لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3242

فدرال رزرو قصد دارد بازار مسکن را “بازنشانی” کند و احتمال کاهش قیمت مسکن را افزایش دهد

این فقط در مورد نیست مسکن چقدر گران شد-این چقدر سریع به آنجا رسید. آن را فقط 24 ماه طول کشید تا قیمت مسکن در ایالات متحده به میزان خیره کننده 37 درصد افزایش یابد.. برای مقایسه، بزرگترین جهش دو ساله منجر به سقوط مسکن در سال 2008، 29 درصد بود.

به سوی این بهار، فدرال رزرو تصمیم گرفت که به اندازه کافی دیده باشد. بانک مرکزی سریعاً نرخ بهره را افزایش داد که این اتفاق افتاد متوسط ​​نرخ وام مسکن ثابت 30 ساله به 6 درصد می رسد– از 3.2 درصد در ابتدای سال. این نرخ‌های بالاتر، که بسیاری از خریداران خانه را قیمت‌گذاری کرده است، در نهایت به رونق همه گیر مسکن پایان داد. اکنون ما در یک کاهش شدید رشد هستیم و انجمن بانکداران وام مسکن در روز چهارشنبه گزارش داد درخواست های وام مسکن نسبت به سال گذشته 16 درصد کاهش یافته است.

از آنجایی که این تغییر اتفاق افتاد، ما از فدرال رزرو خیلی کم شنیدیم. خوب، تا زمانی که رئیس جروم پاول روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران سخنرانی کرد.

در اینجا چیزی است که پاول باید می گفت: “ما دیدیم [home] قیمت ها در چند سال گذشته بسیار بسیار قوی افزایش یافته است. بنابراین اکنون تغییر می کند. و نرخ ها افزایش یافته است. ما به خوبی می دانیم که نرخ وام مسکن بسیار افزایش یافته است. و شما شاهد تغییر بازار مسکن هستید. ما در حال تماشای آن هستیم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. واقعاً چقدر بر سرمایه گذاری مسکونی تأثیر می گذارد؟ واقعا مطمئن نیستم چقدر بر قیمت مسکن تاثیر می گذارد؟ واقعا مطمئن نیستم بدیهی است که ما با دقت آن را تماشا می کنیم… بازار بسیار فشرده ای است. بنابراین ممکن است قیمت‌ها برای مدتی ادامه یابد، حتی در دنیایی که نرخ‌ها بالا هستند. بنابراین وضعیت پیچیده ای است و ما با دقت آن را تماشا می کنیم. من می گویم اگر شما یک خریدار خانه، کسی یا جوانی هستید که به دنبال خرید خانه هستید، به کمی نیاز دارید. تنظیم مجدد. ما باید به جایی برگردیم که عرضه و تقاضا دوباره با هم باشند و تورم دوباره پایین بیاید و نرخ وام مسکن دوباره پایین باشد.”

سه چیز برجسته است.

1. پاول می‌گوید خریداران خانه به مقداری نیاز دارند تنظیم مجدد

در صنعت مسکن، تعداد کل فهرست های فعال به عنوان “موجودی” نامیده می شود. از سال 2014، سطح موجودی سالانه در حال کاهش بوده است. این تا حدودی به دلیل تغییر ترجیحات خانواده (یعنی ماندن طولانی تر) بود. سطوح پایین تر خانه سازی پس از سقوط مسکن در سال 2008، و شروع هزاره برای اولین بار خرید خانه. اما به محض اینکه رونق مسکن همه گیر شروع شد، سطح موجودی شروع به کاهش کرد. تا بهار 2021، موجودی انبار به پایین ترین حد خود در 40 سال گذشته رسید. این امر به خریداران خانه انتخاب کمی جز افزایش قیمت مسکن داده است.

واضح است که پاول امیدوار است کاهش قیمت مسکن ناشی از افزایش نرخ وام مسکن به بالا بردن سطح موجودی کمک خواهد کرد. پاول پیشنهاد می‌کند که به خریداران کمک می‌کند، در حالی که فکر می‌کنند: وقتی خریداران شکار خانه‌شان را دوباره شروع می‌کنند، با بازار دوستانه‌تری مواجه می‌شوند. سطح موجودی بالاتر به خریداران زمان بیشتری برای تصمیم گیری می دهد و احتمال شرکت در یک جنگ پیشنهادی را کاهش می دهد.

حتی قبل از اینکه فدرال رزرو مبارزه با تورم خود را تشدید کند، لوگان محتشمی، تحلیلگر ارشد در HousingWire، آشکارا به دنبال افزایش نرخ وام مسکن به عنوان ابزاری برای افزایش سطح موجودی بود. طبق اعلام انجمن ملی مشاوران املاک، موجودی مسکن ایالات متحده تا ماه می به 1.03 میلیون افزایش یافت. اما محتشمی می‌گوید برای بازگشت به بازار مسکن «عادی»، موجودی باید به 1.52 میلیون تا 1.93 میلیون واحد مسکونی افزایش یابد. با این حال، سطح موجودی در سراسر کشور (نمودار زیر را ببینید) به سرعت در حال افزایش است و بیش از نیمی از بازارهای مسکن منطقه‌ای همچنان دارای سطح موجودی 50 درصد کمتر از سطح قبل از همه‌گیری هستند.

این نمودار تعاملی را در Fortune.com مشاهده کنید

محتشمی می‌گوید: «ما به تعادل نیاز داریم… بازار مسکن هنوز به طرز وحشیانه‌ای ناسالم است، زیرا سطح کل موجودی در آمریکا هنوز زیر 1.52 میلیون است.

