لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3119

CTO Tether خواستار مقررات عادلانه پس از سقوط Terra Luna است

  • مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردونیو، در مورد وضعیت استیبل کوین ها با اینسایدر صحبت کرد.
  • او نسبت به آینده خوشبین است و خواستار افزایش مقررات در این فضا شد.
  • او از ایجاد بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی نمی ترسد.

برای سال ها استیبل کوین ها یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در کریپتو بوده است.

اما با فروپاشی اخیر TerraUSD، استیبل کوین الگوریتمی متصل به لونا، بسیاری شروع به از دست دادن ایمان به 159 میلیارد دلار بازار استیبل کوین علاوه بر این، برخی از سرمایه گذاران نگران هستند که ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC، نیاز به استیبل کوین ها را از بین ببرد.

اما علیرغم تحولات اخیر بازار استیبل کوین، پائولو آردونیو، مدیر ارشد فناوری تتر، نسبت به آینده استیبل کوین ها خوش بین است. در یک مصاحبه اختصاصی با Insider، او خاطرنشان کرد که به سلامت مالی تتر اطمینان دارد، خواهان مقررات منصفانه ارزهای دیجیتال است و احساس می‌کند که CBDCها می‌توانند با استیبل کوین‌ها همزیستی کنند.

تتر چیست؟

تتر بزرگترین استیبل کوین جهان است – نوعی ارز دیجیتال که معمولاً به ارزهای فیات متصل می شود – و در واقع اولین استیبل کوین جهان بود. در حالی که تتر از پزو مکزیک، یوان چین، یورو اروپایی و حتی طلا پشتیبانی می کند، تا کنون بیشترین استفاده از ارز فیات آنها دلار ایالات متحده است.

استیبل کوین ها به عنوان راهی برای ادغام فناوری بلاک چین با ارزهای فیات که به طور سنتی دارای نوسان کمتری هستند، ایجاد شدند و در چند سال اخیر به بخش مهمی از اکوسیستم رمزنگاری تبدیل شده اند. سرمایه گذاران اغلب از استیبل کوین ها به عنوان ذخیره ارزش بین معاملات استفاده می کنند. استیبل کوین ها همچنین راهی مفید برای جابجایی پول بین شبکه های مالی سنتی و بازارهای رمزنگاری می کنند.

اما همانطور که سرمایه گذاران کریپتو اخیرا دریافتند، استیبل کوین ها نیز مشکلات خود را دارند.

وضعیت استیبل کوین ها

پس از TerraUSD، استیبل کوین ها ضربه بزرگی به تصویر عمومی خود وارد کردند سقوط 40 میلیارد دلاری.

پس از فروپاشی Terra و ارز دیجیتال خواهرش Luna، هراس به بقیه بازار استیبل کوین سرایت کرد و تتر نیز از آن در امان نبود. سرمایه گذاران 7 میلیارد دلار از تتر را در کمتر از 48 ساعت – یا حدود 9 درصد از دارایی ها – و 4 میلیارد دلار اضافی در روزهای بعد به دست آوردند که باعث از دست دادن پیوند خود با دلار آمریکا شد. این منجر به ترس از آسیب دیدن تتر شد همان سرنوشت TerraUSD و Luna، باعث سقوط در سراسر صنعت می شود.

با این حال، آردونیو گفت که مشکلات اخیر در بازار استیبل کوین تنها نشان دهنده انعطاف پذیری تتر بوده است.

آردونیو مدیریت بانکی واشنگتن را به عنوان مثالی از نحوه نکول بانک‌های سنتی – زمانی که با بانکی مانند بانکی که اخیراً جان سالم به در برد، مواجه می‌شود – ذکر کرد.

آردونیو گفت: «در سال 2008 واشینگتن متقابل 10 درصد از دارایی‌های خود را بازخرید کرد. “10٪ از دارایی های آنها در کمتر از 10 روز بازخرید شد و بانک ورشکست شد. هیچ بازخریدی بزرگتر به نسبت در تاریخ مالی اخیر اتفاق نیفتاده است. اکنون تتر، دو هفته پیش، توانست 9٪ از دارایی ها را در 48 ساعت بازخرید کند.” این بسیار بیشتر از آن چیزی است که هر بانکی می تواند انجام دهد.”

