های وب 3 باشند. و وب غیرمتمرکز یک راه حل عالی برای سانسور و سیلوهای مرکزی است.

اینها فقط چند مورد استفاده هستند، اما موارد بسیار زیادی وجود دارد، به ویژه فناوری بلاک چین موارد استفاده خود را نیز دارد.

بنابراین نظر شما در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟ من کاملاً با ارزهای دیجیتال مخالف نیستم و در مورد آنها ذهن باز دارم زیرا احساس می کنم موارد استفاده احتمالی برای آنها در زندگی واقعی وجود دارد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.