لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3472

با کاهش مخازن رودخانه کلرادو، از ایالت ها خواسته شد “هم اکنون اقدام کنند”

با ادامه کاهش مخازن تخلیه شده رودخانه کلرادو به پایین ترین حد خود، دولت فدرال گام بی سابقه ای را برداشته و به هفت ایالت غربی که متکی به رودخانه هستند می گوید که راه هایی برای کاهش شدید میزان آبی که مصرف می کنند در دو ماه آینده بیابند.

وزارت کشور به دنبال کاهش اضطراری برای کاهش خطرات دریاچه مید و دریاچه پاول، دو مخزن بزرگ کشور است که در سال آینده به سطح خطرناکی کاهش می یابد.

تانیا تروخیلو، دستیار وزیر امور داخله در امور آب و علم، طی یک سخنرانی در روز پنجشنبه گفت: “ما نیازهای فوری داریم که اکنون اقدام کنیم.” ما باید در همه ایالت‌ها، در همه بخش‌ها و به همه راه‌های موجود اقدام کنیم.»

اظهارات مجازی تروخیلو در کنفرانسی در دانشکده حقوق دانشگاه کلرادو در بولدر، بر وضعیت وخیم رودخانه تحت فشارهای تغییرات آب و هوایی، و فوریت افزایش واکنش منطقه برای جلوگیری از ریزش بیشتر مخازن تاکید کرد. او جزئیاتی را در مورد رویکرد دولت فدرال در قبال این بحران دو روز پس از آن ارائه کرد که کمیسر احیای کامیل کالیم لیم توتون اعلام کرد که کاهش عمده ای بین 2 تا 4 میلیون هکتار در سال آینده مورد نیاز خواهد بود تا از کاهش مخازن به “سطوح بحرانی” جلوگیری شود.

برای مقایسه، کالیفرنیا، آریزونا و نوادا در سال گذشته در مجموع حدود 7 میلیون هکتار از آب رودخانه کلرادو استفاده کردند.

مقامات دولتی و مدیران آژانس‌های آب هنوز مشخص نکرده‌اند که چگونه می‌توانند چنین کاهش بزرگی در مصرف آب انجام دهند. یافتن راه‌هایی برای دستیابی به کاهش بودجه در هفته‌های آتی محور مذاکرات بین دولت بایدن و نمایندگان هفت ایالت کلرادو، وایومینگ، یوتا، نیومکزیکو، آریزونا، نوادا و کالیفرنیا خواهد بود.

تروخیلو گفت: «حوضه رودخانه کلرادو بیش از هر زمان دیگری در تاریخ مدرن ما با خطرات بیشتری مواجه است.

تروخیو گفت: «کارهای بسیار بیشتری باید در حوضه انجام شود زیرا شرایط همچنان بدتر می شود و کمبودهای عمیق تری پیش بینی می شود. “ما باید بیش از آنچه قبلا انجام داده ایم انجام دهیم.”

پس از بیش از 22 سال خشکسالی همراه با دمای گرمتر با تغییرات آب و هوایی، دریاچه مید و دریاچه پاول به پایین ترین سطح خود از زمان پر شدن کاهش یافته اند. این دو مخزن اکنون تقریباً سه چهارم خالی هستند و تنها 28 درصد ظرفیت کامل دارند.

در آخرین پیش بینی ها از سوی دولت فدرال نشان می‌دهد که در صورت عدم تغییرات بزرگ در مصرف آب، انتظار می‌رود که مخازن در دو سال آینده به کاهش خود ادامه دهند.

پیش‌بینی می‌شود که دریاچه پاول در مرز یوتا-آریزونا تا ماه مارس بیش از 30 فوت کاهش یابد و سطح آب را حدود 16 فوت از نقطه‌ای که سد گلن کانیون دیگر برق تولید نمی‌کند، قرار دهد. سال گذشته، این سد برق کافی برای تامین انرژی مورد نیاز بیش از 300000 خانه متوسط ​​را تولید کرد و برق برای تامین انرژی ایالت‌های نوادا تا کلرادو به شبکه انتقال یافت.

سطح دریاچه مید، بزرگترین مخزن کشور، اکنون در ارتفاع 1045 فوتی از سطح دریا قرار دارد. پیش بینی می شود تا ژوئیه 2023 بیش از 26 فوت کاهش یابد. اگر دریاچه مید به افت ادامه دهد، سطح آن در نهایت به یک منطقه خطرناک در ارتفاع 895 فوتی نزدیک می شود، که آب در زیر آن قرار خواهد گرفت. دیگر از سد هوور عبور نکنید برای تامین کالیفرنیا، آریزونا و مکزیک – سطحی که به عنوان “استخر مرده” شناخته می شود.

تروخیو گفت که او همچنان خوشبین است که “ما می توانیم از آن عبور کنیم.” اما او همچنین گفت که این یک “وضعیت بسیار بسیار نگران کننده” است.

