لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3724

گردانندگان رسانه های اجتماعی بدون دستمزد تنها در Reddit کار به ارزش حداقل 3.4 میلیون دلار در سال انجام می دهند

پلتفرم شبکه اجتماعی Reddit به مدیران داوطلب متکی است تا از هجوم سایت توسط محتوای مشکل ساز – از جمله سخنان مشوق نفرت – جلوگیری کند و اطمینان حاصل کند که برای کاربران جذاب باقی می ماند. اگرچه بدون جبران، این نیروی کار برای شرکت بسیار ارزشمند است: به گفته الف جفت مطالعه جدید به رهبری دانشمندان کامپیوتر دانشگاه نورث وسترن، حداقل 3.4 میلیون دلار در سال ارزش دارد که معادل 2.8 درصد از درآمد ردیت در سال 2019 است.

هانلین لی، نویسنده ارشد این مطالعه، دانشجوی دکترا در Northwestern، گفت: شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و پلت‌فرم‌های فناوری نقش بزرگ‌تری در شکل‌دهی به نحوه مصرف و اشتراک‌گذاری اطلاعات به دست آورده‌اند، زیرا آنها به دنبال گسترش سهم بازار خود هستند. قرار دادن ارزش دلاری برای کمک های ناظران داوطلب برای اولین بار می تواند به کاربران عادی اهرمی با فناوری بزرگ در هنگام تعدیل محتوا بدهد.

لی گفت: «شرکت‌های بزرگ فناوری برخی از شیوه‌های مضر را معرفی کرده‌اند که انتشار اطلاعات نادرست را تسهیل کرده و از داوطلبانی که با تکثیر محتوای مضر آنلاین مبارزه می‌کنند، حمایت کافی نمی‌کنند». “به طور کلی، تحقیقات ما در مورد تفکر در مورد چگونگی توزیع مجدد قدرت تصمیم گیری در صنعت فناوری برای شامل کاربران است. این یک گام به سوی آن است.»

در Reddit، کاربران در جوامعی به نام «subreddits» سازماندهی می‌شوند که محتوای مرتبط با موضوعات مورد علاقه، از طنز گرفته تا اخبار، هنر، بازی‌های ویدیویی و میم‌ها را به اشتراک می‌گذارند و بحث می‌کنند.

subreddit ها توسط داوطلبانی نظارت می شوند که کارشان اغلب به عنوان یک کار عاشقانه در نظر گرفته می شود، کاری که آنها انجام می دهند زیرا به آن اهمیت می دهند و علاقه مند به حفظ جوامع آنلاین پر جنب و جوش هستند، که Reddit میزبانی می کند و به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار می دهد، در چیزی که ممکن است شبیه به نظر برسد. داد و ستد منصفانه

به طور کلی، تحقیق ما در مورد این است که چگونه می‌توانیم قدرت تصمیم‌گیری را در صنعت فناوری توزیع کنیم تا کاربران را نیز شامل شود.»

هانلین لی
Ph.D. دانشجو و نویسنده مطالعه

اما این مطالعات یک سوال مهم را مطرح می‌کند: آیا ناظران داوطلب و سایر کاربران با ارائه زمان، داده و انرژی خود به شرکت‌های فناوری «سوار رایگان» می‌دهند؟ از این گذشته، ردیت و فیس‌بوک – که همچنین میزبان گروه‌هایی هستند که حول علایق مشترک سازماندهی شده‌اند – شرکت‌هایی انتفاعی هستند که مدل‌های درآمدی مبتنی بر فروش تبلیغات به کاربران دارند.

از سوی دیگر، ناظران داوطلب نمی‌دانند که چقدر کار جمعی برای زنده نگه داشتن و ایمن نگه داشتن آن جوامع آنلاین لازم است و ارزش آن کار برای شرکت چقدر است. آیا مسلح شدن به آن دانش تفاوتی در مذاکرات بین کاربران و شرکت های فناوری ایجاد می کند؟

لی گفت: «قرار دادن برچسب قیمت برای نیروی کار که مردم – در این مورد، ناظران محتوا در Reddit – یارانه می‌دهند، اهرمی است که مدیران می‌توانند هنگام درخواست منابع و ابزارهای بهتر از پلتفرم‌ها برای کمک به نظارت مؤثرتر استفاده کنند.»

لی هر دو مقاله را با مشاورش نوشته است برنت هچت، دانشیار دانشکده ارتباطات نورث وسترن و استیوی چنسلر، استادیار دانشگاه مینه سوتا.

Hecht رهبری گروه تحقیقاتی مردم، فضا و الگوریتم ها (PSA) در شمال غربی را بر عهده دارد. مأموریت کلی این گروه «شناسایی و رسیدگی به مشکلات اجتماعی است که با پیشرفت‌های علوم رایانه ایجاد یا تشدید می‌شوند».

