لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3118

دیوید گورل، کارآفرین فرانسوی رویایی، سرمایه گذاری جدیدی را راه اندازی می کند

  • Hive قرار است بازارهای ذخیره سازی ابری و محاسبات ابری 1.3 تریلیون دلاری آینده را مختل کند
  • تامین مالی از نام‌های مختلف بین‌المللی به رهبری Global Ventures و OneRagtime و سرمایه‌گذاران برجسته فرشته مانند Tom Glocer، Moritz Thiele، Kumar Yamani و LeFonds

کن، فرانسه – Hive، ابر همتا به همتا، که از ظرفیت غیرفعال رایانه‌ها استفاده می‌کند، راه‌اندازی و تکمیل موفقیت‌آمیز سرمایه اولیه ۷ میلیون یورویی خود را اعلام کرد.

Global Ventures، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر MEA، و OneRagtime، پاریس – شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر فرانسوی در Hive به عنوان سرمایه گذاران نهادی شرکت کردند در حالی که تام گلوسر، مدیر ارشد مورگان استنلی، مرک و مدیر عامل سابق تامسون رویترز. موریتز تیله، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Finanzcheck.de؛ کومار یمانی، مدیر عامل OSI Digital؛ LeFonds از FrenchFounders و David Gurle همگی به عنوان سرمایه گذار فرشته شرکت کردند.

Hive توسط David Gurle – کارآفرین و مهندس سریال فرانسوی مشهور، و پیشگام ارتباطات IP و محاسبات توزیع شده، تأسیس شد. Hive متولد شد تا نسل بعدی ابر را ایجاد کند، که هم خدمات محاسباتی و هم ذخیره سازی داده را از طریق Hivenet، شبکه همتا به همتای Hive، به جای مجموعه ای متمرکز از مراکز داده ارائه می دهد.

Hive کاربران را قادر می‌سازد تا در ازای دریافت ظرفیت مشابه از شبکه و/یا غرامت پولی، منابع رایانه خود را به شبکه کمک کنند. این امر با ادغام تمام منابع محاسباتی و ذخیره سازی موجود، تخصیص آنها بر اساس تقاضا و پاداش دادن به کاربرانی که منابع را ارائه می کنند، یک ابر توزیع شده مجازی ایجاد می کند.

Hive به کاربران – مصرف کنندگان و شرکت ها – کنترل کامل بر داده های خود را در یک محیط امن و خصوصی می دهد. Hive ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها را برای همه در دسترس تر و مقرون به صرفه تر می کند و با ارائه منابع محاسباتی و ذخیره سازی نزدیک به کاربران، مصرف انرژی محاسبات و ذخیره سازی و ردپای کربن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

دیوید گورل، بنیانگذار و مدیر عامل Hive، گفت:

“من خوشحالم که راه اندازی Hive و دور اولیه ما را اعلام کنم و از گروه متنوع سرمایه گذاران بین المللی ستاره ای خود برای حمایت آنها در این سرمایه گذاری جدید تشکر می کنم. در Hive، ما از فناوری همتا به همتا استفاده می کنیم تا نحوه ساخت ابر را در ابتدا ایجاد کنیم. Hive بازار ابری تحت سلطه ارائه دهندگان ابر متمرکز را مختل خواهد کرد. Hive یک پلتفرم توزیع شده در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد که به سطح بی سابقه ای از مقیاس، ظرفیت و عملکرد اجازه می دهد و در عین حال به نیازهای رو به رشد و ضروری ما احترام می گذارد، همانطور که وارد مرحله بعدی اینترنت می شویم: Web 3.0.

«کاربران به طور فزاینده ای نگران امنیت و حریم خصوصی داده های خود، وابستگی به ارائه دهندگان ابر متمرکز و تأثیر رو به رشد مراکز داده در سیاره ما هستند. Hive به این نگرانی‌ها رسیدگی می‌کند و به کاربران کنترل کامل داده‌هایشان را در یک محیط امن و خصوصی می‌دهد. دهه آینده یکی از تغییرات مهم برای بشریت خواهد بود و Hive در خط مقدم آن خواهد بود.

