لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3395

سامسونگ به دلیل تقلب در معیارهای تست تلویزیون شکست خورد

از متقلبان-هرگز-برنده نمی شوند بخش

بازبینان مدرن تلویزیون های مدرن را از طریق طیف وسیعی از تست ها برای تعیین روشنایی صفحه نمایش، کیفیت، مصرف انرژی و عوامل دیگر قرار می دهند. ظاهراً سامسونگ فکر می‌کرد که تلاش برای تقلب در سیستم بنچمارکینگی که توسط بسیاری از منتقدان استفاده می‌شود تا در مقایسه با تلویزیون‌هایشان مزیت ناعادلانه‌ای داشته باشد، ایده‌ای عالی است.

اولین بار توسط تست HDTV سپس توسط FlatpanelsHDتلویزیون QD-OLED سامسونگ S95B و تلویزیون LCD QN95B ‘Neo QLED’ هر دو برای فریب منتقدان طراحی شده اند تا فکر کنند نمایشگرها نمایشگرهای دقیق تر از آنچه واقعاً انجام می دهند:

بازبین‌ها، کالیبراتورها و سازمان‌های صدور گواهی معمولاً از یک پنجره 10 درصدی برای آزمایش HDR استفاده می‌کنند، که به سادگی به این معنی است که 10 درصد از صفحه را اشغال می‌کند. در این پنجره چندین مرحله از سیاه به سفید و همچنین مجموعه ای از رنگ ها اندازه گیری می شود. سامسونگ تلویزیون‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که این اندازه‌ها و سایر اندازه‌های رایج پنجره را تشخیص دهد، پس از آن تلویزیون خروجی تصویر خود را تنظیم می‌کند تا اندازه‌گیری‌ها دقیق‌تر از تصویر واقعی به نظر برسد.

هنگام استفاده از یک پنجره غیر استاندارد مانند 9٪ (همه چیز برابر است)، می توان الگوریتم تقلب را دور زد تا تلویزیون رنگ واقعی خود را نشان دهد. این تقلب عمدی است، تلاشی هماهنگ برای گمراه کردن بازبینان.

به طور خلاصه، QN95B ردیابی درخشندگی خود را تنظیم می کند و حداکثر روشنایی را به طور لحظه ای تا 80 درصد در طول آزمایش افزایش می دهد تا وانمود کند که نمایشگر از آنچه در واقع توانمندتر است. با توجه به وسواس مطلق بسیاری از تسترهای تلویزیون برای مطالعه جزئیات کوچک مجموعه‌های جدید، این یک انتخاب فوق‌العاده عجیب توسط سامسونگ است که به وضوح باید بهتر می‌دانست.

در بیانیه‌ای، سامسونگ اعلام کرد که برای رفع این مشکل به‌روزرسانی ارائه می‌کند، بدون اینکه واقعاً اعتراف کند که اشتباهی انجام داده است:

سامسونگ در بیانیه ای به FlatpanelsHD نوشت: سامسونگ به نوآوری بی وقفه برای ارائه بهترین کیفیت تصویر به مصرف کنندگان خود متعهد است. برای ارائه تجربه مشاهده پویاتر برای مصرف‌کنندگان، سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه می‌کند که روشنایی ثابت محتویات HDR را در محدوده وسیع‌تری از اندازه پنجره فراتر از استانداردهای صنعتی تضمین می‌کند.»

سامسونگ قبلاً گاهی اوقات به این هنرهای تاریک دست زده است چندین بار بر معیارهای گوشیو مجازات ها عموماً در بهترین حالت کوتاه مدت هستند.

فایل تحت: معیارها، کالیبراسیون، متقلب، نمایشگر، hdr، hdtv

شرکت ها: سامسونگ

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.