لی گفت که بخش مهمی از کار گروه PSA شامل قالب بندی مجدد مشارکت کاربران در سایت هایی مانند گوگل، فیس بوک، توییتر و ردیت به عنوان “کار” – نه مشارکت منفعلانه در فضای آنلاین – است، زیرا شرکت ها از داده ها و زمان ارائه شده توسط کاربران برای ایجاد سود استفاده می کنند. : برای آموزش الگوریتم های خود، هدف گذاری بهتر تبلیغات، جذب کاربران جدید و در نهایت کسب درآمد بیشتر.

این چارچوب بندی مجدد باعث شد که آنها در هنگام قرار دادن ارزش دلاری برای مشارکت کاربران پلت فرم فناوری، اصطلاح “یارانه نیروی کار داده” را به کار ببرند. هر دو مطالعه اخیر در مورد Reddit به عنوان مقالات بررسی شده در موسسه منتشر شد کنفرانس بین المللی وب و رسانه های اجتماعی، یک کنفرانس برتر علوم اجتماعی محاسباتی که لی آنها را به طور رسمی در ماه ژوئن ارائه خواهد کرد.

در مطالعه اول، “اندازه گیری ارزش پولی کار داوطلبانه آنلایننویسندگان با گردانندگان ده‌ها زیرمجموعه کار کردند و مدت زمانی را که گردانندگان برای انجام انواع اعمال نظارتی مانند تأیید پست‌ها، حذف نظرات و ممنوعیت کاربران بر اساس زمان‌بندی بین زمان‌های انجام اعمال کلیک‌های مختلف و محاسبه میانگین طول می‌کشید محاسبه کردند. زمان صرف شده برای انجام هر عمل

لی اشاره می کند که تحقیقات آنها، به ویژه در مقاله دوم، “همه آنچه در پشت پرده اتفاق می افتد: تجزیه و تحلیل داده محور از کار ناظر داوطلب در Redditنشان می‌دهد که فعالیت‌های ناظر منحصراً به اقدامات معمولی مانند پنهان کردن نظرات مربوط نمی‌شود. آنها همچنین شامل مدیریت دقیق تری از محتوا، مانند برچسب گذاری برای تسهیل جستجوی کاربر هستند.

تیم تحقیقاتی هم داده‌های در دسترس عموم و هم داده‌های ارائه‌شده توسط زیرمجموعه‌ای از تعدیل‌کنندگان را که از آنها خواسته بودند شرکت کنند (آنهایی که از آنها خواسته شد به‌طور تصادفی انتخاب شدند، اگرچه نمونه کاملاً تصادفی نیستند) را در هر دو مطالعه ترکیب کردند.

در مورد اول، آن‌ها از زمانی که این ناظران روزانه صرف تعدیل می‌کردند، مقدار تقریبی زمان جمعی صرف شده برای تعدیل توسط همه ناظران فعال Reddit را در یک روز معین (در حال حاضر، حدود 21500 ناظر از این قبیل وجود دارد) استنباط کردند. در مطالعه دوم، فعالیت های آن مدیران را به تفصیل شرح دادند.

آنها دریافتند که در مجموع، کل جمعیت ناظر Reddit حداقل 466 ساعت در روز را صرف انجام اقدامات تعدیل در پلت فرم می کنند.. این یک تخمین کران پایین است زیرا این مطالعه نمی تواند تک تک اقداماتی را که به طور منطقی به عنوان تعدیل کننده تعبیر شود، توضیح دهد. با استفاده از نرخ متوسط ​​ساعتی ایالات متحده برای خدمات مشابه پولی که از پلتفرم فریلنسر UpWork (20 دلار در ساعت) جمع آوری شده است، رقم 3.4 میلیون دلار در سال را محاسبه کردند.

به گفته لی، در حال حاضر، Reddit تنها ابزارهای محدودی – مانند فیلترهای کلیدواژه – را در اختیار ناظرانی قرار می‌دهد که وظیفه نگهداری گروه‌هایی با هزاران و گاهی میلیون‌ها کاربر را دارند، که باعث می‌شود ناظران احساس غرق شدن کنند و مرتباً از شرکت ابزارهای بیشتری درخواست کنند.

او گفت: «مدیران داوطلبان در چنین موقعیتی نامطلوب در هنگام درخواست حمایت قرار دارند. اما، او افزود، مطالعات اکنون شواهدی را ارائه می دهد که داوطلبان کار واقعی را برای شرکت انجام داده اند که می توانند آن را به میز مذاکره بیاورند.

او گفت: “انگیزه ما این است که اطلاعات مورد نیاز را در این نوع معامله معرفی کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که مبادله ارزش منصفانه است.”لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.