لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3127

داده های اتوپایلوت تسلا از NHTSA وعده های ایلان ماسک در مورد خودمختاری را روشن می کند.

هنگام بارگیری کنش‌های مقاله، متغیر مکان

سن فرانسیسکو – طبق گفته تنظیم‌کننده‌ها، خودروهای تسلا که نرم‌افزار Autopilot آن را اجرا می‌کنند، در 273 تصادف گزارش شده در طول سال گذشته دخیل بوده‌اند، که بسیار بیشتر از آنچه قبلاً شناخته شده بود و ارائه شواهد ملموس در مورد عملکرد واقعی ویژگی‌های آینده‌نگر آن در دنیای واقعی است.

اعدادی که توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها برای اولین بار در چهارشنبه منتشر شد، نشان می دهد که وسایل نقلیه تسلا نزدیک به 70 درصد از 392 تصادف مربوط به سیستم های پیشرفته کمک راننده گزارش شده از جولای گذشته را تشکیل می دهند. پیش از این، NHTSA اعلام کرده بود که 42 تصادف به طور بالقوه شامل کمک راننده، که 35 مورد آن شامل وسایل نقلیه تسلا می‌شد، در یک مجموعه داده محدودتر که تا سال 2016 ادامه داشت، بررسی کرده است.

تسلا اتوپایلوت مجموعه‌ای از سیستم‌ها است که به رانندگان اجازه می‌دهد کنترل فیزیکی وسایل نقلیه الکتریکی خود را کنار بگذارند، اگرچه باید همیشه توجه داشته باشند. خودروها می‌توانند سرعت و فاصله ایمن را پشت سر خودروهای دیگر حفظ کنند، در خطوط خطوط خود بمانند و در بزرگراه‌ها تغییر مسیر دهند. مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌ها به نام بتای «خودرانی کامل»، توانایی مانور در خیابان‌های شهری و مسکونی، توقف در تابلوهای ایست و چراغ‌های راهنمایی و چرخش در حین حرکت وسایل نقلیه از نقطه‌ای به نقطه دیگر را اضافه می‌کند.

اما برخی از کارشناسان ایمنی حمل و نقل نگرانی هایی را در مورد ایمنی این فناوری مطرح کرده اند، زیرا در جاده های عمومی با سایر رانندگان در حال آزمایش و آموزش است. مقامات فدرال در ماه‌های اخیر تسلا را با تعداد فزاینده‌ای از تحقیقات، فراخوان‌ها و حتی هشدارهای عمومی به این شرکت هدف قرار داده‌اند.

بازرسان فدرال تحقیقات در مورد سقوط اتوپایلوت تسلا را تشدید می کنند

مجموعه داده های جدید از دستور فدرال در تابستان گذشته ناشی می شود که خودروسازان را ملزم می کرد تا تصادفات شامل کمک راننده را گزارش کنند تا ارزیابی کنند که آیا این فناوری خطرات ایمنی را ایجاد می کند یا خیر. طبق گفته رگولاتوری، خودروهای تسلا حدود یک ثانیه قبل از برخورد، سیستم پیشرفته کمک راننده، Autopilot را خاموش می‌کنند.

دستور NHTSA تولیدکنندگان را ملزم می‌کرد تا خرابی‌هایی را که نرم‌افزار در حال استفاده بود را ظرف 30 ثانیه پس از سقوط فاش کنند، تا حدی برای کاهش نگرانی از اینکه سازندگان با ادعای عدم استفاده از نرم‌افزار در زمان تصادف، خرابی‌ها را پنهان می‌کنند.

استیون کلیف، مدیر NHTSA، در تماسی با رسانه‌ها درباره مجموعه کامل داده‌های تولیدکنندگان گفت: «این فناوری‌ها نوید زیادی برای بهبود ایمنی دارند، اما ما باید بدانیم که این خودروها در شرایط واقعی چگونه عمل می‌کنند».

تسلا بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. تسلا استدلال کرده است که هنگام مقایسه داده های تصادف، Autopilot ایمن تر از رانندگی عادی است. این شرکت همچنین به تعداد زیادی مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های ایالات متحده در سال اشاره کرده است که توسط NHTSA در سال 2021 به 42915 نفر تخمین زده شده است و از وعده فناوری‌هایی مانند Autopilot برای کاهش فراوانی و شدت تصادفات و نجات جان هزاران نفر در سال استقبال می‌کند. “

تطبیق داده ها با رانندگی معمولی در مقابل Autopilot مستقیماً قابل مقایسه نیست زیرا Autopilot عمدتاً در بزرگراه ها عمل می کند. با این حال، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، Autopilot را «بی‌تردید ایمن‌تر» توصیف کرده بود.