افزایش تقاضای جهانی برای ذخیره سازی ابری و خدمات رایانش ابری به این معنی است که فرصت بازار Hive بسیار زیاد است. داده های مستقل از بازارها و بازارها پیش بینی می کند که بازار جهانی محاسبات ابری تا سال 2026 به 947.3 میلیارد دلار (2021: 445.3 میلیارد دلار) با CAGR 16.3 درصد افزایش یابد. داده های مستقل از بینش های مغزی پیش بینی می کند که بازار جهانی ذخیره سازی ابری تا سال 2028 به 353.8 میلیارد دلار (2020: 61.4 میلیارد دلار) با CAGR 24.5 درصد افزایش یابد.

تا به امروز، این بازار برای برآوردن 50 تا 70 درصد تقاضا به فناوری بزرگ متکی بوده است. با این حال، این تسلط بر بازار با تغییر نگرش خریداران، تغییرات اجتماعی، و فناوری به سرعت در حال تحول که کاملاً مناسب یک ارائه‌دهنده ابر جایگزین P2P، مانند Hive است، مختل می‌شود:

  • اتخاذ استراتژی های چند ابری برای جلوگیری از وابستگی قفل فروشنده؛
  • نگرانی از امنیت، حاکمیت و تهدید مداخله سایبری خارجی؛
  • افزایش زیاد جمعیت های متصل با پهنای باند بالا؛
  • تعداد رو به رشد منابع محاسباتی – از لبه تا تلفن کاربر.
  • مصرف انرژی؛
  • رشد اقتصاد اشتراکی؛ و
  • افزایش هزینه های ابر

دیوید گورل به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل Hive، تجربه صنعت گسترده ای را به ارمغان می آورد. او بنیانگذار و مدیر عامل سابق Symphony Communication Services، LLC – یک تکشاخ + 1.5 میلیارد دلاری، یک سرویس پیام فوری ایمن و سازگار برای خدمات مالی است. قبل از Symphony، دیوید مدیر کل و معاون بخش تجاری اسکایپ بود، یک سرویس پیام رسانی و ویدئوی همتا به همتا که توسط مایکروسافت خریداری شد. دیوید همچنین به عنوان رئیس خدمات همکاری جهانی در تامسون رویترز خدمت کرد و واحد تجاری ارتباطات Real Time مایکروسافت را تأسیس و اداره کرد.

نور سوید، شریک عمومی در Global Ventures، گفت:

ما از حمایت از دیوید و تیم Hive به هنگام ساختن آینده فضای ذخیره سازی و رایانش ابری در سطح جهانی بسیار هیجان زده هستیم. Web3 آماده است تا کل صنایع از جمله ذخیره سازی ابری و محاسبات را بازآفرینی و متحول کند و کارایی را به یک صنعت پرهزینه، با امنیت ضعیف و اصطکاک بیاورد. ما در مورد امکانات این تکرار جدید اینترنت و یک راه حل غیرمتمرکز برای برآوردن تقاضای رو به رشد جهانی برای ذخیره سازی و محاسبات بسیار مشتاق هستیم، و به ویژه از پتانسیل تیم Hive برای زنده کردن این آینده هیجان زده هستیم.

بیمارستان استفانی، موسس و مدیر عامل OneRagtime، گفت:

ما قویاً به دموکراتیک کردن فناوری غیرمتمرکز Hive که خدمات ابری امن‌تر، سبزتر و ارزان‌تری ایجاد می‌کند، اعتقاد داریم. دیوید گورل دیدگاه و تجربه استثنایی خود را به روی میز ارائه می کند تا به Hive اجازه دهد تا به پتانسیل کامل خود دست یابد و به اولین شرکتی تبدیل شود که خدمات ابری را در مقیاس غیرمتمرکز با استفاده از ظرفیت های ذخیره سازی و محاسباتی استفاده نشده، غیرمتمرکز کرده است.

