لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3321

NTT ژاپن کار از راه دور را برای 30000 کارمند خود در ماه جولای آغاز می کند

نیپون تلگراف و شرکت تلفن در ماه ژوئیه کار از راه دور را به عنوان هنجار جدید خود برای حدود 30000 کارمند داخلی خود آغاز خواهد کرد و حضور را به عنوان یک سفر کاری تلقی می کند و اجازه کار و رفت و آمد از هر نقطه ژاپن را حتی از طریق هوایی می دهد. موضوع شنبه گفت

این منبع گفت که غول مخابراتی هیچ محدودیتی برای هزینه های حمل و نقل نخواهد داشت و زمانی که کارمندان به محل کار خود رفت و آمد می کنند پس از اینکه شرکت، مانند بسیاری از شرکت های دیگر، سبک های کاری متفاوتی را به عنوان بخشی از اقدامات علیه همه گیری ویروس کرونا معرفی کرد، هزینه اقامت را پرداخت خواهد کرد.

طرح جدید بخشی از تلاش های شرکت برای حفظ نیروی کار با استعداد در مواجهه با کمبود نیروی کار با ارائه یک محیط کاری انعطاف پذیر است. برخی دیگر از شرکت های ژاپنی نیز سبک های کاری متنوعی را معرفی می کنند.

اپراتور برنامه Flea Market Mercari Inc. و اپراتور سایت پورتال Yahoo Japan Corp. طرح های مشابهی را راه اندازی کردند که به کارمندان خود اجازه می داد در هر نقطه از کشور زندگی و کار کنند.

با این حال، برخی از شرکت های بزرگ برای بازگشت کارمندان به دفتر فشار می آورند. ایلان ماسک، مدیر اجرایی شرکت تسلا در ایمیلی به کارکنان اداری گفت که از کارکنان اداری می‌خواهد حداقل 40 ساعت در هفته به دفتر بازگردند یا اخراج شوند.

شرکت هوندا موتور و غول تجارت الکترونیک Rakuten Group Inc. نیز طبق گزارش‌ها، روزهای دورکاری را متوقف یا کاهش داده‌اند که نشان‌دهنده بهبود وضعیت همه‌گیری است.

NTT حدود 180000 نفر را در ژاپن استخدام می کند که 30000 نفر از آنها واجد شرایط طرح جدید خواهند بود. این شرکت مخابراتی گفته است که در حال بررسی اجازه کار از راه دور به همه 320000 کارمند گروه NTT در سراسر جهان است.

NTT قصد دارد تا ماه آوریل آینده دفاتر مرکزی و بخش های مدیریتی خود را از پایتخت به شهرهای مرکزی در مناطق منطقه ای متمرکز کند و تعداد دفاتر اقماری خود را از حدود 400 دفاتر فعلی خود افزایش دهد.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.