NHTSA کاوشگری را برای مشکل ترمز فانتوم تسلا راه اندازی کرد

مشک گفت اخیراً در ژانویه هیچ تصادف یا جراحتی در نرم افزار بتای Full Self-Driving رخ نداده است که برای آزمایش در اختیار تعداد محدودی از رانندگان قرار گرفته است. مقامات NHTSA گفتند انتظار نمی رود داده های آنها مشخص کند که آیا Full Self-Driving در زمان سقوط فعال بوده است یا خیر.

پیش از این، تنظیم‌کننده‌ها به مجموعه‌ای از داده‌های گزارش‌های رسانه‌ها، اعلان‌های سازنده و سایر منابع پراکنده برای اطلاع از حوادث مربوط به کمک راننده پیشرفته متکی بودند.

به گفته کارشناسان این سیستم‌ها و همچنین برخی از مقاماتی که به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند و به صراحت یافته‌ها را توصیف کردند، شرکت‌هایی مانند تسلا اطلاعات بیشتری نسبت به خودروسازان دیگر جمع‌آوری می‌کنند، که ممکن است باعث شود بیش از حد در داده‌ها حضور داشته باشند. تسلا همچنین بسیاری از این فناوری را به صورت آزمایشی اجرا می کند، برخی از آنها به صورت استاندارد روی خودروهایش ارائه می شود و آن را در اختیار کاربرانی قرار می دهد که سریعتر با آن آشنا می شوند و از آن در موقعیت های متنوع تری استفاده می کنند.

محبوبیت فناوری کمک راننده افزایش یافته است زیرا مالکان به دنبال واگذاری بیشتر وظایف رانندگی به ویژگی‌های خودکار هستند، که خودروها را خودمختار نمی‌کنند، اما می‌توانند از برخی نیازهای فیزیکی رانندگی راحت شوند. خودروسازانی مانند سوبارو و هوندا ویژگی‌های کمک راننده را اضافه کرده‌اند که به عنوان یک کروز کنترل پیشرفته‌تر عمل می‌کند، فاصله‌های تعیین‌شده را از سایر وسایل نقلیه حفظ می‌کند، سرعت را حفظ می‌کند و خطوط مشخص شده را در بزرگراه‌ها دنبال می‌کند.

اما هیچ یک از آنها در مجموعه ای وسیع از شرایط مانند خیابان های مسکونی و شهری مانند سیستم های تسلا عمل نمی کنند. NHTSA هفته گذشته فاش کرد که Autopilot تسلا در حدود 830000 وسیله نقلیه است که قدمت آنها به سال 2014 باز می گردد.

اتوپایلوت چندین کاوشگر نظارتی از جمله تصادف با وسایل نقلیه اضطراری پارک شده و تمایل خودروها به توقف برای خطرات تصوری را تحریک کرده است.

به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد تصادفات با وسایل نقلیه اضطراری پارک شده، NHTSA گفته است که در حال بررسی این موضوع است که آیا Autopilot “ممکن است عوامل انسانی یا خطرات ایمنی رفتاری را تشدید کند.”

خلبان خودکار با مرگ و میر در تصادفات در Williston و Delray Beach، فلوریدا، و همچنین در لس آنجلس کانتی و Mountain View، کالیفرنیا مرتبط بوده است. ویژگی های کمک راننده توجه NHTSA، که وسایل نقلیه موتوری را تنظیم می کند، و National National را جلب کرده است. هیئت ایمنی حمل و نقل، یک نهاد مستقل که مسئول بررسی حوادث ایمنی است.

راننده تسلا در تصادف مرگبار با اتوپایلوت با اتهامات جنایت روبرو می شود

قانون‌گذاران فدرال سال گذشته به شرکت‌های خودروسازی از جمله تسلا دستور دادند که گزارش‌های تصادف را ظرف یک روز پس از اطلاع از هر حادثه‌ای که شامل کمک راننده می‌شود که منجر به مرگ یا بستری شدن در بیمارستان به دلیل جراحت یا تصادف یک فرد می‌شود، ارائه کنند. همچنین شرکت‌ها موظفند تصادف‌هایی را گزارش کنند که شامل فناوری بازکردن کیسه هوا یا خودروهایی است که باید یدک‌کش می‌شدند.

