لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3246

SpaceX کارکنان شرکت Letter Critical of Musk را اخراج کرد

بر اساس ایمیلی که رئیس اسپیس ایکس و افراد آشنا با آن ارسال کرده بود، اسپیس ایکس چندین کارمند را اخراج کرد که در نامه ای از ایلان ماسک، مدیر اجرایی و نحوه اعمال قوانین داخلی این شرکت انتقاد می کرد.

گوین شاتول، رئیس اسپیس ایکس، گفت که این شرکت تحقیقاتی را انجام داده و بر اساس ایمیلی که نسخه‌ای از آن توسط وال استریت ژورنال مشاهده شده، تصمیم به اخراج تعدادی از کارمندانی که در این تلاش شرکت کرده‌اند، گرفته است. ایمیل او نگفت که شرکت چند نفر را رها کرد و این تعداد بلافاصله مشخص نشد.

برخی از کارمندان این شرکت اخیراً نامه‌ای نوشتند که اظهارات و رفتار عمومی آقای ماسک، به‌ویژه در چند هفته گذشته را شرم‌آور و منحرف‌کننده خواندند. در این نامه از مدیریت اسپیس ایکس خواسته شده است که به طور عمومی شرکت را از برند شخصی آقای ماسک جدا کرده و اقداماتی را برای رفع آنچه که شکاف بین ارزش‌های اعلام شده اسپیس ایکس و سیستم‌های فعلی و فرهنگ شرکت آن است، انجام دهد.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس اخیرا گفت که شرکت خصوصی اسپیس ایکس با دفتر مرکزی در هاثورن، کالیفرنیا، حدود 12000 کارمند دارد.


عکس:

آلیشا جوچویچ/اخبار بلومبرگ

خانم شاتول گفت که این تلاش ها از کار اسپیس ایکس، از جمله پرتاب ماهواره های آینده و اولین تلاش مورد انتظار برای پرتاب سیستم موشکی عظیم استارشیپ به مدار، منحرف شد. خانم شاتول گفت که این نامه باعث ناراحتی بسیاری از کارمندان شد و گفت که آنها احساس فشار می کنند تا “چیزی را امضا کنند که منعکس کننده نظرات آنها نیست.”

او در این ایمیل گفت: «ما کارهای حیاتی زیادی داریم که باید انجام دهیم و نیازی به این نوع فعالیت بیش از حد نداریم.

Space Exploration Technologies Corp، نام رسمی SpaceX، بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. نیویورک تایمز قبلاً در مورد ایمیل خانم شاتول گزارش داده بود.

نمی توان مشخص کرد که چه تعداد از افراد نامه کارمندان در انتقاد از آقای ماسک را امضا کرده اند. آقای ماسک اخیرا گفت که اسپیس ایکس خصوصی حدود 12000 کارمند دارد.

خانم شاتول در ایمیل خود گفت که تیم رهبری فعلی اسپیس ایکس برای اطمینان از داشتن یک محیط کاری عالی برای شرکت اختصاص داده شده است. او انتقاد کرد که چگونه کسانی که در نامه شرکت کردند از منابع SpaceX استفاده کردند.

او گفت: “پوشاندن هزاران نفر در سراسر شرکت با ایمیل‌های ناخواسته مکرر و درخواست از آنها برای امضای نامه‌ها و تکمیل نظرسنجی‌های بدون حمایت در طول روز کاری قابل قبول نیست.”

پس از ماه ها تأخیر، FAA ارزیابی زیست محیطی مورد انتظار خود را از سایت پرتاب ایستگاه ستاره ای تگزاس جنوبی اسپیس ایکس منتشر کرد. میکا میدنبرگ از WSJ توضیح می‌دهد که این تصمیم برای SpaceX و برنامه Starship این شرکت در آینده چه معنایی دارد. تصویر تصویر: الکساندر هاتز/WSJ

بنویسید میکا میدنبرگ در micah.maidenberg@wsj.com

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.