لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3719

توزیع تصادفی ثروت (2)توزیع تصادفی ثروت (2)


شبیه سازی:

دبلیواتفاق می افتد، اگر به 100 نفر در یک اتاق به هر کدام 100 دلار داده شود و در هر تیک ساعت یک دلار به یک نفر به طور تصادفی انتخاب شده در این اتاق اهدا شود؟ چگونه ثروت در طول زمان توسط شانس خالص توزیع می شود؟

در اینجا، ما جمعیتی متشکل از 55 بازیکن را شبیه‌سازی می‌کنیم که سرمایه اولیه هر کدام 45 دلار است، برای 5000 راند.

این مدل مانند نسخه اصلی است، اما شامل اقتصاد پایه، مانند بدهی (بدون بهره) و سرمایه‌گذاری‌هایی می‌شود که متناسب با ثروت مربوطه خرج‌کننده و بازیکن دریافت‌کننده است (اما ممکن است هزینه نهایی یک چهارم دلار را کاهش ندهد. در هر دور). از این رو، شیب/ گرادیان منحنی معمولاً افزایش می‌یابد، در حالی که ویژگی‌های میانه توزیع عموماً حفظ می‌شود.

بنابراین برای هر تراکنش بین دو بازیکن من : پr)تی ثروت ها دبلیو توسط یک گردش مالی جهش یافته اند z همانطور که در

دبلیوآی تی = دبلیومن، t-1z

و

دبلیوr,t = دبلیوr، t-1 &به علاوه؛ z

جایی که

z = (‖ دبلیومن، t-1 ‖ ÷ دبلیوتی0 &به علاوه؛ ” دبلیوr، t-1 ‖ ÷ دبلیوتی0 ) ÷ 2 و z ≥ 0.25

بدین ترتیب، z 1 در خواهد بود تی1 و نرخ‌های رشد در تکرارهای بعدی با موقعیت‌های بازار در حال توسعه تک‌تک بازیگران درگیر در یک معامله تغییر می‌کند.

در “اجرا کن” دکمه شبیه سازی جدیدی را شروع می کند، که ممکن است هر زمان متوقف شود و از سر گرفته شود. پس از توقف، می توانید کل جدول زمانی را با استفاده از نوار لغزنده در پایین تجسم پیمایش کنید. میله‌های نارنجی نشان‌دهنده تک‌تک بازیکنان و ثروت مربوطه آن‌ها هستند، در حالی که میله‌های آبی نشان‌دهنده توزیع در جمعیت است که از فقیرترین بازیکنان در سمت چپ تا ثروتمندترین بازیکنان در سمت راست منتهی شده است. میانه این توزیع با یک خط نقطه چین مشخص شده است.

کاوش کنید!

همچنین مدلی در حال تکامل حتی بیشتر را ببینید که از نسبت‌های هندسی برای معاملات خود استفاده می‌کند.

℗ 2017 www.masswerk.at بر اساس مقاله ای در اخبار علوم تصمیم گیری.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.