لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3131

هسته ای برای آینده ای سبز به میز بازگشته است

ماریا جی. کورسنیک، رئیس و مدیر اجرایی موسسه انرژی هسته‌ای، یک گروه تجاری که انرژی هسته‌ای را ترویج می‌کند، گفت که جدول زمانی بسیار سریع‌تر از آن خواهد بود – «مثل یکی دو سال آینده».

او گفت: “ما در مورد چیزهایی اینجا صحبت می کنیم، در مورد هسته های بزرگ، زیرا این چیزی است که در سر ما وجود دارد.” من فقط می گویم، شما در شرف دیدن انبوهی از فرصت های مختلف برای هسته ای هستید.

او افزود: “هنوز نقشی برای هسته ای بزرگ وجود دارد.” اما طرح‌هایی برای کارخانه‌های کوچک مدولار و حتی میکرو «در چند سال آینده منتشر می‌شوند».

خانم کورسنیک افزود، راکتورهای هسته ای طراحی شده با فناوری مدولار می توانند بسیار سریعتر و ارزان تر از راکتورهای معمولی ساخته شوند.

در حالی که کارشناسان حاضر در اتاق گفتند که معتقدند انرژی هسته‌ای نقش بزرگی در سطح جهانی دارد، برخی گفتند که فکر نمی‌کنند این مورد برای ایالات متحده باشد.

تایسون اسلوکام، مدیر برنامه انرژی در Public Citizen، می‌گوید: «من فکر می‌کنم در بخش‌هایی از جهان که زغال‌سنگ هنوز پادشاه است، مانند چین و هند، و زمانی که میانگین سالانه رشد تقاضا بسیار زیاد است، انرژی هسته‌ای می‌تواند بازیگر اصلی باشد. ، گفت.

اما او گفت: “ما امروز اساساً همان مقدار برق را در ایالات متحده استفاده می کنیم که بیش از یک دهه قبل استفاده می کردیم.” بنابراین ساختن انرژی هسته‌ای در محیطی با تقاضای منفی چندان منطقی نیست.»

شركت كنندگان: اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در ایالات متحده، سفارت اوکراین؛ فیلیپ اتین، سفیر فرانسه در ایالات متحده، سفارت فرانسه؛ دیوید ترک، معاون وزیر انرژی، وزارت انرژی؛ جاستین فریدمن، مشاور ارشد برای رقابت تجاری در انرژی هسته ای، دفتر امنیت بین المللی و عدم اشاعه، وزارت امور خارجه ایالات متحده؛ آندرس گلوسکی، مدیر اجرایی AES؛ ماریا جی. کورسنیک، رئیس و مدیر اجرایی موسسه انرژی هسته ای؛ ارین سیکورسکی، مدیر مرکز اقلیم و امنیت؛ تایسون اسلوکام، مدیر برنامه انرژی، شهروند عمومی؛ دانیل بی پونمن، رئیس و مدیر اجرایی Centrus Energy. آلن آن، کارشناس ارشد مقیم برنامه آب و هوا و انرژی، راه سوم؛ Eric L. Veiel، رئیس مشترک سهام جهانی و مدیر ارشد سرمایه گذاری، T. Rowe Price.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.