لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3551

پوسته موثر | پوسته موثر

این کتاب برای کسانی است که به محاسبات علاقه دارند و می خواهند درباره دنیای هیجان انگیز، اما گاهی دلهره آور اطلاعات بیشتری کسب کنند. پوسته. این پوسته یک رابط ساده برای کار با رایانه ها و برنامه ها و یادگیری برخی از ویژگی های آن است که می تواند بهره وری شما را به عنوان هر کاربر رایانه ای – چه کاربر خانگی یا سرگرم کننده، برنامه نویس، دانشمند داده، نویسنده، مدیر یا سایر حرفه ای ها – به شدت افزایش دهد.

برای تازه واردها، شما یاد خواهید گرفت که پوسته چیست، چگونه از آن در سیستم خود استفاده کنید، و سپس چگونه با ادغام پوسته در کار خود، هر روز موثرتر شوید. برای حرفه ای های باتجربه، نکات و ترفندهای زیادی در هر فصل وجود دارد که به موضوعات و تکنیک های پیشرفته می پردازد تا شما را حتی بیشتر به یک کاربر قدرتمند تبدیل کند.

اگر تازه وارد شل هستید، توصیه می‌کنم از ابتدا با صفحه شروع کار شروع کنید، تا دستگاه خود را راه‌اندازی کنید و از آنجا به جلو کار کنید.

اگر از قبل با اجرای یک پوسته راحت هستید، بدانید چه چیزی bash است، و می داند که چگونه دستورات اساسی مانند ls و cd، با اصطلاحاتی مانند آشنا هستند فرمان و پارامتر سپس می‌توانید برخی از بخش‌های قبلی را رد کنید و فصل‌هایی را انتخاب کنید که برای شما جالب‌تر به نظر می‌رسند. هدف این کتاب این است که مجموعه‌ای از آموزش‌های کوچک و حاوی نحوه استفاده مؤثرتر از پوسته باشد، می‌توانید آن را به صورت متوالی مرور کنید یا فقط بخش‌هایی را انتخاب کنید که جالب‌ترین به نظر می‌رسند.

اگر این کتاب را مفید می‌دانید، لطفاً از من حمایت مالی کنید تا از کار منبع باز من حمایت کنید:

اگر می‌خواهید هنگام انتشار فصل‌های جدید به‌روزرسانی‌های ایمیل را دریافت کنید، لطفاً ایمیل خود را در زیر ارائه دهید. من از آن برای چیزی غیر از به‌روزرسانی‌های کتاب استفاده نخواهم کرد.

این کتاب نیز متن باز است! کد روشن است github.com/dwmkerr/effective-shell. از بخش “نظرات” در پایین هر صفحه برای بحث در مورد محتوا یا حتی استفاده کنید درخواست کشش را باز کنید برای پیشنهاد تغییرات

تمامی مطالب این کتاب برای کار با مایکروسافت ویندوز، مک او اس و لینوکس طراحی شده است. بنابراین مهم نیست که چه سیستمی را اجرا می کنید، باید بتوانید آن را دنبال کنید. ما عمدتاً روی محیط‌های «Linux Like» تمرکز می‌کنیم، که امیدواریم مهارت‌هایی را به شما بدهد که می‌توانید به‌طور گسترده‌تر از آنها استفاده کنید. برای ویندوز، ما به نحوه تنظیم سیستم خود نگاه می کنیم تا بتوانید همه نمونه ها را اجرا کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.