لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3161

نقاشی‌های اصلی کم‌شناخته جی‌آر‌آی تالکین برای نسخه اول «هابیت» – The Marginalian

نگاهی پر جنب و جوش جدید به یکی از دوست داشتنی ترین داستان های فانتزی تمام دوران.

در اکتبر 1936، جی آر آر تالکین (3 ژانویه 1892 – 2 سپتامبر 1973) نسخه خطی کتابی را که به یکی از مشهورترین کتاب های فانتزی در تمام دوران تبدیل می شد به ناشر خود تحویل داد. در سپتامبر سال بعد، هابیت با 20 طرح اصلی، دو نقشه و یک نقاشی روی جلد توسط خود تالکین، اولین کار خود را انجام داد. اما به نظر می رسد نویسنده بیش از 100 تصویر ایجاد کرده است که اخیراً در میان مقالات تالکین کشف شده است، توسط کتابخانه Bodleian آکسفورد دیجیتالی شده و به تازگی منتشر شده است. هنر هابیت (کتابخانه عمومی) — جلدی باشکوه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد هابیت با 110 تصویر زیبا و بسیاری که قبلاً دیده نشده است توسط تالکین، از طرح های مداد گرفته تا نقاشی های خط جوهر گرفته تا آبرنگ. این مجموعه ای عالی از استعدادهای ناشناخته سازندگان مشهور و قطعه ای گرانبها از تاریخ ادبی است.

در خلق اثر هنری برای هابیتتالکین از داستان کوتاهی که برای پسرش مایکل نوشته بود با عنوان «رووراندام» وام گرفت.

همچنین طرح‌های مفهومی برای نقاشی نمادین جلیقه گرد و غبار کوه‌هایی که بیلبو بگینز در ماجراجویی‌هایش عرضی می‌کند، گنجانده شده است.

دیوید براون ناشر هارپرکالینز مشاهده می کند هابیتکسوف ناعادلانه در ارباب حلقه ها’ سایه:

مردم سال‌هاست که از تالکین به‌عنوان نویسنده یاد می‌کنند – از زمان نظرسنجی‌های همه کتاب‌های قرن نتوانسته‌اید از او دور شوید. ولی ارباب حلقه ها از زمان انتشار آن در سال 1954 همیشه مورد توجه بوده است – این کتاب بسیار بزرگتر و مهمتر است. تحت الشعاع قرار داده است هابیت به عنوان یک کتاب قدیمی تر، کودکان، که در زمینه شناخته شده است ارباب حلقه ها. این سالگرد به ما اجازه می‌دهد تا کانون توجه را به کتابی که همه چیز را آغاز کرد، برگردانیم.»

یک قطعه نادر از خلاقیت بین رشته ای از ذهن یکی از بزرگترین خالقان تاریخ مدرن، هنر هابیت بخش‌های مساوی گنجینه ادبی و هنر است که مفهوم نویسنده به‌عنوان طراح را بررسی می‌کند – مفهومی به‌ویژه در عصر خودنشر و گرده افشانی انضباطی در ساخت کتاب. آن را با این ضبط نادر از خواندن تالکین از کتاب مورد علاقه‌اش و چند تصویر قدیمی و زیبا برای آن از سراسر جهان تکمیل کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.