لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3223

EPA: “مواد شیمیایی برای همیشه” حتی در سطوح بسیار پایین خطر ایجاد می کنند

واشنگتن (AP) – آژانس حفاظت از محیط زیست هشدار می دهد که دو ترکیب نچسب و مقاوم در برابر لک که در آب آشامیدنی یافت می شوند، خطرناک تر از آن چیزی هستند که قبلا تصور می شد و حتی در سطوح بسیار پایینی که در حال حاضر قابل شناسایی نیستند، خطراتی برای سلامتی ایجاد می کنند.

این دو ترکیب که با نام‌های PFOA و PFOS شناخته می‌شوند، به‌طور داوطلبانه توسط تولیدکنندگان آمریکایی حذف شده‌اند، اما تعداد محدودی از کاربردهای مداوم وجود دارد و مواد شیمیایی در محیط زیست باقی می‌مانند زیرا در طول زمان تجزیه نمی‌شوند. این ترکیبات بخشی از یک دسته بزرگتر از “مواد شیمیایی برای همیشه” معروف به PFAS هستند که در محصولات مصرفی استفاده شده است. و صنعت از دهه 1940.

EPA در روز چهارشنبه صادر شد توصیه های بهداشتی غیر الزام آور که آستانه های خطر سلامتی را برای PFOA و PFOS تعیین می کند نزدیک به صفر، جایگزین دستورالعمل های سال 2016 که آنها را 70 قسمت در تریلیون تعیین کرده بود. این مواد شیمیایی در محصولاتی از جمله بسته بندی مقوایی، فرش و فوم آتش نشانی یافت می شود.

هم‌زمان، آژانس از ایالت‌ها و مناطق دعوت می‌کند تا برای یک میلیارد دلار تحت قانون زیرساخت‌های جدید دو حزبی درخواست دهند. برای رسیدگی به PFAS و سایر آلاینده ها در آب آشامیدنی. مقامات گفتند که می توان از پول برای کمک های فنی، آزمایش کیفیت آب، آموزش پیمانکاران و نصب تصفیه متمرکز استفاده کرد.

چندین ایالت محدودیت آب آشامیدنی خود را تعیین کرده اند برای رسیدگی به آلودگی PFAS که بسیار سخت تر از دستورالعمل فدرال است. ترکیبات صنعتی سمی با شرایط سلامتی جدی از جمله سرطان و کاهش وزن هنگام تولد همراه است.

مایکل ریگان، مدیر EPA گفت: «افراد در خط مقدم آلودگی PFAS برای مدت طولانی رنج کشیده‌اند. در بیانیه ای گفت. “به همین دلیل است که EPA به عنوان بخشی از رویکرد دولت برای جلوگیری از ورود این مواد شیمیایی به محیط زیست و کمک به محافظت از خانواده های نگران در برابر این چالش فراگیر، اقدامات تهاجمی انجام می دهد.”

رادیکا فاکس، دستیار مدیریت آب EPA، این اقدامات را در کنفرانس ملی PFAS در ویلمینگتون، کارولینای شمالی، جایی که آلودگی PFAS در حوضه رودخانه کیپ فیر کشف شد، اعلام کرد.

PFAS مخفف مواد per- و polyfluoroalkyl است که در ماهیتابه های نچسب، تجهیزات ورزشی ضد آب، فرش های مقاوم در برابر لک، لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. و تعداد بی شماری از محصولات مصرفی دیگر. پیوندهای شیمیایی آنقدر قوی هستند که تجزیه نمی شوند یا در محیط به آرامی انجام می شوند و به طور نامحدود در جریان خون فرد باقی می مانند.

EPA گفت: دستورالعمل های بهداشتی اصلاح شده بر اساس علم جدید است و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در طول عمر را در نظر می گیرد. یکی از سخنگویان EPA گفت که مقامات دیگر مطمئن نیستند که سطوح PFAS مجاز تحت دستورالعمل های 2016 “اثرات نامطلوبی بر سلامتی ندارند”.

یک مقام ارشد دولت گفت، در حالی که دستورالعمل‌های جدید خطر قابل قبولی را کمتر از سطوحی که در حال حاضر می‌توان اندازه‌گیری کرد، تعیین می‌کند، به عنوان یک موضوع عملی، EPA توصیه می‌کند زمانی که مواد شیمیایی به سطوح قابل اندازه‌گیری می‌رسند – در حال حاضر حدود چهار قسمت در تریلیون – به عنوان یک موضوع عملی، اقدامات لازم را علیه مواد شیمیایی انجام دهند. خبرنگاران سه شنبه شب

EPA گفت انتظار دارد تا اواخر امسال مقررات ملی آب آشامیدنی را برای PFOA و PFOS پیشنهاد کند و قانون نهایی در سال 2023 انتظار می رود.

