لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3191

اکثریت خاموش کارشناسان

وقتی هنوز گروه Usenet comp.lang.forth را دنبال می‌کردم، تنها کسی نبودم که از نبود افرادی که کارهای جالب با این زبان انجام می‌دادند ناامید شده بودم. الیزابت راتر، یکی از بنیانگذاران شرکت فورث، توضیح زیر را ارائه کرد: وجود دارد هستند افرادی که مشکلات واقعی را با فورت حل می کنند، اما در گروه خبری قرار نمی گیرند. او می دانست؛ شرکت او برای حمایت از ساخت پروژه های تجاری فورث وجود دارد.

در سال 1996 در یک بندر کار کردم نیاز به سرعت به سیگا زحل. (اگر فکر می کنید این سیستم عجیبی است که باید با آن درگیر باشید، من همچنین توسعه 3DO را انجام دادم، به کنفرانس جگوار در دفتر مرکزی آتاری رفتم و مجموعه ای رسمی از مستندات Virtual Boy داشتم.) تعدادی از توسعه دهندگان بازی با چهره های عمومی در آنجا بودند. دهه 1990، اما افراد کلیدی مسئول نسخه اصلی بودند نیاز به سرعت، که در سال 1994 منتشر شد، ناشناخته و در پشت صحنه باقی ماند. این در حالی است که آنها قبل از اینکه اکثر توسعه دهندگان تصور کنند که این اصطلاح مربوط به بازی های ویدیویی سه بعدی است، یک بازی بر اساس فیزیک بدن سفت و سخت نوشته بودند. و آنها این کار را بدون FPU انجام دادند: کل موتور از ریاضیات نقطه ثابت استفاده می کرد.

بله، افراد زیادی هستند که وبلاگ می نویسند و به طور عمومی در مورد روش های توسعه و آنچه که روی آن کار می کنند بحث می کنند، اما افراد بیشتری هستند که این کار را نمی کنند. برای مثال، وبلاگ نویسی زمان می برد و همه از آن لذت نمی برند. افراد دیگر روی محصولات تجاری کار می کنند و نمی توانند عملکرد درونی کد خود را فاش کنند.

این که ما نمی توانیم از اکثریت ساکت کارشناسان بیاموزیم، نور غیرعادی را بر بحث های آنلاین می اندازد. فقط به این دلیل که نگاه کردن به پایین بینی خود در C++ یا Perl نظر رایج است، به این معنی نیست که افراد بسیار باهوش از آن زبان ها برای ساختن نرم افزارهای شگفت انگیز و ظریف استفاده نمی کنند. یک نظریه جذاب که دیوانه وار مورد تایید قرار می گیرد ممکن است دارای اشکالات کاملاً درک شده اما غیر آشکار باشد. تنها چیزی که ما می بینیم تلاقی افرادی است که روی چیزهای جالب کار می کنند و کسانی که دوست دارند در مورد آن بنویسند – و این تمام داستان نیست.

زمان شما ممکن است بهتر باشد به جای خواندن در مورد آنچه دیگران فکر می کنند، صرف ورود به آنجا و امتحان کردن چیزها شود.

(اگر این را دوست داشتید، ممکن است از عکاسی به عنوان یک سرگرمی غیر فنی لذت ببرید.)

پیوند ثابت 21 ژوئن 2012

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.