لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3555

آلفابت میلیاردها دلار هزینه می کند تا به نیرویی در مراقبت های بهداشتی تبدیل شود

آرکشورهای ich سرمایه‌های شگفت‌انگیزی را برای مراقبت‌های بهداشتی بریزید. اقتصادهای پیشرفته معمولاً حدود 10 درصد از آن را خرج می کنند تولید ناخالص ملی در حفظ وضعیت شهروندان خود، سهمی که با افزایش سن جمعیت در حال افزایش است. مجتمع بهداشتی-صنعتی پرپیچ و خم آمریکا 17 درصد از آن را مصرف می کند تولید ناخالص ملیمعادل 3.6 تریلیون دلار در سال. سنگینی و اینرسی سیستم آمریکایی که توسط داروسازان، داروخانه‌ها، بیمه‌گذاران، بیمارستان‌ها و دیگرانی که از آن سود می‌برند تداوم یافته است، مدت‌هاست که از آن در برابر اختلال محافظت می‌کند. اندازه و سرسختی آن همچنین توضیح می دهد که چرا فناوری های بزرگ با چشم طمع به آن نگاه می کنند. تعداد کمی از صنایع دیگر بازار بالقوه ای را به اندازه کافی بزرگ ارائه می دهند که بتواند سوزن غول های فناوری تریلیون دلاری را به حرکت درآورد.

در سال 2021، پنج غول فناوری آمریکا در مجموع بیش از 3 میلیارد دلار را برای شرط‌بندی‌های نظری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی خرج کردند (نمودار را ببینید) – و ممکن است بیشتر در معاملات نامشخص سرمایه‌گذاری کرده باشند. برخی از سرمایه‌گذاری‌های قبلی آنها در زمینه سلامت شروع به بازده شدن کرده است. آمازون یک داروخانه آنلاین دارد و خدمات پزشکی از راه دور آن تقریباً به همه جای آمریکا که بسته‌هایش انجام می‌دهند، می‌رسد، یعنی بیشتر آن. ساعت هوشمند اپل همچنان ویژگی های بهداشتی جدیدی را به خود اختصاص می دهد که اخیراً یکی از ویژگی های ردیابی دارو است. متا اوایل سال جاری برنامه‌های ساعت هوشمند خود را کنار گذاشته است، اما از طریق عینک واقعیت مجازی Oculus، سرگرمی‌های مرتبط با تناسب اندام را ارائه می‌دهد. مایکروسافت در حال گسترش فهرست ارائه‌های محاسبات ابری مرتبط با سلامت است (همانند آمازون، از طریق اوس، واحد ابری آن).

با این حال این آلفابت، مادر شرکتی گوگل، است که به نظر می رسد بلندپروازی هایش در زمینه مراقبت های بهداشتی بیش از همه مهم باشد. بین سال‌های 2019 تا 2021، بازوهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر Alphabet، Google Ventures و Gradient Ventures، و واحد سهام خصوصی آن، CapitalG، حدود 100 معامله، یک چهارم مجموع آلفابت، در زمینه علوم زیستی و مراقبت‌های بهداشتی انجام دادند. طبق گفته‌ها، امسال تا کنون 1.7 میلیارد دلار به ایده‌های سلامت آینده‌نگر تزریق کرده است cb Insights، یک ارائه‌دهنده داده، غول‌های فناوری همکار خود را که حدود 100 میلیون دلار هزینه کرده‌اند، در غبار رها می‌کند. آلفابت پنجمین کسب‌وکار برتر در شاخص طبیعت است که تأثیر مقالات علمی را در حوزه علوم زیستی اندازه‌گیری می‌کند، پس از چهار داروساز غول‌پیکر و 20 رتبه بالاتر از مایکروسافت، تنها غول فناوری دیگر در حال اجرا. این شرکت، تنظیم‌کننده‌های ارشد سابق سلامت را برای کمک به مدیریت بوروکراسی مراقبت‌های بهداشتی آمریکا استخدام کرده است.

رویکرد آلفابت به نوآوری – صرف پول زیادی برای پروژه‌های زیادی – در برخی مشاغل دیگر فراتر از موتور جستجوی اصلی آن به خوبی به آن کمک کرده است. محصولات هوشمندانه‌ای از Gmail و Google Docs گرفته تا سیستم‌عامل موبایل اندروید و Google Maps را به وجود آورده است که از زندگی دیجیتالی مردم پشتیبانی می‌کند. آلفابت فکر می کند که برخی از پیشنهادات سلامتی آن به عنوان محوری برای وجود فیزیکی آنها خواهد بود. آیا این یک پیش آگهی دقیق است؟