رودخانه کلرادو از کوه های راکی ​​آغاز می شود و منبع حیاتی برای حدود 40 میلیون نفر و زمین های کشاورزی از وایومینگ تا کالیفرنیای جنوبی است. کلرادو مدتهاست که به شدت مورد استفاده بیش از حد قرار گرفته است و آب زیادی برای تامین مزارع و شهرها منحرف شده است که دلتای این رودخانه در مکزیک چندین دهه پیش خشک شده و تنها باقی مانده است. تالاب های کوچک.

جریان کلرادو کاهش یافته است نزدیک به 20 درصد از سال 2000. دانشمندان تخمین می زنند که حدود نصف کاهش رواناب در حوضه آبخیز به دلیل دمای بالاتر مرتبط با گرم شدن کره زمین ایجاد شده است. و این خشک شدن ناشی از گرما، که دانشمندان آن را “خشک شدن” توصیف می کنند، پیش بینی می شود که با ادامه افزایش دما بدتر شود.

میزان رواناب جاری به دریاچه پاول در سال جاری فقط تخمین زده می شود 59 درصد از میانگین.

تروخیلو گفت: «ما با این واقعیت رو به رشد روبرو هستیم که منابع آب برای کشاورزی، شیلات، اکوسیستم، صنعت و شهرها دیگر به دلیل تغییرات آب و هوایی پایدار نیست.

سال گذشته، دولت فدرال برای اولین بار کمبود آب در رودخانه کلرادو را اعلام کرد که باعث کاهش تحویل آب به آریزونا، نوادا و مکزیک شد. کشاورزان در بخش هایی از آریزونا دارند برخی از مزارع را خشک و آیش کرد، و به پمپاژ بیشتر آب های زیرزمینی روی آورده اند.

این کاهش هنوز عرضه را برای کالیفرنیا، که از بیشترین سهم آب رودخانه کلرادو استفاده می کند، محدود نکرده است. اما این به زودی می تواند تغییر کند زیرا مقامات فدرال تمام هفت ایالت را تحت فشار قرار می دهند تا در انتقال آب کمتر مشارکت کنند.

وزارت کشور می تواند به طور یکجانبه کاهش هزینه ها را اعمال کند، اما تروخیو گفت که هدف همکاری با ایالت ها برای توسعه طرح هایی برای کاهش انحرافات است.

تروخیو گفت: «ما مسئولیت و اختیار داریم تا اقدامات لازم را برای محافظت از سیستم انجام دهیم. ما می دانیم که اگر دست به اقدام جمعی بزنیم، خدمات بهتری به ما خواهد رسید.»

کشاورزی مصرف می کند حدود 80 درصد از آبی که از رودخانه منحرف می شود، بیشتر آن برای کشت محصولاتی مانند یونجه که برای تغذیه گاو استفاده می شود و به مقدار زیاد صادر می شود.

از آنجایی که کشاورزی سهم بزرگی از مصرف آب را به خود اختصاص می دهد، مناطق کشاورزی بخش قابل توجهی از بار صرفه جویی در مصرف آب را متحمل خواهند شد. برخی از معاملات قبلی شامل پرداخت پول به کشاورزانی بود که داوطلبانه بخش هایی از زمین خود را به طور موقت خشک می کنند.

به طور متوسط، شهرهای سرتاسر کالیفرنیای جنوبی که توسط منطقه آبی متروپولیتن تامین می شوند، معمولاً حدود یک چهارم آب خود را از رودخانه کلرادو تامین می کنند. اما امسال، با توجه به اینکه خشکسالی سایر منابع پروژه آب دولتی را محدود کرده است، این منطقه در مسیر دریافت حدود یک سوم آب خود از کلرادو قرار دارد – مقداری که اکنون با دستور صرفه جویی بیشتر محدود می شود.

تروخیلو گفت که مقامات فدرال، ایالتی و محلی گزینه‌هایی را برای “توسعه حفاظت اضافی که به آن نیاز داریم” ارزیابی خواهند کرد.

او گفت که مقامات آمریکایی همچنین در این هفته با همتایان مکزیکی خود دیدار کردند تا در مورد چگونگی همکاری گفتگو کنند.

تروخیلو گفت که او می خواهد منطقه از واکنش آشفته اجتناب کند.

تروخیو گفت: “هدف جمعی ما این است که بتوانیم به سرعت استراتژی هایی را شناسایی و اجرا کنیم که سیستم را تثبیت و بازسازی می کند، به طوری که ما دائما خود را در آستانه یک بحران نبینیم.”

ماه گذشته، وزارت کشور برای حفاظت از سطح آب دریاچه پاول مداخله کرد. این آژانس برنامه ای را برای رهاسازی 500000 فوت جریب از مخزن Flaming Gorge در بالادست و باقی گذاشتن 480000 هکتار فوت اضافی در دریاچه پاول با کاهش مقدار آزاد شده از سد گلن کانیون اعلام کرد.

