لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3135

وارن ممنوعیت گسترده ای را برای فروش داده های مکان و سلامت پیشنهاد می کند

به عنوان تصمیم دیوان عالی کشور برای لغو رو در مقابل وید سناتور الیزابت وارن (D-MA) بر واشنگتن نشسته است قانون فراگیر را اعلام کرد برای ممنوعیت فروش اطلاعات مکان و سلامت.

قانون حفاظت از سلامت و موقعیت مکانی وارن – که توسط تعدادی از سناتورهای دموکرات، از جمله سناتورهای برنی سندرز (I-VT) و ران وایدن (D-OR) حمایت می شود – «کارگزاران داده را از فروش یا انتقال داده های مکان و داده های سلامتی منع می کند». محدودیت‌های کمی وجود دارد که این لایحه را به یکی از جدی‌ترین پیشنهادها با هدف تنظیم فروش داده تبدیل می‌کند.

وارن روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «کارگزاران داده از داده‌های موقعیت مکانی میلیون‌ها نفر سود می‌برند و خطرات جدی برای آمریکایی‌ها در همه جا با فروش خصوصی‌ترین اطلاعاتشان ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه این دادگاه عالی افراطی آماده لغو رو در مقابل وید است و ایالت هایی که به دنبال جرم انگاری مراقبت های بهداشتی ضروری هستند، حفاظت از اطلاعات حساس مصرف کنندگان برای کنگره بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

در صورت تصویب، این لایحه به کمیسیون تجارت فدرال، دادستان های کل ایالت و افرادی که از فروش غیرقانونی داده آسیب می بینند قدرت می دهد تا از دلال هایی که قانون را نقض کرده اند شکایت کنند. FTC همچنین یک میلیارد دلار اضافی در دهه آینده برای کمک به اجرای قانون دریافت خواهد کرد. طبق متن لایحه، تنها استثنائات این لایحه در مورد فعالیت های خاصی اعمال می شود که توسط HIPAA یا اصلاحیه اول محافظت می شوند.

مادربرد اولین کسی بود که گزارش داد در صورت‌حساب وارن در روز چهارشنبه، پس از هفته‌ها گزارشی که توضیح می‌دهد چگونه شرکت‌ها اطلاعات مکان متعلق به کاربران گوشی‌های هوشمند را که به کلینیک‌های سقط جنین مراجعه کرده‌اند، می‌فروشند. در ماه می، مادربرد گزارش شده است که یک شرکت داده‌های موقعیت مکانی، Placer.ai، به کاربران اجازه می‌دهد تا «نقشه‌های گرمایی» از محل زندگی بازدیدکنندگان کلینیک سقط جنین ایجاد کنند.

وایدن در یک مقاله گفت: «زمانی که سقط جنین غیرقانونی است، تحقیق در مورد مراقبت های بهداشتی باروری آنلاین، به روز رسانی برنامه ردیابی پریود یا آوردن تلفن به مطب پزشک می تواند برای ردیابی و پیگرد قانونی زنان در سراسر ایالات متحده استفاده شود، این به منزله نظارت بر رحم است. بیانیه چهارشنبه کنگره باید از حریم خصوصی آمریکایی ها در برابر سوء استفاده از سوی سیاستمداران راست افراطی که می خواهند بدن زنان را کنترل کنند، محافظت کند.

ماه گذشته، وارن نامه ای را امضا کرد، به رهبری سناتور امی کلوبوچار (D-MN)، از لینا خان، رئیس FTC درخواست کرد که توضیح دهد چگونه آژانس حفاظت از مصرف کننده سوء استفاده های احتمالی ردیابی موقعیت مکانی را بررسی می کند و به چه منابعی ممکن است برای محافظت بهتر از مصرف کنندگان نیاز داشته باشد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.