تکنو-فارمکوپه

آلفابت از سال 2008، زمانی که گوگل سرویسی را معرفی کرد که به کاربران اجازه می داد پرونده های سلامتی خود را در یک مکان جمع آوری کنند، به سلامت وارد شد. این پروژه در سال 2012 به پایان رسید، در سال 2018 با نام Google Health که شامل سایر سرمایه گذاری های بهداشتی گوگل بود، دوباره ظاهر شد و سال گذشته دوباره برچیده شد. امروزه ماجراهای سلامتی آلفابت را می توان به چهار دسته کلی تقسیم کرد. اینها به ترتیب تقریبی جاه طلبی عبارتند از: پوشیدنی ها، سوابق سلامت، هوش مصنوعی مرتبط با سلامت (او) و چالش نهایی افزایش طول عمر انسان.

گوگل در سال 2019 با خرید 2.1 میلیارد دلاری Fitbit خود را وارد تجارت پوشیدنی کرد. ردیاب تناسب اندام محبوب این شرکت تعداد گام‌ها و سایر فعالیت‌ها را روی مچ دست حدود 100 متر می‌شمرد. از زمانی که کنسول بازی تشخیص حرکت Nintendo Wii که الهام بخش بنیانگذاران Fitbit بود، راه زیادی را پیموده است. یک ویژگی جدید – سنسوری که تغییرات ضربان قلب را برای بی نظمی هایی که می تواند منجر به سکته مغزی و نارسایی قلبی شود نظارت می کند – به تازگی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.FDA). گوگل همچنین در تلاش است تا پتانسیل مراقبت های بهداشتی دیگر دستگاه های خود را تقویت کند. برای کمک به آن، باکول پاتل، یک مقام سابق را که وظیفه ایجاد طبقه‌بندی نظارتی «نرم‌افزار به‌عنوان دستگاه پزشکی» را بر عهده داشت، استخدام کرده است. FDA.

در FDAمهر تایید برای سنسور Fitbit یک معامله بزرگ است. دریافت یک پیشنهاد مشابه برای ساعت پیکسل بالاتر گوگل که از همان فناوری زیادی استفاده می‌کند و قرار است در پاییز امسال عرضه شود، و همچنین ابزارهای دیگر را آسان‌تر می‌کند. به عنوان مثال، دوربین تلفن‌های پیکسل آن می‌تواند برای تشخیص تنفس و ضربان قلب با ردیابی تفاوت رنگ ظریف ناشی از این واقعیت استفاده شود که خون با اکسیژن تازه در آن کمی روشن‌تر است. دستیار ترموستات هوشمند Google Nest که تبدیل به دستیار خانگی شده است می‌تواند برای ارزیابی خواب شما به خروپف گوش دهد. به همان اندازه مهم، اگر نه بیشتر، این است که گوگل مجوز نظارتی را ارزش دریافت کرد. این نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد محصولاتش چیزی بیش از ابزارهای سرگرم‌کننده مصرف‌کننده باشند، که در واقع می‌توانند روی عمل پزشکی تأثیر بگذارند.

گوگل همچنین سوابق سلامتی دیگری را ارائه می دهد. ابتکار جدید که Care Studio نام دارد، به جای بیماران، پزشکان را هدف گرفته است. تلاش‌های قبلی گوگل در این زمینه تا حدی به دلیل کندی بیمارستان‌ها در دیجیتالی کردن سوابق بیمارانشان از مسیر خارج شد. کارن دیسالوو، رئیس بخش سلامت گوگل می‌گوید: این مشکل عمدتا برطرف شده است، اما مشکل دیگری ظاهر شده است – عدم توانایی سوابق ارائه‌دهندگان مختلف برای صحبت با یکدیگر. دکتر دسالوو از زمان حضورش در دولت اوباما، جایی که مسئولیت هماهنگی فناوری اطلاعات سلامت آمریکا را برعهده داشت، در مورد نیاز به قابلیت همکاری بیشتر صحبت کرده است. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، Care Studio هم به عنوان مترجم و هم به عنوان مخزن (که طبیعتاً قابل جستجو است) عمل می کند.

حروف الفبا او پروژه ها نیز شروع به تولید نتایج می کنند. از سال 2010، DeepMind، یک استارت آپ بریتانیایی که توسط گوگل در سال 2014 خریداری شد، از داده های سرویس بهداشت ملی بریتانیا استفاده کرد.nhs) برای ایجاد ابزارهای تشخیصی، در یک مورد آموزش یک او الگوریتم تشخیص بیماری های شبکیه سال گذشته با AlphaFold، نرم افزاری پیشگامانه که می تواند ساختار پروتئین ها را که مسئول بسیاری از ویژگی های مولکول های پیچیده است، پیش بینی کند، خبرساز شد. Alphabet همچنین یک شرکت تابعه دیگر به نام Isomorphic Labs راه اندازی کرده است که توسط رئیس DeepMind اداره می شود و از یادگیری ماشینی برای ساخت AlphaFold برای تسریع (و ارزان) کشف دارو استفاده می کند.