آردونیو همچنین به انتقاداتی مبنی بر اینکه تتر اسکناس های کاغذی واقعی پشتیبان استیبل کوین خود را ندارد، پرداخت. در فوریه 2021، دادستان کل نیویورک متوجه شد تتر سرمایه گذاران را گمراه کرده بود در مورد میزان ذخایر نقدی آن

لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک در آن زمان گفت: “ادعاهای تتر مبنی بر اینکه ارز مجازی آن به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شد، دروغ بود. این شرکت ها ریسک واقعی سرمایه گذاران را پنهان کردند.”

پس از اظهارات دادستان کل، بسیاری بر یافته های دادستان کل در مورد یادداشت های تجاری تتر تمرکز کردند. اوراق تجاری نقدینگی نقدینگی نیستند – بلکه نوعی بدهی کوتاه مدت شرکتی بدون وثیقه هستند.

در تئوری، این بدان معنی است که اگر سرمایه گذاران مقادیر زیادی از Tether خود را نقد کنند، ممکن است شرکت نتواند آن را پرداخت کند. اتکای تتر به یادداشت‌های تجاری همان چیزی است که سرمایه‌گذار جیم کرامر را بر آن داشت تا تتر را «یک کوین ناپایدار» و «پاشنه آشیل کل تجارت کریپتو» خطاب کند.

آردونیو معتقد است که تتر به اندازه کافی به این انتقاد پاسخ داده است. او می گوید از سال 2021 دارایی های خود را از 40 میلیارد دلار در اوراق تجاری به 20 میلیارد دلار کاهش داده اند، رقمی که به گفته او هنوز به طور پیوسته در حال کاهش است. تتر همچنین برای بهبود شفافیت در رابطه با این موارد تلاش زیادی کرده است دارایی های پشتوانه استیبل کوین آنها، از جمله ارائه دفتر دادستان کل نیویورک با الف گزارش شفافیت هر سه ماهه.

مقررات عادلانه تنها راه پیش رو است

آردونیو از نیاز به نظارت قوی تر در بازار استیبل کوین آگاه است و خاطرنشان کرد که از افزایش مقررات برای محافظت از سرمایه گذاران پس از سقوط TerraUSD حمایت می کند.

آردونیو گفت: «مقررات منصفانه قوانین واضحی را در مورد دسته‌بندی استیبل کوین و همچنین الزامات شفافیت مشاهده می‌کند.

تمایل آردونیو برای مقررات بیشتر ریشه در میل به جلوگیری از شکست دیگری مانند آنچه در Terra و Luna رخ داد، دارد. در حال حاضر، صدها مورد وجود دارد استیبل کوین هاو هیچ فرآیند یا مقررات رسمی برای ایجاد آن وجود ندارد.

آردونیو گفت: “شما نمی توانید مردی را داشته باشید که صبح از خواب بیدار می شود و تصمیم می گیرد یک ارز دیجیتال بسازد و آن را به عنوان یک سکه پایدار تعریف کند. مردم معتقدند که یک استیبل کوین است، اما اولین و اولین باد، فرو می ریزد.”

مقرراتی که شفافیت در مورد ذخایر ارزی را اعمال می کند نیز به امنیت بازار استیبل کوین کمک می کند. تتر، یا استیبل کوین برجسته دیگر – دایره USDC – ذخایر نقدی پشتوانه دارایی های خود داشته باشند و بنابراین می توانند در صورت نیاز سرمایه گذاران را نقد کنند.

با این حال، استیبل کوین ها دوست دارند USDD ترون یا فراکس از الگوریتم ها استفاده کنید – همان پشتوانه نظری که Luna TerraUSD ارائه کرد – برای حفظ میخ های آنها. و این، به گفته آردونیو، می تواند یک تهدید واقعی برای بازار استیبل کوین باشد.

