لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3732

خداحافظ Zachtronics، توسعه دهندگان بازی های ویدئویی پازل بسیار جالب

در 5 جولای، Zachtronics منتشر خواهد شد آخرین تماس BBSمجموعه‌ای از بازی‌های پازل کوچک شیک که در حال و هوای بازی‌های کامپیوتری یکپارچهسازی با سیستمعامل پیچیده شده‌اند. پس از 11 سال فعالیت تجاری (و حتی بیشتر خارج از انتشارات تجاری)، زمانی که استودیو یک فرقه تقریباً بی‌رقیب در بازی‌های مستقل ایجاد کرد، این آخرین بازی جدیدی خواهد بود که Zachtronics تا به حال منتشر خواهد کرد. ما با موسس زک بارت صحبت کردیم تا دلیل آن را بفهمیم.

Zachtronics که به نام موسس Zach Barth نامگذاری شده است، بیشتر آن 11 سال را صرف تخصص در بازی های پازل (یا تغییرات در موضوع) کرده است. و تقریباً تک تک آنها عالی بوده اند (یا حداقل جالب هست). آرشیوهای خود ما را به دنبال بازی‌های Zachtronics بگردید و خواهید یافت:

علی‌رغم این برتری مکرر و طرفداران عمیقاً وفادار، Zachtronics هرگز به چیزی تبدیل نشد که ما حتی در این فضای علاقه‌مند به آن می‌گوییم.نام خانوادگی.» که خوب است، و حتی با طراحی. بارت، متیو برنز، و تیم کوچک آنها (معمولاً فقط حدود پنج نفر در کل). بسته به مقیاس پروژه)، صرفاً در انجام کاری که دوست داشتند، بسیار خوب بوده اند، صرف نظر از میزان محبوبیت آن، و بنابراین به انجام آن ادامه داده اند.

نتیجه بازی‌های متوالی بوده است که ممکن است به مذاق همه خوش نیامده باشد، اما برای کسانی که با آنها طنین انداز شد، این بود گند آنها. فهمیدن دلیل آن سخت نیست: بیشتر بازی های Zachtronics شامل پازل های چالش برانگیز بود، اما همچنین ارائه ای عمیقا جالب و جالب پیرامون آنها، مانند هکر کثیف زیبایی شناسی از اگزاپانک ها، یا جنگ های پیشرفته-پسندیدن Mobius Front 83. با توجه به آن تفاوت های اولیه و سطحی، گاهی اوقات تشخیص اینکه دقیقاً چه چیزی باعث می شود یک بازی به وضوح یک مفصل Zachtronics باشد دشوار است، اما مانند عشق و هنر، وقتی آن را می بینید، فقط میدانم.

بنابراین غم انگیز است، اما در نوع خود شگفت انگیز است که سال 2022 شاهد پایان Zachtronics خواهیم بود. نه به این دلیل که ناشر آنها آنها را بسته است، یا به این دلیل که بودجه سرمایه گذاری آنها تمام شده است، یا به این دلیل که Activision آنها را مجبور به کار کرده است. ندای وظیفه، یا هر دلیل دیگری (ورشکستگی! رسوایی!) توسعه دهندگان بازی معمولا درهای خود را می بندند.

نه، Zachtronics در حال بسته شدن است زیرا … آنها می خواهند.

“ما در حال جمع بندی چیزها هستیم!” بارت به من می‌گوید، بسیار مشتاقانه‌تر از آنچه که در این شرایط معمولاً انتظار دارید. “Zachtronics منتشر خواهد شد آخرین تماس BBS ماه آینده ما همچنین در حال کار بر روی یک مجموعه بازی یک نفره مورد انتظار هستیم که امیدواریم تا پایان سال آن را عرضه کنیم. پس از آن تیم منحل می شود. همه ما ایده‌ها، علایق، تحمل ریسک و غیره متفاوت داریم، بنابراین هنوز در حال کشف این موضوع هستیم که می‌خواهیم در آینده چه کاری انجام دهیم.»

از او می‌پرسم چه احساسی دارد که در چنین موقعیت ممتازی قرار می‌گیرد، جایی که آنها می‌توانند این تصمیم را طبق شرایط خودشان بگیرند، و بارت می‌گوید: صادقانه بگویم، احساس بسیار خوبی دارد! او با تأکید بر اینکه دانستن زمان ترک کار نوعی مهارت خاص خود است، چیزی که تیم قبلاً تجربه کمی در آن دارد، به من می‌گوید: ما در واقع یک بار قبلاً Zachtronics را تعطیل کردیم، در سال 2015، زمانی که من به مدت 10 ماه در Valve کار کردم. این فرصتی را به ما داد تا بخشی از سهام خود را نقد کنیم، دوباره با بقیه صنعت بازی درگیر شویم و از ابتدا بازسازی کنیم.”

