لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3426

وبلاگ Tikalon توسط Dev Gualtieri

توپوگرافی متن

16 مه 2022 اکثر شما احتمالاً عنوان این مقاله را “تایپوگرافی متن” خوانده اید. تایپوگرافی در حال انتخاب است فونت ها و ترتیب نمایش آن شخصیت ها ساختن نوشتن خوانا، خوانا و زیبایی شناختی. پس از انتخاب کمیک سانس به عنوان فونت خود، شما تلاش می کنید تا خود را بسازید پاورپوینت اسلایدها به آثار هنر با تنظیم کلمه تعیین سطح، طول خط، تورفتگی، و فاصله خطوط. با این حال موضوع این مقاله است توپوگرافی، مطالعه از ویژگی های سطحی معمولا به زمین سطوح; به عنوان مثال، قرار دادن زمین.


این لوله نیست، اما فونت است کمیک سانس. Comic Sans یک است تایپ فیس منتشر شده توسط مایکروسافت در سال 1994 با ویندوز 95. بود الهام گرفته توسط کتاب کمیک حروف نویسی، اما استفاده گسترده از آن برای رسمی ارتباط به طور گسترده بوده است مورد تمسخر قرار گرفت. وقتی که بوزون هیگز در کشف شد سرن در ژوئیه 2012، یکی از ارائه ها هیگز داده ها از Comic Sans استفاده کرد.[1] سرن باید از آن خوشش آمده باشد تبلیغات، از زمانی که در 1 آوریل 2014 اعلام شد (روز اول آوریل) که از حروف کامیک بدون در تمام موارد استفاده می کند انتشارات.[2] (اصلاح شده تصویر ویکی‌مدیا کامانز توسط تورستن باتگه.)


در روزهای تاریک قبل از میلاد (قبل از کامپیوترها) لذت خواهم برد کاوش بزرگتر آرشیوها تور کتابخانه عمومی. بسیاری از کتاب ها من نمونه بودند فرمت بزرگ تامز با آراسته چرم الزام آور که فریاد زد“این چیزها مهم است، زیرا ما دریغ نکردیم هزینه در ارائه آن.” آنجا بود که آن کتاب تماشا را کشف کردم صفحات غیر مستقیم آشکار کرد رودخانه ها از فضای سفید، جای خالی حوزه بین کلمات، آن جاری شد پایین صفحه این تأثیر احتمالاً با فاصله کمی بیشتر بین کلمات از خواسته‌های مورد تأکید قرار گرفته است توجیه در خطوط کششی برای پر کردن افقی از یک صفحه من این را حمل کرده ام اندیشه با من تا پنج دهه ها، دوره ای که کامپیوتر و گرافیک کامپیوتری پیشرفت قابل توجهی داشته اند. کار به جایی رسیده است که تولید تصاویر زیبایی شناختی بر اساس این ایده از توپولوژی متن بسیار آسان شده است. عبارت، هنر کامپیوتری، طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد، بنابراین ممکن است اصطلاح بهتری برای هنر توپولوژی متن باشد هنر کم پیچیدگی. نام بردن از اینها هنر انتزاعی تصاویر آسان است، زیرا آنها بر اساس متون خاص و عنوان یا موضوع از متون نام را تامین می کند. تولید چنین هنری با این واقعیت کمک می کند که فایل های دامنه عمومی کلاسیک وجود داشته باشد بر روی اینترنت در مکان هایی مانند اینترنت_آرشیو و پروژه گوتنبرگ. چنین منابع آزاد و آزاد باید در عصر اینترنت که همه در آن تشویق شوند به دنبال کسب درآمد دائمی از دارایی معنوی خود استو من به هر دوی این سازمان ها کمک مالی کرده ام.

یوهانس گوتنبرگ و تیم برنرز لی


یوهانس گوتنبرگ (حدود 1400-1468) و تیم برنرز لی (متولد 1955). اگرچه نه مخترع از نوع متحرک، گوتنبرگ اولین بود اروپایی برای استفاده از آن و در نتیجه ایجاد راهی برای ساختن کتاب ها کمتر گران و برای افراد بیشتری در دسترس است. برنرز لی، الف دانشمند کامپیوتر در سرن، مبتکر بود اینترنت شبکه جهانی وب، در نتیجه ساخت مقادیر زیاد از اطلاعات فورا در دسترس است. (سمت چپ، الف تصویر ویکی‌مدیا کامانز از یوهانس گوتنبرگ سمت راست، بخشی از a تصویر ویکی‌انبار توسط پل کلارک تیم برنرز لی در نوامبر 2014، موسسه داده باز اجلاس – همایش. برای تصویر بزرگتر کلیک کنید.)


من ایجاد کردم PHP برنامه برای تبدیل فایل های متنی به تصویر، و این تصاویر را می توان متعاقباً توسط یک تغییر داد برنامه دستکاری تصویر، مانند برنامه دستکاری تصویر گنو، برای اضافه کردن رنگ و اثرات دیگر آ فایل فشرده حاوی PHP کد منبع و چند نمونه فایل متنی را می توانید در اینجا پیدا کنید. فایل متنی ورودی باید باشد ASCII متن، اما الف لینوکس سودمندی می تواند مشترک را تبدیل کند UTF-8 فایل ها به ASCII به شرح زیر است:

uni2ascii -e input.txt >output.txt

فایل متنی مورد نظر به صورت طولانی خوانده می شود رشته، و عبارات با قاعده برای جایگزینی کاراکترهای فضای سفید و حروف با یک و صفر برای ایجاد یک رشته تصویر استفاده می شود. بررسی هایی در طول مسیر برای اطمینان از اینکه عبارت منظم وجود دارد الگوها چیزی از دست نداده بود یک فایل تصویر خروجی باز می شود و الف سرتیتر برای a نوشته شده است فرمت بیت مپ قابل حمل (*.pbm) فایل، نوعی فایل که فقط سیاه و سفید است پیکسل ها با یک و صفر نشان داده شده است. در محور عمودی با ضریب دو کشیده می شود تا تصویری زیباتر ارائه دهد و فایل *.pbm نوشته می شود. همانطور که تصویر زیر نشان می دهد فایل در این مرحله خام است.

