لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3388

سولند، بزرگترین بازار وام دهی سولانا، در آستانه انحلال فلج کننده 170 میلیون دلاری SOL است که می تواند شبکه را از کار بیندازد. برای جلوگیری از این امر، پروتکل غیرمتمرکز پیشنهاد می کند که وجوه کاربر را از طریق حاکمیت مصادره کند: CryptoCurrency

یک ساعت انحلال بزرگ در پروتکل Solend Solana وجود دارد که در آن یک نهنگ 5.7 میلیون SOL (170 میلیون دلار و 108 میلیون USDC و USDT قرض گرفته شده است.) این به تنهایی درصد زیادی از استقراض سولانا را تشکیل می دهد و اکنون این موقعیت در حال انحلال است. تهدید.

نهنگ موقعیت خود را نمی بندد. در اکثر پروتکل‌ها مانند Compound، یا AAVE، Maker و غیره، این امر منجر به انحلال زنجیره‌ای می‌شود. در واقع، اخیراً شاهد انحلال‌های بزرگ بسیاری در AAVE And Maker بوده‌ایم، و همه چیز طبق انتظار عمل کرده است.

با این حال، چنین انحلال بزرگی در بازار غیر نقدینگی و شبکه بی ثباتی مانند سولانا احتمالاً عواقب بسیار مخربی خواهد داشت. شبکه Solana در حال حاضر از کار افتاده و نیم دوجین بار متوقف شده است.

تیم Solend توضیح می دهد که چه اتفاقی ممکن است برای شبکه بیفتد:

این می تواند باعث هرج و مرج شود و شبکه Solana را تحت فشار قرار دهد. انحلال‌دهنده‌ها به‌ویژه فعال خواهند بود و عملکرد انحلال را هرزنامه ارسال می‌کنند، که در گذشته به عنوان عاملی در کاهش سولانا شناخته شده است.

اجازه دادن به انحلال با این اندازه که در زنجیره اتفاق بیفتد بسیار خطرناک است. نقدینگی DEX به اندازه کافی عمیق نیست که بتواند فروش به این اندازه را انجام دهد و می تواند اثرات آبشاری ایجاد کند. علاوه بر این، انحلال دهندگان انگیزه خواهند داشت تا شبکه را اسپم کنند تا بتوانند انحلال های بسیار سودآور را به دست آورند. این امر در گذشته به دلیل ایجاد مشکلات بار برای Solana شناخته شده است که مشکلات موجود را تشدید می کند.

بنابراین برای جلوگیری از این امر، آنها به معنای واقعی کلمه سرقت وجوه کاربر و اجرای معاملات OTC را پیشنهاد می کنند:

به آزمایشگاه سولند نیروی اضطراری بدهید تا به طور موقت حساب نهنگ را تصاحب کند تا انحلال به صورت فرابورس انجام شود و از فشار دادن سولانا به محدودیت‌هایش جلوگیری شود. این امر از طریق ارتقاء قرارداد هوشمند انجام می شود. هنگامی که حساب نهنگ به سطح ایمن برسد، قدرت های اضطراری لغو می شود.

وقتی چرندیات شروع به انفجار می کند، تمام رنگ های واقعی تمرکززدایی نمایان می شود.

این پروتکل‌های مزخرف توسط مگس‌ها توسط کابوی‌های شبانه اداره می‌شوند که اصول اولیه اقتصاد را در طول دوره گاو نر یاد گرفته‌اند. آنها کاربران خود را با اجرای پروتکل های وحشتناکی که به همه موارد لبه فکر نمی کنند در معرض خطر قرار می دهند … زیرا چه کسی به خطرات اهمیت می دهد درست است؟!

و در هنگام بروز علائم پریشانی، تصمیم می گیرند وجوه کاربران را تصاحب کنند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.