تام گلاسر، مدیر ارشد مورگان استنلی و مرک گفت:

من با دیوید گورل کار کرده ام و به مدت 20 سال در شرکت هایی که او تاسیس کرده است، سرمایه گذاری کرده ام. من برای حمایت از دیوید در جدیدترین سرمایه‌گذاری‌اش، Hive، که ترکیبی از چشم‌انداز فناوری جاه‌طلبانه و بازار بزرگ آدرس‌پذیر در تقاطع محاسبات توزیع‌شده است، هیجان‌زده هستم.»

موریتز تیله، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Finanzcheck.de گفت:

«در ماه‌های گذشته دیوید و تیمش در HIVE روی یک پروژه ذخیره‌سازی داده قابل توجه کار کرده‌اند که پتانسیلی را که در منابع محاسباتی نقطه پایانی محلی استفاده نشده نهفته است، به ما نشان داده است. موریتز تیله، سهامدار CoastCap، گفت: ما بسیار خوشحالیم که از همان ابتدا در چنین پروژه محاسباتی مهمی مشارکت داریم که راه را برای بیرونی کردن داده ها هموار می کند.

کومار یامانی، مدیر عامل OSI Digital گفت:

“من خوشحالم که یک سرمایه گذار فرشته اصلی در Hive هستم که آینده راه حل های ابری توزیع شده و غیرمتمرکز است. کومار یامانی، مدیر عامل OSI Digital، گفت: Hive نگرانی‌های امنیتی، حفظ حریم خصوصی و پایداری بازار را با ارائه راه‌حلی که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و در عین حال به طور کامل داده‌های توزیع شده در فضای ابری را ایمن می‌کند، برطرف می‌کند. کار با دیوید گورل، یک رویاپرداز واقعی با سابقه اثبات شده در ارائه فناوری های تحول آفرین که قدرت ایجاد اختلال در صنایع را دارند، همیشه لذت بخش است.

-پایان می‌یابد-

اطلاعات بیشتر
توبرنز
جیمی پاج
j.pudge@thoburns.com

درباره کندو

Hive یک بستر ذخیره‌سازی و محاسباتی داده توزیع‌شده است که به کاربران امکان می‌دهد منابع محاسباتی خود را اجاره کرده و ذخیره‌سازی و پردازش محلی‌سازی شده را انجام دهند. ماموریت Hive که توسط دیوید گورل، یک کارآفرین سریالی و اخلالگر فناوری تأسیس شد، ارائه کنترل کامل بر روی داده‌های مشتریان و شرکت‌ها در یک محیط امن نظیر به همتا است. Hive در ژوئن 2022 بودجه 7 میلیون یورویی برای بذر جذب کرد.

اطلاعات بیشتر را می توان در یافت http://www.hivenet.com/

درباره Global Ventures

Global Ventures یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر است که روی بنیانگذاران و ایده هایی که در بازارهای نوظهور مقیاس می شوند سرمایه گذاری می کند. Global Ventures از بنیان‌گذاران جهانی حمایت می‌کند که شرکت‌های مرحله رشد را رهبری می‌کنند و از فناوری برای متحول کردن بازارهای نوظهور استفاده می‌کنند.

Global Ventures در 44 شرکت در 10 بازار سرمایه گذاری کرده است. شرکت های نمونه کار شامل Altibbi، Arrow Labs، Buseet، Cartona، Elmenus، Floranow، Helium Health، Holiday Me، Mamo، Munch:on، NowPay، Ogram، Paymob، Proximie، Pyypl، Spider Silk، Sympl، Tabby، Tarabut Gateway، Team Apt هستند. ، Thndr، قبیله ای، Yodawy و Zension.