صادقانه بگویم، با توجه به استیبل کوین های الگوریتمی، اگر ۵ یا ۱۰ میلیارد دلار باشید، همه چیز سرگرم کننده و بازی است.


ارزش بازار

استیبل کوین اگر با این بازار انحلال دارید، همچنان می‌توانید آن را مدیریت کنید.» آردونیو گفت: «اما تصور کنید که یک استیبل کوین ۸۰ یا ۱۰۰ میلیارد دلاری مانند تتر دارید که توسط دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌شود. پیش بینی اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد و دانستن اینکه آیا به اندازه کافی وجود خواهد داشت واقعاً دشوار است


نقدینگی

برای متوقف کردن آن آبشار عظیم.”

در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

در مورد مقررات، یکی از بزرگترین نگرانی‌هایی که سرمایه‌گذاران در مورد آینده استیبل کوین‌ها دارند، ظهور رقبای تحت حمایت دولت در قالب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC است. اگر بانک مرکزی مانند


فدرال رزرو

در صورت ایجاد یک استیبل کوین، از نظر تئوری مستقیماً با استیبل کوین ها رقابت می کرد و از جنجال های به ظاهر ثابتی که استیبل کوین ها با آن مواجه هستند، رها می شد.

اما آردونیو نگران ایجاد یک CBDC نیست. او گفت که برخی از سیاستمداران آمریکایی – مانند تام ایمر، نماینده کنگره لایحه ای علیه CBDC ها پیشنهاد کرد – نگران این هستند که چگونه می توان از آنها به عنوان ابزار نظارت جمعی استفاده کرد. احساسات مختلط در میان سیاستمداران به این معنی است که در حالی که CBDC ها در حال بررسی هستند، این احتمال وجود دارد که توسعه آنها به کندی پیش رود.

او همچنین گفت که اگر دولت‌ها شروع به ایجاد CBDC کنند، باید به زیرساخت بلاک چینی که استیبل‌کوین‌ها قبلاً ساخته‌اند تکیه کنند. من واقعاً شک دارم که CBDCهای ایالات متحده یا اروپا در ترون، سولانا یا اتریوم یا هر چیز دیگری صادر شوند، درست است؟ بنابراین، استیبل کوین ها کسانی هستند که از پروژه های عمومی پشتیبانی می کنند.”

آینده تتر چیست؟

با نگاهی به آینده، تتر با شهرهایی مانند این شراکت ایجاد کرده است لوگانو در سوئیس برای ایجاد شواهد قابل اثباتی مبنی بر اینکه وقتی شهرها از ارزهای دیجیتال استقبال می کنند، شاهد افزایش تولید ناخالص داخلی خواهند بود.

آردونیو همچنین بر برنامه تتر برای ایجاد زیرساخت در این کشور تاکید کرد کشورهای در حال توسعه در جایی که جمعیت به یک پوشش تورمی و ابزاری برای انجام معاملات نیاز دارند – که تتر می تواند فراهم کند.

آردونیو گفت: “تتر یکی از پرکاربردترین ارزها در ترکیه، در آرژانتین، ونزوئلا، مکزیک، السالوادور و دبی است. تمام بازارهای نوظهور، همه کشورهای در حال توسعه تتر را پذیرفته اند.”

در پایان، آردونیو از جایگاه تتر در دنیای ارزهای دیجیتال در حال تغییر مطمئن است.

“همیشه بازاری برای استیبل کوین ها وجود خواهد داشت، زیرا فرصتی برای معامله گران فراهم می کند تا با اکوسیستم رمزنگاری بزرگتر تعامل داشته باشند. تتر به خودی خود منبعی برای افرادی است که بانک ندارند، ابزاری برای یک سیستم پرداخت در حال تکامل و پیشرو در هدایت ارزهای دیجیتال. پذیرش جریان اصلی یک انقلاب مالی جدید.”لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.