توپوگرافی متن *.pbm تصویر


بخشی از الف *.pbm تصویر ایجاد شده توسط برنامه توپوگرافی متن. این تصویر اساسی است متعاقبا پردازش شد برای اضافه کردن رنگ و سایر جلوه های تصویری برای تولید یک تمام شده اثر هنری. یکی از دلایل نامعتبر بودن فایل *.pbm نوشتن است شخصیت ها غیر از صفر و یک برنامه توپوگرافی متن من سعی می کند از چنین خطاهایی جلوگیری کند، اما برخی از متون (موبی دیک) مورد نیاز است کتابچه راهنمای ویرایش برای اطمینان از رمزگذاری اسکی قبل از اینکه کار کنند این برنامه بیشتر خطاها را علامت گذاری می کند.


شرح تصویر


ترک کرد، تصویر پردازش شده خروجی برای پلینی تاریخ طبیعی، کتاب XXXVII، فصل 1-6، در انگلیسی ترجمه.[3] سمت راست، تصویر پردازش شده و خروجی چرخانده شده برای مال هومر ایلیاد، کتاب اول، در ترجمه انگلیسی.[4] تشخیص لبه برای ایجاد این افکت استفاده شد. (برای تصویر بزرگتر کلیک کنید.)


منابع:

  1. پاتریک کینگزلی، «بوزون هیگز و کمیک سانس: همجوشی کامل»، گاردین. 4 جولای 2012.
  2. Cian O’Luanaigh، “CERN برای تغییر به Comic Sans”، وب سایت سرن، 1 آوریل 2014.
  3. پلینی بزرگ، “تاریخ طبیعی”، جان بوستوک، ترانس، تیلور و فرانسیس (لندن: 1855)، از طریق پروژه کتابخانه دیجیتال دانشگاه تافتس پرسئوس.
  4. هومر، “ایلیاد”، ساموئل باتلر، ترجمه، از طریق آرشیو کلاسیک اینترنت .

کلمات کلیدی مرتبط: تایپوگرافی; فونت الفبا؛ شخصیت؛ نوشتن؛ زیبایی شناسی؛ کمیک سانس; پاورپوینت؛ اسلاید ارائه”؛ هنر؛ کلمه؛ خط جدید؛ طول خط؛ تورفتگی (تایپ بندی)؛ پیشرو؛ فاصله بین خطوط؛ موضوع (روایت)؛ موضوع؛ توپوگرافی؛ ویژگی های سطح؛ زمین؛ سطح؛ فضای زمین؛ خیانت تصاویر. این یک لوله، فونت، حروف چاپی، مایکروسافت، ویندوز 95، الهام هنری، کتاب کمیک، حروف بالون سخنرانی، رسمی، رسمی، ارتباطی، مضحک، تمسخر شده، بوزون هیگز، سرن، داده ها، تبلیغات، روز اول آوریل، علمی نیست. ادبیات، انتشارات، ویکی‌مدیا کامانز، تورستن باتگه، کامپیوتر، کاوش، کاوش، آرشیو، کتابخانه عمومی، کتاب، اندازه کتاب، فرمت بزرگ، زینت‌آرایی، تزئینی، چرم، صحافی، فریاد زدن، جیغ، هزینه، صفحه (کاغذ) زاویه؛ مورب؛ رودخانه؛ کاراکتر فضای خالی؛ منطقه؛ کلمه؛ دینامیک سیال؛ جریان؛ تراز تایپوگرافی؛ توجیه؛ افقی؛ ایده؛ دهه؛ گرافیک کامپیوتری؛ هنر رایانه؛ هنر کم پیچیدگی؛ هنر انتزاعی؛ حوزه عمومی؛ کلاسیک؛ اینترنت. آرشیو اینترنتی؛ پروژه گوتنبرگ؛ حق چاپ همیشگی؛ هر دارایی معنوی یوهانس گوتنبرگ (c.1400-1468); تیم برنرز لی (متولد 1955)؛ اختراع؛ مخترع؛ نوع متحرک؛ اروپا؛ اروپایی؛ هزینه؛ دانشمند کامپیوتر؛ سرن وب جهانی؛ سر مخروطی؛ مقادیر زیاد؛ اطلاعات؛ موسسه داده باز؛ PHP; برنامه کامپیوتری؛ نرم افزارهای گرافیکی; برنامه دستکاری تصویر; برنامه دستکاری تصویر گنو. رنگ؛ ZIP (فرمت فایل)؛ فایل فشرده؛ کد منبع؛ متن topo.zip; ASCII; لینوکس؛ نرم افزارهای کاربردی؛ UTF-8; رشته (علوم کامپیوتر)؛ عبارت منظم؛ الگو؛ سربرگ (محاسبات)؛ فرمت بیت مپ قابل حمل (*.pbm)؛ پیکسل؛ ابسیسا و منتخب; محور عمودی؛ برنامه توپوگرافی متن; نرم افزارهای گرافیکی; اثر هنری؛ اثر هنری؛ کاراکتر الفبا؛ موبی دیک; کتابچه راهنمای؛ ویرایش؛ رمزگذاری ASCII؛ پردازش تصویر؛ پلینی بزرگ؛ تاریخ طبیعی (پلینی)؛ زبان انگلیسی؛ ترجمه؛ هومر; ایلیاد; تشخیص لبه.


لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.