2. کاهش قیمت مسکن؟ به نظر می رسد پاول پیشنهاد کرده است که این امکان وجود دارد

پاول، رئیس فدرال رزرو، فرضیه کاهش قیمت مسکن را در روز چهارشنبه مطرح کرد: “چقدر این کاهش قیمت مسکن را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ واقعا مطمئن نیستیم. بدیهی است که ما با دقت این موضوع را دنبال می کنیم. شما با گذشت زمان فکر می کنید… مقدار بسیار زیادی وجود دارد. عرضه در بازار مسکن خانه های ناتمام و با آنلاین شدن آنها…”

او سپس به چرخش پرداخت و گفت: “در حالی که عرضه خانه های تمام شده برای فروش، موجودی خانه های تمام شده برای فروش به طرز باورنکردنی کم است، از نظر تاریخی کم است. هنوز بازار بسیار فشرده ای است، و قیمت ها ممکن است برای مدتی بالا رود، حتی در جهانی که در آن وجود دارد. نرخ ها افزایش یافته است. بنابراین این یک وضعیت پیچیده است و ما آن را با دقت تماشا می کنیم.”

برای لحظه ای به نظر می رسید که پاول می خواهد بگوید قیمت خانه کاهش می یابد. با این وجود، پاول کاهش قیمت مسکن را رد نکرد. این مهم است. از لحاظ تاریخی، خارج از رکود بزرگ و پس از سقوط مسکن در دهه 2000، کاهش قیمت مسکن تقریباً هرگز اتفاق نمی افتد. اما شرایط امروزی می‌تواند ما را به دوره‌ای نادر هدایت کند که در آن قیمت خانه واقعاً کاهش می‌یابد. این امر گویای این است که پاول در را بر روی احتمال کاهش قیمت مسکن نبست و در عوض گفت: “ما با دقت این موضوع را دنبال می کنیم.”

ماه گذشته، مودیز مارک زندی، اقتصاددان ارشد آنالیتیکس، گفت ثروت افزایش نرخ های وام مسکن ما را تحت فشار قرار داده است به یک “اصلاح مسکن” تمام عیار. در آینده نزدیک، زندی انتظار دارد رشد قیمت مسکن نسبت به سال گذشته از 20.6 درصد به 0 درصد کاهش یابد. در بازارهای مسکن که به طور قابل توجهی “بیش از ارزش گذاری” شده اند، او انتظار کاهش 5 تا 10 درصدی قیمت مسکن را دارد. در صورت وقوع رکود، مودیز آنالیتیکس اعلام کرد که انتظار کاهش 5 درصدی قیمت مسکن در ایالات متحده و کاهش 15 تا 20 درصدی در بازارهای مسکن به میزان قابل توجهی “بیش از ارزش گذاری” را دارد. (Moody’s Analytics “بیش از ارزش گذاری” را تعیین کرد با مقایسه قیمت‌های منطقه‌ای مسکن با آنچه که بنیادهای اقتصادی زیربنایی محلی مانند درآمد خانوار از لحاظ تاریخی حمایت می‌کنند).

این نمودار تعاملی را در Fortune.com مشاهده کنید

چرا قیمت مسکن در حال حاضر مستعد کاهش است؟ با این واقعیت شروع می شود که قیمت خانه از اصول اساسی اقتصادی جدا شده اند. تئوری اقتصادی پایه می آموزد که رشد قیمت مسکن و رشد درآمد در هم تنیده شده اند و هیچکدام نمی توانند برای مدت طولانی از دیگری پیشی بگیرند. این بحران اقتصادی تنها با افزایش نرخ های وام مسکن بدتر شده است. در حقیقت، طی شش ماه گذشته، پرداخت معمولی وام مسکن جدید 52 درصد افزایش یافته است.به گفته زوندا، یک شرکت تحلیلی املاک و مستغلات.

با این حال، قیمت خانه ممکن است کاهش یابد، اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، موجودی انبار احتمالاً باید بسیار بالاتر رود. محتشمی می‌گوید زمانی که سطح موجودی انبار ایالات متحده به بیش از 2 میلیون واحد برسد، قیمت مسکن ممکن است در سطح ملی بر اساس سال به سال کاهش یابد.

رالف مک لافلین، اقتصاددان ارشد در Kukun، یک شرکت تحلیلی و داده‌های املاک و مستغلات، می‌گوید اگر «سخت‌تر شدن بیش از حد» فدرال رزرو باعث رکود شود، می‌گوید موجودی انبار می‌تواند به سطوحی برسد که به کاهش قیمت مسکن اجازه دهد.

مک لافلین می گوید: «به نظر می رسد به طور فزاینده ای به یک نقطه عطف شدید در بازار نزدیک می شویم. ثروت.

3. پاول به صراحت گفت که مایل است شاهد کاهش نرخ وام مسکن باشد

بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش داد تا هر دو رونق همه گیر مسکن را متوقف کند و مهار تورم سرسام آور. هنگامی که فدرال رزرو دوباره تورم را تحت کنترل درآورد، نرخ های وام مسکن افزایش یافته می تواند شروع به کاهش کند.

این نمودار تعاملی را در Fortune.com مشاهده کنید

با این حال، خریداران خانه که مشتاق کاهش نرخ وام مسکن هستند ممکن است برای مدتی منتظر بمانند. از هفته گذشته، شاخص قیمت مصرف کننده 8.6 درصد بود. فدرال رزرو تا زمانی که CPI به 2 درصد نرسد، مبارزه با تورم را رها نمی کند. روز پنجشنبه، فدرال رزرو اعلام کرد که این مبارزه می تواند تا سال 2024 ادامه یابد.

تشنه داده های مسکن بیشتر هستید؟ من را در توییتر دنبال کنید @NewsLambert.

این داستان در ابتدا به نمایش درآمد Fortune.comلینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.