لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3203

فراخوان اصلاحات ضد انحصار، به روز شده قوانین رقابت

موزیلا از قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا (AICOA) پشتیبانی می کند. زمان تغییر هم اکنون است.

وقت آن است که دولت ها به این واقعیت بپردازند که پنج شرکت فناوری – نه مصرف کنندگان روزمره – تجربیات آنلاین ما را امروز کنترل می کنند. قوانین رقابت به روز شده برای اینکه اینترنت خصوصی، امن، قابل همکاری، باز، در دسترس، شفاف و تعادل بین سود تجاری و منافع عمومی باشد، ضروری است. این دیدگاه موزیلا برای اینترنت است. برای چندین سال، ما نظرات خود را در حمایت از تلاش‌های رقابتی دولت در سطح جهانی برای دستیابی به آن به اشتراک گذاشته‌ایم.

یکی از این پیشنهادها که اکنون در کنگره آمریکا مورد بحث قرار گرفته است، این است قانون آنلاین نوآوری و انتخاب آمریکا (AICOA). این لایحه گام مهمی در اصلاح دو دهه تمرکز دیجیتال با ایجاد زمینه رقابت برای شرکت‌های نرم‌افزاری مستقل و کوچکتر است. ما از این تلاش دو حزبی به رهبری سناتورهای امی کلوبوچار و چاک گراسلی و نمایندگان دیوید سیسیلین و کن باک حمایت می کنیم.

ما معتقدیم که AICOA نوآوری و انتخاب مصرف‌کننده را با اطمینان از اینکه شرکت‌های بزرگ فناوری نمی‌توانند محصولات و خدمات خود را بر تنوع غنی گزینه‌های رقابتی ارائه شده توسط دیگران ترجیح دهند، تسهیل می‌کند. موزیلا و بسیاری از شرکت‌های مستقل دیگر نمی‌توانند بدون این قانون ضد انحصار رقابت کنند. ما از این واقعیت که کاربران فعلی و آینده فایرفاکس، که بسیاری از آنها بر حفظ حریم خصوصی و امنیت متمرکز هستند، آسیب دیده اند، به دلیل پیام ها و تنظیمات سیستم عامل گیج کننده، نمی توانند به راحتی فایرفاکس را به عنوان مرورگر ترجیحی خود نصب و نگه دارند. قوانین فروشگاه برنامه که برای دور نگه داشتن Gecko، موتور مرورگر مستقل ما که فایرفاکس، تور و سایر مرورگرها را تامین می‌کند، بیشتر به چالش کشیده می‌شوند. وقتی شرکت‌های بزرگ فناوری به ما و دیگر توسعه‌دهندگان APIهای باز و سایر عملکردهای مورد نیاز برای قابلیت همکاری واقعی را پیشنهاد نمی‌کنند، گیر کرده‌ایم.

یک میدان بازی منصفانه برای اطمینان از اینکه موزیلا و سایر شرکت های مستقل می توانند همچنان به عنوان وزنه تعادل در برابر فناوری های بزرگ عمل کنند و آینده اینترنت را خصوصی تر و ایمن تر شکل دهند، حیاتی است. ما درک می کنیم که حامیان لایحه قصد دارند AICOA فقط شرکت های دروازه بان و محصولات تحت کنترل آنها را تنظیم کند. هدف از آن تنظیم یا تأثیرگذاری بر توافق‌نامه‌ها یا محصولات شرکت‌های مستقل غیرقانونی مانند موزیلا که با دروازه‌بانان برای خدمات مهم شریک هستند، نیست. همچنین نیازی به معامله با حریم خصوصی و امنیت برای افزایش رقابت ندارد.

ما با موضع مخالفان AICOA موافق نیستیم که قوانین رقابت حریم خصوصی و امنیت را تضعیف می کند. درست است که شرکت هایی مانند اپل و گوگل ویژگی های کلیدی حریم خصوصی و خدمات امنیتی را ارائه می دهند که از میلیون ها نفر محافظت می کند. به عنوان مثال، رویکرد شفافیت ردیابی اپلیکیشن اپل (ATT) و سرویس مرور ایمن گوگل. موزیلا از اپل برای پیاده سازی ATT حمایت کرد و فایرفاکس (و همه مرورگرهای اصلی) از Safebrowsing استفاده می کنند. ما معتقد نیستیم که این فناوری‌ها تحت تأثیر AICOA قرار گیرند، زیرا می‌توانند بدون درگیر شدن در رفتار مشکل‌ساز خود ترجیحی ارائه شوند و به این دلیل که این لایحه شامل محافظت‌های واضحی از حریم خصوصی و امنیت است.

دیدگاه ما این است که ترجیح دادن به خود مانع از توسعه اینترنت می شود خصوصی تر و امن تر از امروز. به عنوان مثال، موزیلا در خط مقدم توسعه فناوری در برابر ردیابی بین سایتی قرار داشت. با این حال، ما هرگز این فناوری را برای کاربران فایرفاکس در iOS منتشر نکرده‌ایم، زیرا قوانین App Store ترجیح می‌دهند موتور مرورگر خود اپل را به جایگزین‌ها ترجیح دهند. به عنوان مثال دیگر، مرورگر کروم وابسته به اندروید، فناوری ضد ردیابی را ارائه نمی دهد. این امر باعث می‌شود که اکثریت مردم روی کره زمین از حفاظت از حریم خصوصی مؤثر برخوردار نباشند. رقابت واقعی مرورگرها میلیون ها نفر را قادر می سازد تا آزادانه انتخاب کنند.

امسال پانزدهمین سالگرد مانیفست موزیلا و دو دهه از حمایت ما برای اینترنت بهتر است. در بسیاری از زمینه ها پیشرفت هایی حاصل شده است، اما زمان اقدام دولت فرا رسیده است. 15 سال از هر پلتفرم بزرگی که برای شما تصمیم بگیرد که باید از نرم افزار آنها استفاده کنید بسیار طولانی است. ایجاد زمینه بازی برابر برای گزینه های مستقل برای تجربیات آنلاین مردم، برای نوآوری و اقتصاد خوب است و در نهایت برای یک اینترنت سالم و باز خوب است. ما از کسانی که اتهام اصلاحات ضد انحصار را در ایالات متحده و در سراسر جهان رهبری می کنند تحسین می کنیم. زمان تغییر هم اکنون است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.