اطلاعات بیشتر را می توانید در https://www.global.vc/ پیدا کنید

درباره OneRagtime

OneRagtime یک پلت فرم سرمایه گذاری نسل جدید است که توسط بیمارستان Stéphanie و Jean-Marie Messier تأسیس شده و توسط شخصیت های دیجیتال و سرمایه گذاری با تجربه مانند Philippe Bourguignon، Patrick Sayer و Philippe Carle حمایت می شود. این شرکت نوآورانه‌ترین استارت‌آپ‌های فناوری را در سراسر اروپا انتخاب می‌کند، آنها را تأمین مالی می‌کند و از طریق جامعه انحصاری سرمایه‌گذاران از آنها حمایت می‌کند. مدل پلتفرم منحصربه‌فرد آن از طریق سرمایه‌های خود یا وسیله‌ای که به طور خاص برای هر سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود، به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا در بهترین استارت‌آپ‌های فناوری سرمایه‌گذاری کنند، چه فرانسوی و چه اروپایی.

ما را در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین یا در ما سایت اینترنتی.

درباره کومار یامانی

آقای یمانی به‌عنوان مدیر عامل OSI Digital، این شرکت را هدایت کرده است تا راه‌حل‌های تجاری و فناوری هدفمندی را ارائه دهد که عملکرد را برای مشتریان Fortune 500 در سراسر جهان بهینه می‌کند. OSI Digital در سال 1993 تأسیس شد و در جنوب کالیفرنیا مستقر است و عملیات جهانی آن در پنج کشور گسترده است. آقای یمانی که یک کارآفرین باتجربه متمرکز بر نوآوری فناوری بود، سرمایه‌گذار اولیه در برخی از موفق‌ترین خروجی‌های فناوری در دو دهه گذشته از جمله جدیدترین آنها، SentinelOne و Sharecare بود.

درباره تام گلوسر

تام گلاسر رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران BlueVoyant LLC و Capitolis Inc.، شرکت‌های دفاع سایبری و فین‌تک است. تام همچنین رئیس Istari Global Ltd.، یک پلتفرم مدیریت ریسک سایبری است که توسط Temasek Holdings، شریک Communitas Capital LLC، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر متمرکز بر فین تک، و موسس و شریک مدیریت Angelic Ventures، LP، یک خانواده سازماندهی شده است. دفتری که در استارت آپ های فناوری سرمایه گذاری می کند.

از سال 1993 تا 2011، آقای گلوسر در گروه PLC رویترز و شرکت جانشین آن، تامسون رویترز کار می کرد. از آوریل 2008 تا دسامبر 2011، آقای گلوسر مدیر اجرایی شرکت تامسون رویترز، ارائه دهنده اخبار و اطلاعات حرفه ای بود. تامسون رویترز پس از خرید رویترز گروه PLC، جایی که آقای گلوسر از سال 2001 به عنوان مدیر عامل شرکت داشت، تشکیل شد.

قبل از پیوستن به رویترز در سال 1993، آقای گلوسر وکیل ادغام و تملک در Davis Polk & Wardwell در نیویورک، پاریس و توکیو بود. او در سال 1984 در وکالت نیویورک، در سال 2010 در دادگاه عالی ایالات متحده و در سال 2011 در موسسه حقوقی آمریکا پذیرفته شد.

درباره موریتز تیله

موریتز تیله، کارآفرین سریالی، تنها سهامدار CoastCap، یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در وین است. موریتز در درجه اول به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل سابق Finanzcheck.de شناخته می شود. CoastCap بر سرمایه گذاری در شرکت های مرحله اولیه که ارزش افزوده را از طریق اتوماسیون، فناوری یا علم کاربردی ایجاد می کنند، تمرکز دارد. وب سایت در www.coastcap.com

درباره LeFonds توسط بنیانگذاران فرانسوی

به رهبری جرالدین لو مور، LeFonds بازوی سرمایه گذاری است بنیانگذاران فرانسوی، اکوسیستم تجاری پیشرو در جهان که حول شبکه ای متشکل از 4000 عضو و کارآفرین حرفه ای تشکیل شده است. با فعال کردن قدرت شبکه FrenchFounders، LeFonds دسترسی جهانی و عملیاتی فوری را برای حمایت از جاه‌طلبی بین‌المللی مجموعه خود ارائه می‌دهد.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.