لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3648

CARIAD به بنیاد Eclipse می پیوندد

ولفسبورگ | 22 ژوئن 2022 – CARIAD، شرکت نرم‌افزار خودرو گروه فولکس‌واگن، به عنوان عضوی استراتژیک در گروه کاری نرم‌افزار تعریف‌شده خودرو (SDV) به جامعه منبع باز بنیاد Eclipse پیوست. برای اولین بار، CARIAD به طور فعال در نرم افزار منبع باز همکاری خواهد کرد و پروژه ها و کد خود را برای توسعه بیشتر در جامعه مشارکت خواهد داد. CARIAD با پیوستن به بنیاد Eclipse، هدف توسعه کارآمدتر نرم‌افزار پایه برای استفاده در وسایل نقلیه را دنبال می‌کند. همراه با توسعه دهندگان از سراسر جهان، CARIAD در تلاش برای ایجاد نوآوری ها و استانداردهای باز برای نرم افزار خودرو است.

همکاری باز در میان جامعه توسعه دهندگان برای یک اکوسیستم دیجیتالی کارآمد نقش اساسی دارد. ماشین نرم افزار محور، به عنوان پیچیده ترین دستگاه تلفن همراه، به ویژه از همکاری جامعه منبع باز سود می برد. به عنوان یکی از شرکت‌های نرم‌افزار پیشرو در بخش خودرو، ما از همکاری باز حمایت می‌کنیم و نوآوری‌ها را در چارچوب بنیاد Eclipse برای تعیین استانداردها در نرم‌افزار پایه خودرو ترویج خواهیم کرد. در عین حال، ما همچنین جذابیت خود را به عنوان یک کارفرما افزایش می دهیم و به توسعه دهندگان خود امکان می دهیم کار خود را کارآمدتر، مؤثرتر و پایدارتر کنند.»

مایک میلینکوویچ، مدیر اجرایی بنیاد Eclipse می‌گوید: «بنیاد Eclipse از CARIAD و کمک‌های آن‌ها به گروه کاری خودروهای تعریف‌شده نرم‌افزار استقبال می‌کند. کل اکوسیستم نرم افزاری خودرو در حال تغییر سریع و اساسی است. یک پلت فرم و ابزار مشترک، که کل صنعت می تواند هم استفاده کند و هم توسعه دهد، برای تسریع این تحول مورد نیاز است. چشم انداز Eclipse SDV از یک پلتفرم کد اول و منبع باز برای وسیله نقلیه تعریف شده نرم افزاری، نحوه توسعه نرم افزار خودرو را در صنعت خودرو به شدت تغییر خواهد داد.

CARIAD بخش‌های نرم‌افزاری منفرد از سیستم عامل VW.OS و ابر خودروی VW.AC را به عنوان نرم‌افزار منبع باز که بخشی از پلتفرم نرم‌افزاری یکنواخت و مقیاس‌پذیر هستند که تا سال 2030 روی آن 40 میلیون خودروی گروه فولکس‌واگن رانندگی می‌کنند، کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، اینها عملکردهای اساسی هستند که ارتباط سریع بین اجزای مختلف خودرو را امکان پذیر می کنند و می توانند به صورت ماژولار و همچنین مقیاس کارآمد در صنعت استفاده شوند.

این شرکت اولین پروژه ای را که CARIAD برای توسعه متن باز منتشر می کند در 30 ژوئن در روز مشارکت کنندگان SDV بنیاد Eclipse در فردریشهافن ارائه خواهد کرد. پروژه های دیگری نیز در ماه های آینده انجام خواهد شد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.