لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3399

چرا ما به یک ویرایشگر فلوچارت نیاز داریم که تونل کارپال را در اختیار شما قرار ندهد

ژوئن، 2022

این یک پست در مورد دلیل ساختن من است گره دار، یک ویرایشگر فلوچارت که برای سرعت طراحی شده است و چرا باید از ویرایشگرهای فلوچارت مبتنی بر ماوس دور شویم.

مشکل

به عنوان یک برنامه نویس، من روی پروژه های بزرگ زیادی کار کرده ام و همیشه متوجه شده ام که هیچ یک از ابزارهای مدیریت پروژه ما نمی توانند وابستگی بین وظایف را تعریف کنیم. این یک درد بزرگ است زیرا ارتباط بین وظایف اطلاعات مهمی در مورد نحوه انجام آن وظایف به شما می دهد.

به این فکر کردم که چرا این ابزارها دید گرافیکی خوبی از وابستگی ها ندارند. اعتقاد من این است که رابط خوبی برای ویرایش سریع نمودارهای هدایت شده پیدا نکرده ایم. سرعت مهم است، زیرا مردم در صورت دست و پا گیر بودن نمودار را به خود زحمت نمی دهند. با اکثر ابزارهای فلوچارت، جعبه ها را به اطراف می کشید تا آنها را در موقعیت قرار دهید، سپس فلش ها را برای اتصال آنها بکشید. معمولاً یک بوم 2 بعدی قابل زوم وجود دارد. پس از چند دقیقه کشیدن در اطراف جعبه ها، باید استراحت کنید و مچ دست خود را یخ کنید. خیلی کند است، تعاملات خرد بسیار زیادی وجود دارد، و شما را از آنچه مهم‌تر است منحرف می‌کند: تعریف وابستگی‌هایتان.

راه حل

اولین هدف من ایجاد یک رابط صفحه کلید محور برای ویرایش نمودارها بود. این به شدت متفاوت از نمایش رایج فلوچارت به عنوان بوم قابل بزرگنمایی است. به طور سنتی شما می توانید یک جعبه را در هر پیکسلی که دوست دارید قرار دهید، بنابراین به یک حالت ورودی نیاز دارید که بر اساس دانه بندی پیکسل ها مانند ماوس عمل کند.

تصمیم گرفتم داشته باشم گره دار از یک شبکه دو بعدی، شبیه به صفحه گسترده، اما با بالشتک بین سلول ها استفاده کنید. هر گره باید در یک سلول شبکه برود و هر گره هم اندازه است. علاوه بر این،
کاربر نمی تواند نحوه چیدمان گره ها را انتخاب کند. که توسط یک الگوریتم طرح خودکار تعیین می شود که به وابستگی ها نگاه می کند. تو می توانی نسخه ی نمایشی را در اینجا مشاهده کنید.

از آنجایی که طرح به یک شبکه محدود شده است، می‌توانیم مکانیزم انتخاب/ناوبری مشابهی را که در یک صفحه گسترده پیدا می‌کنید اضافه کنیم. به عنوان مثال اگر یک سلول گره 3 در سمت راست وجود داشته باشد، می توانم ضربه بزنم -> 3 بار برای حرکت به آنجا، سپس ضربه برگه برای ایجاد یک گره فرزند جدید (یا Shift-Tab برای افزودن یک گره والد).

به عنوان مقایسه، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ویرایش یک لیست گلوله ای در یک سند متنی چقدر آسان است؟ یک کاربر معمولی می تواند با استفاده از یک لیست تودرتو بنویسد برگشت، برگه، Shift-Tabو غیره برای افزودن موارد. من می خواهم گره این احساس را داشته باشد. این باید شبیه یک ویرایشگر متن باشد، نه یک آشفتگی گرافیکی بزرگ از کادرها و فلش ها.

لطفا برو امتحان کن. این رایگان است و نیازی به ورود به سیستم ندارد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.