مهم‌ترین بخش از مجموعه سلامت آلفابت تلاش برای کند کردن روند پیری یا توقف کامل آن است. ایده این است که پیری را نه به عنوان یک جنبه تغییر ناپذیر از زندگی، بلکه به عنوان یک وضعیت قابل مدیریت و درمان، یا مشکلی که می توان با فناوری مناسب حل کرد، نگریست. برای این منظور، یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت، Calico، در حال بررسی بیماری‌های مرتبط با افزایش سن با همکاری AbbVie، یک شرکت دارویی بزرگ است که 2.5 میلیارد دلار تراشه تولید کرده و سال گذشته قرارداد را تا سال 2030 تمدید کرد. یکی دیگر از شرکت‌های تابعه Alphabet، Verily. ، در حال همکاری با L’Oréal، غول زیبایی فرانسوی، برای درک بهتر چگونگی تأثیر پیری بر زیست شناسی پوست و در نتیجه ایجاد مراقبت از پوست بهتر است.

چیزهای الهام بخش، مطمئن باشید. اما موانع باقی مانده است. برخی فنی هستند. داده هایی که DeepMind از nhs ثابت شد برای او هضم کردن DeepMind’s او دستیار پزشکان، به نام استریمز، در حال توقف است. با توجه به پیشرفت‌هایی که در یادگیری ماشین انجام می‌شود، ممکن است احیا شدن چیزی مانند Streams فقط یک مسئله زمان باشد. غلبه بر موانع دیگر ممکن است سخت تر باشد. Trustbusters به ​​طور فزاینده ای از انجام معاملاتی که ممکن است به عنوان رقبای نوپای خفه کننده تلقی شوند، محتاط هستند. مقامات رقابت در اروپا فیت بیت (اما نه ساعت پیکسل) را از طرفداری از تلفن ها و سیستم عامل خود گوگل یا استفاده از داده های کاربران برای فروش تبلیغات منع کرده اند. دولت ها همچنین در مورد نقض حریم خصوصی نگران هستند، که حتی در مورد اطلاعات پزشکی حساس تر از حد معمول است. ماه گذشته شاکیان یک شکایت دسته جمعی علیه DeepMind به دلیل سوء استفاده از آن تنظیم کردند nhs داده های بیمار DeepMind در مورد این پرونده اظهارنظر عمومی نکرده است.

آخر اینکه، ایده های خوب با یک تجارت خوب یکسان نیستند. بازار پوشیدنی ها به شدت رقابتی است. بنابراین، به طور فزاینده ای برای پرونده های الکترونیک سلامت است. شهرت گوگل برای درخشش فنی دقیقاً Care Studio را به موفقیت یک شبه تبدیل نکرده است. طبق گزارش ها، این سیستم توسط حدود 200 پزشک بالینی استفاده می شود. Verily که علاوه بر حل پیری، تشخیص‌های مختلفی را نیز ارائه می‌کند، قراردادهایی به ارزش 50 میلیون دلار برای آزمایش کووید-19 در طول همه‌گیری منعقد کرد، مبلغی مرتب اما تغییری بزرگ در کنار مجموع درآمد سالانه نزدیک به 260 میلیارد دلاری آلفابت. طبق گزارش‌ها، DeepMind در کل برای اولین بار در سال 2020 به سود رسید (به ظاهر از فروش خدمات به بقیه Alphabet) اما محصول بهداشتی شاخص خود، AlphaFold را بیهوده تقدیم می‌کند. کالیکو می تواند سال ها تا کسب درآمد واقعی فاصله داشته باشد، چه برسد به سود.

این‌ها شرط‌بندی‌های باز هستند که شرکتی با اندازه Alphabet می‌تواند آن‌ها را جذب کند. با این حال، در دهه آینده، وظیفه این خواهد بود که نشان دهند می‌توانند از آزمایش‌ها و پروژه‌های بیهوده به تحولی برای شرکت و سلامت آمریکایی‌ها برسند.

برای تجزیه و تحلیل تخصصی بیشتر از بزرگترین داستان ها در اقتصاد، تجارت و بازار، در مانی تاکس، خبرنامه هفتگی ما ثبت نام کنید.

تصحیح (21 ژوئن 2022): این مقاله قبلاً گفته بود که DeepMind از سال 2016 با NHS همکاری کرد. آنها در واقع در سال 2010 شروع به کار کردند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.