این آژانس گفت که این داده ها را به دلیل “خطرات منحصر به فرد” فناوری نوظهور جمع آوری می کند تا مشخص کند که آیا سازندگان از عاری بودن تجهیزات آنها “عاری از نقص هایی که خطر غیرمنطقی برای ایمنی وسایل نقلیه موتوری ایجاد می کند” اطمینان حاصل می کنند.

چگونه رگولاتورهای ایالات متحده بازی های فکری را با ایلان ماسک انجام دادند

خودروسازان و سازندگان سخت افزار گزارش دادند که در این تصادفات شش کشته و 46 مجروح از جمله پنج مجروح وخیم گزارش شده است. رگولاتورها بلافاصله مشخص نکردند که کدام سازنده به کدام آسیب مرتبط است. اما میزان کل جراحات می‌تواند بیشتر باشد – 294 مورد از تصادف‌ها دارای تعداد “نامشخص” جراحات بودند.

یک مورد تلفات دیگر گزارش شد، اما تنظیم‌کننده‌ها خاطرنشان کردند که مشخص نیست از فناوری کمک راننده استفاده شده است یا خیر.

هوندا در همین بازه زمانی 90 تصادف با سیستم های پیشرفته کمک راننده و سوبارو 10 مورد را گزارش کرده است.

به نظر می رسد برخی از سیستم ها در لحظات منتهی به خرابی غیرفعال می شوند و به طور بالقوه به شرکت ها این امکان را می دهند که بگویند در زمان حادثه فعال نبوده اند. NHTSA در حال حاضر در حال بررسی 16 حادثه مربوط به Autopilot است که در آن وسایل نقلیه تسلا با خودروهای اضطراری پارک شده برخورد کردند. به طور متوسط ​​در این حوادث، NHTSA گفت: “خلبان خودکار کنترل وسیله نقلیه را کمتر از یک ثانیه قبل از برخورد اول متوقف کرد.”

تنظیم‌کننده‌ها همچنین داده‌هایی درباره تصادف‌های گزارش‌شده توسط سیستم‌های رانندگی خودکار، که معمولاً خودروهای خودران نامیده می‌شوند، منتشر کردند. این خودروها به مراتب کمتر در جاده‌ها، پر از تجهیزات پیچیده و در دسترس تجاری نیستند. در مجموع 130 تصادف گزارش شده است، از جمله 62 مورد از Waymo، شرکت خواهر گوگل. این گزارش هیچ تلفات جانی و یک جراحت جدی را نشان نمی دهد. همچنین یک گزارش از یک تصادف رانندگی خودکار در تسلا وجود دارد که خودروهای خودران را در ظرفیت های محدود در گذشته آزمایش کرده است، اگرچه شرایط این حادثه بلافاصله مشخص نشده است.

در تصادفاتی که کمک راننده پیشرفته نقش داشت و اطلاعات بیشتری در مورد برخورد مشخص بود، وسایل نقلیه اغلب با اجسام ثابت یا خودروهای دیگر برخورد می کردند. از جمله 20 نفر به تیرک یا درخت برخورد کردند، 10 نفر با حیوانات برخورد کردند، دو نفر با وسایل نقلیه اورژانس تصادف کردند، سه نفر با عابران پیاده و حداقل یک نفر با دوچرخه سوار برخورد کرد.

زمانی که خودروها خسارت را گزارش کردند، بیشتر در قسمت جلویی خودرو بود که در 124 حادثه مشاهده شد. آسیب بیشتر در سمت چپ جلو یا سمت راننده خودرو متمرکز بود تا سمت سرنشین.

این حوادث به شدت در کالیفرنیا و تگزاس، دو ایالت پرجمعیت، و همچنین مکان‌هایی که تسلا خانه خود را در ایالات متحده ساخته است، متمرکز شده است. نزدیک به یک سوم از تصادفات مربوط به کمک راننده، 125، در کالیفرنیا رخ داده است. و 33 در تگزاس اتفاق افتاد.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.