تروخیو گفت که این اقدامات با هدف محافظت از توانایی سد گلن کانیون برای تولید انرژی آبی، جریان آب به جوامع مجاور و حفاظت از زیرساخت های سد انجام شده است. او در اخیر گفت حرف به مقامات ایالتی مبنی بر اینکه اگر دریاچه پاول از حداقل سطح خود برای تولید برق پایین بیاید، تاسیسات سد با “چالش های بی سابقه قابلیت اطمینان عملیاتی” مواجه خواهد شد.

در زیر آن سطح، آب همچنان می تواند از طریق چهار لوله با عرض 8 فوت عبور داده شود، خروجی رودخانه از سد کار می کند. اما ظرفیت رهاسازی آب کاهش می یابد. و مقامات مطمئن نیستند که زیرساخت های سد در این سطوح چگونه خواهد بود.

تروجیلو نوشت که سد گلن کانیون «پیش‌بینی نمی‌شد که برای مدت طولانی صرفاً از طریق کارهای خروجی کار کند و کار در این سطح پایین دریاچه خطرات تحویل آب و زیرساخت‌ها را افزایش می‌دهد، مسائلی که «نگرانی‌های عمیقی را در مورد عملیات محتاطانه سد ایجاد می‌کند. قابلیت اطمینان تأسیسات، سلامت عمومی و ایمنی.»

تروخیلو در سخنانی در کنفرانس گفت که آب اضافی در دریاچه پاول نگهداری می شود تا از سد محافظت شود و اطمینان حاصل شود که می تواند به طور قابل اعتماد به کار خود ادامه دهد. او گفت که کاهش‌های بزرگ‌تر آب به همین دلیل مورد نیاز است تا «حفاظت از زیرساخت‌های اساسی» تا «به روشی که طراحی شده به کار خود ادامه دهد».

این رودخانه در سال 1922 بر اساس توافقنامه رودخانه کلرادو در سال 1922 بین ایالت ها تقسیم شد که آب را بین ایالت های حوضه بالایی رودخانه (کلرادو، وایومینگ، یوتا و نیومکزیکو) و ایالت های حوزه پایین (آریزونا، نوادا و کالیفرنیا) تخصیص داد. به طور جداگانه، یک معاهده در سال 1944 تعیین کرد که مکزیک چقدر آب دریافت می کند.

نحوه تقسیم رودخانه که 15 میلیون جریب فوت بین حوضه بالا و حوضه پایین تقسیم می شود، اکنون با این واقعیت برخورد می کند که رودخانه میانگین جریان سالانه از سال 2000 حدود 12.3 میلیون جریب فوت بوده است و در سال های اخیر بیشتر کاهش یافته است.

در حالی که با بحران فوری دست و پنجه نرم می کنند، نمایندگان هفت ایالت نیز در حال آماده شدن برای مذاکره درباره قوانین جدید برای مقابله با کمبود پس از سال 2026، زمانی که قوانین فعلی منقضی می شوند، هستند.

دولت فدرال در این ماه اعلامیه‌ای صادر خواهد کرد، زیرا شروع به پذیرش ورودی در مورد قوانین پس از 2026 می‌کند. تروخیو گفت که مقامات اثرات تغییرات آب و هوایی و کاهش جریان در رودخانه را در نظر خواهند گرفت.

29 قبیله فدرال به رسمیت شناخته شده در حوضه رودخانه کلرادو وجود دارد، و رهبران قبایل تلاش کرده اند که شامل آنها شوند تا بتوانند نقش بزرگتری در گفتگوها در مورد رودخانه ایفا کنند. تروخیو گفت که مقامات با قبایل ملاقات کرده‌اند و “فرآیندی فراگیرتر در آینده خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که جوامع قبیله‌ای ما در سطحی بیشتر از همیشه درگیر هستند.”

در جستجوی راه حل، تروخیو گفت، دب هالند، وزیر کشور در این امر دخیل است و “ما از توجه و حمایت کاخ سفید برخورداریم.”

تروخیو گفت که بودجه قابل توجهی برای کمک به قانون زیرساخت 1.2 تریلیون دلاری در دسترس است که شامل 8.3 میلیارد دلار برای اداره احیاء است. او گفت که می توان از بودجه برای تعمیر زیرساخت ها، بهبود بهره وری آب و تقویت پاسخ به کمبودها با کمک به نهادهای محلی در توسعه برنامه های صرفه جویی در مصرف آب استفاده کرد.

تروخیلو گفت که مقامات فدرال هیچ فرمول «از پیش پخته شده» برای کاهش آب لازم ندارند.

او گفت: “ما باید بسیار خلاق باشیم و لیست بزرگی از گزینه های بالقوه را ایجاد کنیم.” ما احتمالاً در موقعیتی قرار خواهیم گرفت که کارهایی را انجام دهیم که قبلاً هرگز انجام نداده ایم. و ما باید جرات داشته باشیم تا بتوانیم به جلو برویم.»لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.