لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3493

به مشاوره نیاز دارید، در مورد جهت گیری صنعت ما احساس افسردگی می کنید

اولین پست اینجا ساعت 2 بامداد است و نمی توانم بخوابم. من 40 ساله هستم و اکثر تجربیات من در جاوا بوده است. Spring, Spring Boot, Hibernate, آنچه شما انتظار دارید. من تقریباً در بالاترین سطح بازی خود هستم (که می دانم به طور خاص جاوا است، اما با من کاملاً خالی است).

همه ما می دانیم که فناوری دائماً تغییر می کند و پیشرفت می کند، و من همیشه فکر می کردم که خوب است، خوشحال می شوم هر چیزی که جایگزین جاوا شود را یاد بگیرم زیرا بهتر خواهد بود، درست است؟ من گو را دیده ام که همراهش می آید، کاتلین نیز. اما مثل آجر به صورتم زده اند تا بفهمم به کجا می رویم. AWS. ابر. میرسم سر اصل مطلب من از آن متنفرم. من شخصاً در دو شرکت این اتفاق را دیده ام. انتقال به ابر. جایی که همه چیزهایی را که سال ها برای یادگیری اختراع مجدد چرخ صرف کرده ایم دور می اندازیم. ما پایگاه داده های رابطه ای را برای MongoDB دور می اندازیم. من عاشق SQL هستم. من در آن خوب هستم. اما هیچ کس اهمیت نمی دهد. MongoDB اکنون “در” است. من در جاوا خوب هستم. سال‌ها تجربه و در نهایت در توانایی‌ها و سرعتم با چارچوب‌ها، ORM، بهترین شیوه‌ها و غیره احساس خوبی دارم. برای محصولات AWS. Lambdas نوشته شده در Typescript (چرا Typescript، من نمی دانم، همان دلیل من نمی دانم چرا MongoDB). فایل‌های پیکربندی YAML، و Kubernetes و بسیاری چیزهای دیگر که به آنها اهمیت نمی‌دهم، فقط برای ایجاد همان برنامه‌های CRUD که همیشه ایجاد می‌کردیم.

من در حال خرید ابزارهای برقی و یادگیری نحوه استفاده از آنها هستم. من شروع به چسباندن و وصله کردن دیوار خشک کردم. من درختان را قطع کرده ام من ابزارهایی می خواهم که هر 5 سال یکبار تغییر نکنند. من ابزارهایی را می خواهم که بتوانم به آنها تسلط داشته باشم و در 50 سال آینده مرتبط باشند. شاید من خیلی پیرتر از آن هستم که نجار یا تاجر باشم. فقط به یه راهنمایی نیاز دارم بدترین چیز این است که توسعه دهندگان این روند AWS را پذیرفته اند و به نظر می رسد که آن را دوست دارند. به نظر می رسد که هیچ کس به این فکر نیست. مهندسان نرم افزار نفرین شده اند. درست زمانی که بهترین روش را ایجاد کرده ایم و مشکل حل شده است، آن را کنار می گذاریم و روش جدیدی برای انجام آن ابداع می کنیم.

لطفاً اگر تنها نیستم، یا اینکه فقط من هستم و باید خود را وفق دهم یا از مسیر خارج شوم، به من اطلاع دهید. من این را پیش بینی خواهم کرد: AWS یک اشتباه است. این سرگرم کننده نیست. این “مهندسی نرم افزار” نیست و 10، 15، 20 سال دیگر اینجا نخواهد بود. تمام تسلط شما بر Kubernetes بیهوده خواهد بود. مثل سطل زباله کناری پرتاب خواهد شد. و بدترین بخش این است که وقتی آن روز فرا می رسد، همه طوری رفتار می کنند که انگار در تمام مدت آنقدر عالی نبوده است. آنها همچنین از روند بعدی استقبال خواهند کرد، مثل اینکه این بهترین چیز است. چون مهندسان نرم افزار نفرین شده اند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.