در یک توسعه مرتبط، EPA گفت که برای اولین بار در حال صدور توصیه های بهداشتی نهایی برای دو ماده شیمیایی است که جایگزینی برای PFOA و PFOS در نظر گرفته می شود. یک گروه به عنوان مواد شیمیایی GenX شناخته می شود، در حالی که گروه دیگر به عنوان PFBS شناخته می شود. توصیه های بهداشتی برای مواد شیمیایی GenX 10 قسمت در تریلیون تعیین شد، در حالی که PFBS 2000 قسمت در تریلیون تعیین شد.

آژانس گفت این مشاوره ها اطلاعات فنی را ارائه می دهند که آژانس های فدرال، ایالتی و محلی می توانند از آن برای رسیدگی به PFAS در آب آشامیدنی استفاده کنند، از جمله نظارت بر کیفیت آب، استفاده از فیلترها و سایر فناوری هایی که PFAS را کاهش می دهند، و استراتژی هایی برای کاهش قرار گرفتن در معرض این مواد.

گروه های محیط زیست و بهداشت عمومی از این اعلامیه به عنوان اولین گام خوب استقبال کردند. پس از اینکه هزاران جامعه مواد شیمیایی PFAS را در آب خود شناسایی کردند، طرفداران مدت‌هاست که خواستار اقدام در مورد PFAS شده‌اند. مواد شیمیایی PFAS در نزدیک به 400 تاسیسات نظامی تایید شده است به گفته کارگروه محیطی، یک سازمان تحقیقاتی و حمایتی، و حداقل 200 میلیون نفر در ایالات متحده از آب آشامیدنی آلوده به PFAS استفاده می کنند.

«EPA شجاعت دنبال کردن علم را داشت. استل بیلی، همیار ائتلاف ملی آلودگی PFAS، گفت: این گامی در مسیر درست است.

اریک اولسون، مدیر ارشد استراتژیک سلامت و غذا در شورای دفاع از منابع طبیعی، گفت: “علم واضح است: این مواد شیمیایی در دوزهای بسیار کم به طرز تکان دهنده ای سمی هستند.” او از EPA خواست تا همه مواد شیمیایی PFAS را “با استانداردهای قابل اجرا به عنوان یک کلاس واحد از مواد شیمیایی” تنظیم کند.

ملانی بنش، وکیل قانونی گروه کاری محیط زیست، گفت که اعلامیه EPA “باید زنگ خطر را برای مصرف کنندگان و تنظیم کننده ها به صدا درآورد”.

شورای شیمی آمریکا، که نماینده شرکت‌های بزرگ شیمیایی است، گفت: اعلام EPA “منعکس کننده شکست آژانس در پیروی از رویه پذیرفته شده خود برای اطمینان از یکپارچگی علمی فرآیند خود است.”

این گروه گفت در حالی که این توصیه ها الزام آور نیستند، “آنها پیامدهای گسترده ای برای سیاست ها در سطوح ایالتی و فدرال خواهند داشت”. این سطوح جدید را نمی‌توان با فناوری‌های درمانی موجود به دست آورد و در واقع، پایین‌تر از سطوحی هستند که می‌توان با استفاده از روش‌های موجود EPA به‌طور قابل اعتمادی تشخیص داد.»

شرکت Chemours، یک شرکت فرعی DuPont که از مواد شیمیایی GenX برای تولید فلوروپلیمرهای مورد استفاده در نیمه‌رساناها، تلفن‌های همراه، دستگاه‌های تنفس مصنوعی بیمارستانی و سایر محصولات استفاده می‌کند، اعلامیه EPA را “اساساً ناقص” خواند. برخلاف استانداردهای خود آژانس و تعهد این دولت به یکپارچگی علمی.»

این شرکت گفت که در حال ارزیابی مراحل بعدی است، “از جمله اقدامات قانونی احتمالی، برای رسیدگی به اقدام علمی نادرست EPA”.

تحقیقات انجام شده توسط ایالت کارولینای شمالی نشان داد که Chemours سال ها GenX را از کارخانه Fayetteville Works خود به رودخانه Cape Fear تخلیه کرده بود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ریگان، مقام ارشد محیط زیست ایالت بود که تحقیقات آغاز شد و مذاکراتی را انجام داد که منجر به پاکسازی رودخانه شد. فرماندار روی کوپر و رئیس فعلی محیط زیست او از یک استراتژی سه جانبه رونمایی کردند هفته گذشته به تلاش های بیشتر برای کاهش دسته وسیعی از مواد شیمیایی PFAS در منابع آب پرداخت.

قانون تصویب شده توسط مجلس یک استاندارد ملی آب آشامیدنی برای PFAS تعیین می کند و EPA را هدایت می کند تا محدودیت های تخلیه را برای طیف وسیعی از صنایع مشکوک به انتشار PFAS در آب ایجاد کند. این لایحه در سنا متوقف شده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.