من نمی گویم که همین اتفاق در اینجا رخ خواهد داد، زیرا ما واقعاً داریم Zachtronics را تعطیل می کنیم، اما وقتی شما عمداً این تصمیمات را برای خودتان می گیرید، به جای اینکه اجازه دهید شرایط آنها را دیکته کند، راحت تر می توانید به نتایج دلخواه خود برسید. بلند مدت.”

ولی چرا? چرا حالا چرا اینجوری؟ ما احساس کردیم که زمان تغییر فرا رسیده است. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در حالی که در دوازده سال گذشته در ساخت «بازی‌های Zachtronics» بسیار خوب بودیم، ساختن چیز دیگری برای ما سخت بود. ما به اندازه کافی خوش شانس بودیم که یک طاقچه ویژه ایجاد کردیم، و من از اینکه توانستیم آن را اشغال کنیم و در آن زنده بمانیم، سپاسگزارم، اما ما را در انجام کاری که دوست نداشتیم برای همیشه انجام دهیم، نگه داشت.

آخرین بازی این استودیو، با عنوان مناسب آخرین تماس BBS، اخیرا اعلام شد. مناگر واکنش به اولین تریلر آن را به صورت آنلاین اسکن می کردید، می دیدید که در کنار هیجان معمول، همچنین غم و اندوه زیادی وجود داشت، چیزی که تیم در موقعیت نادری قرار داشت که بتواند قبل از بسته شدن خود تصدیق کند.

از زمانی که ما آن را اعلام کردیم آخرین تماس BBS آخرین بازی ما خواهد بود، من ایمیل های بی شماری از طرفداران دریافت کردم که از ما برای بازی هایی که ساخته ایم تشکر می کنند، بارت می گوید. بسیاری از آنها به بازی ها به عنوان یکی از دلایل تبدیل شدنشان به برنامه نویسان یا مهندسان حرفه ای اشاره می کنند. گفتن چیزی غیر از “متشکرم” سخت است، اما واقعاً این تنها چیزی است که می خواهم بگویم. بازی بدون کسی که آن را بازی کند به سختی یک بازی است، و فقط به خاطر بازیکنان ما است که بازی های ما معنا و زندگی خاص خود را دارند. همه ما واقعاً از آن قدردانی می کنیم!»

با تصمیمی که گرفته شد و اعلام شد، بعد چه می شود؟ برای بارت، او امیدوار است که روی چیزی کار کند دیگر، در حالی که سایر اعضای تیم به همین ترتیب به دنبال امتحان کردن دست خود در چالش های جدید هستند. “برنامه اولیه من این بود که همه چیز را در Zachtronics جمع بندی کنم و سپس شغل جدیدی برای تدریس علوم کامپیوتر دبیرستان پیدا کنم، اما زمان بندی منتفی بود. او می گوید. «من تازه سال اول تدریسم را تمام کردم و آخرین تماس BBS حتی هنوز منتشر نشده! من امیدوار بودم که واقعاً دوست داشته باشم تدریس کنم و چند سال در آن بمانم، اما فهمیدم که قطعاً اینطور نیست و برای تصور کردن چیز دیگری غیر از بازی در آینده‌ام، به شکل یا فرم، مشکل دارم. ”

«آنچه که بعداً به‌عنوان افراد یا همکاران انجام می‌دهیم، سؤالی است که در حال حاضر بسیار فعالانه درباره آن بحث می‌کنیم. من به خصوص به پروژه‌های فریلنسینگ و عجیب و غریب علاقه دارم، در حالی که سایر اعضای تیم به ایده شغلی پایدار با پتانسیل رشد بیشتر نسبت به یک استودیوی مستقل کوچک که هر سال همان بازی را می‌سازد، جذب می‌شوند.

آخرین تماس BBS در تاریخ 5 جولای از استیم منتشر خواهد شد و آخرین استودیو خواهد بود جدید بازی می توانید تریلر بسیار جالب آن را در زیر مشاهده کنید. فینال رسمی آنها رهاییبا این حال، خواهد بود بسته ای که بازی های مختلف بازی یک نفره خود را در یک بسته جمع آوری می کندو همانطور که در بالا ذکر شد در اواخر سال جاری منتشر خواهد شد.

آخرین تماس BBS، توسط Zachtronics

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.