لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3677

FTC علیه هارلی دیویدسون و وستینگهاوس به دلیل محدود کردن غیرقانونی حق تعمیر مشتریان اقدام کرد.

کمیسیون تجارت فدرال علیه تولید کننده موتور سیکلت هارلی دیویدسون موتور، LLC و تولید کننده ژنراتورهای فضای باز وستینگهاوس MWE Investments، LLC به دلیل محدود کردن غیرقانونی حق مشتریان برای تعمیر محصولات خریداری شده خود، اقدام می کند. شکایات FTC این است که ضمانت‌های شرکت‌ها شامل شرایطی است که بیان می‌کند در صورتی که مشتریان از نمایندگی‌های مستقل برای قطعات یا تعمیرات استفاده کنند، گارانتی باطل است. FTC به هارلی دیویدسون و وستینگهاوس دستور می دهد تا با حذف شرایط غیرقانونی و به رسمیت شناختن حق تعمیر، تمیز بودن با مشتریان و اطمینان از رقابت منصفانه فروشندگان با اشخاص ثالث مستقل، ضمانت نامه ها را اصلاح کنند.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC، گفت: «مصرف‌کنندگان در مورد تعمیر محصولاتشان سزاوار انتخاب هستند و نمایندگی‌های مستقل مستحق فرصتی برای رقابت هستند». «این سفارش‌ها از هارلی و وستینگهاوس می‌خواهد تا ضمانت‌های خود را اصلاح کنند، با مصرف‌کنندگان پاک باشند و رقابت منصفانه با ارائه‌دهندگان مستقل را تضمین کنند. سایر شرکت هایی که حق تعمیر مصرف کنندگان را سلب می کنند باید به این موضوع توجه کنند.

Harley-Davidson مستقر در ویسکانسین موتورسیکلت‌ها را در سراسر جهان می‌فروشد و MWE Investments مستقر در اوهایو ژنراتورهای برق در فضای باز با نام تجاری Westinghouse و تجهیزات مرتبط را می‌فروشد. هر شرکتی ضمانت‌های محدودی را به مصرف‌کنندگانی که محصولاتشان را خریداری می‌کنند ارائه می‌کند که برای تعمیر یا تعویض بدون هزینه در نظر گرفته می‌شود، در صورتی که محصولات دارای نقص یا مشکلات دیگر باشند.

FTC محافظت از حق مصرف کنندگان برای تعمیر محصولات خود را در اولویت قرار داده است. قانون گارانتی Magnuson Moss یکی از ابزارهای FTC برای رفع محدودیت های تعمیر است. شرکتی را از مشروط کردن ضمانت کالای مصرفی مشروط به استفاده مصرف کننده از هر کالا یا خدماتی که با نام تجاری مشخص می شود، منع می کند، مگر اینکه به صورت رایگان ارائه شود. به دنبال حق FTC برای تعمیر گزارش رفع مشکل، کمیسیون الف بیانیه خط مشی در مورد محدودیت های تعمیر اعمال شده توسط تولید کنندگان تعهد به تشدید تحقیقات در مورد محدودیت های تعمیر غیرقانونی.

با توجه به شکایات FTC، هر دو شرکت شرایط گارانتی غیرقانونی را اعمال می کردند که در صورت استفاده از افراد دیگری غیر از شرکت ها و نمایندگی های مجاز آنها برای دریافت قطعات یا تعمیرات محصولات خود، ضمانت های مشتریان را باطل می کرد. FTC همچنین ادعا کرد که هارلی دیویدسون نتوانسته است تمام شرایط ضمانت خود را در یک سند به طور کامل افشا کند و از مصرف کنندگان خواسته است برای جزئیات کامل با یک نمایندگی مجاز تماس بگیرند. FTC ادعا می کند که این شرایط به طرق مختلف به مصرف کنندگان و رقابت آسیب می رساند، از جمله:

  • محدود کردن انتخاب های مصرف کنندگان: مصرف کنندگانی که محصولی را خریداری می کنند که دارای گارانتی است، این کار را برای محافظت از منافع خود، نه تولید کننده، انجام می دهند. ضمانت‌نامه‌های شرکت‌ها به‌طور نادرست نشان می‌دهد که به‌عنوان شرط حفظ پوشش گارانتی، مصرف‌کنندگان باید از بخش یا خدمات شرکت برای هرگونه تعمیر استفاده کنند.
  • هزینه بیشتر برای مصرف کنندگان: شرکت ها با اعلام اینکه مصرف کنندگان در صورت انتخاب قطعات شخص ثالث یا خدمات تعمیر، گارانتی های آنها باطل می شود، مصرف کنندگان را مجبور می کنند از گزینه های بالقوه گران تر ارائه شده توسط سازنده استفاده کنند. این قانون گارانتی را نقض می کند، که این بندها را ممنوع می کند، مگر اینکه سازنده قطعات یا خدمات مورد نیاز را به صورت رایگان تحت ضمانت ارائه کند یا استثنایی از FTC اعطا شود.
  • کاهش قیمت فروشندگان مستقل: قانون گارانتی ممنوعیت اتصال نه تنها از مصرف کنندگان، بلکه از تعمیرکاران مستقل و سازندگان قطعات پس از فروش نیز محافظت می کند. این شرکت ها با شرط ضمانت های خود به استفاده از ارائه دهندگان خدمات مجاز و قطعات مارک دار، حق تعمیرکاران و سازندگان مستقل را برای رقابت در یک زمین بازی نقض کردند.
  • کاهش تاب آوری: مصرف کنندگان برای برق اضطراری و حمل و نقل به محصولات شرکت ها متکی هستند. رقابت قوی از سوی تولیدکنندگان قطعات پس از فروش برای اطمینان از اینکه مصرف کنندگان قطعات جایگزین مورد نیاز خود را در زمان نیاز دریافت می کنند و در زنجیره تامین قطعات مارک دار قرار نمی گیرند، بسیار مهم است. محصولات انعطاف پذیرتر و قابل تعمیر تر نیز منجر به ضایعات کمتری در قالب محصولاتی می شوند که در غیر این صورت می توانند تعمیر شوند.

اقدامات اجرایی

بر اساس قانون FTC و قانون گارانتی، FTC این اختیار را دارد که علیه شرکت هایی که قوانین حمایت از مصرف کننده را نقض می کنند، از جمله آنهایی که در اعمال یا اقدامات ناعادلانه یا فریبنده شرکت می کنند، اقدام کند. دستورات FTC در این موارد:

  • منع تخلفات بیشتر: شرکت‌ها از نقض بیشتر قانون گارانتی و در مورد هارلی دیویدسون، قانون افشاگری منع خواهند شد. آنها همچنین از گفتن اینکه مصرف کنندگان در صورت استفاده از خدمات یا قطعات شخص ثالث ضمانت نامه هایشان باطل می شود، یا اینکه فقط باید از قطعات مارک دار یا ارائه دهندگان خدمات مجاز استفاده کنند، منع خواهند شد. اگر شرکت‌ها این شرایط را نقض کنند، FTC می‌تواند برای هر تخلف تا 46517 دلار جریمه مدنی در دادگاه فدرال درخواست کند.
  • حق مصرف کنندگان برای تعمیر را به رسمیت بشناسید: هر دو شرکت ملزم خواهند بود که زبان خاصی را به ضمانت‌های خود اضافه کنند که:گرفتن محصول شما برای سرویس توسط a rتعمیرگاهی که وابسته یا نمایندگی مجاز آن نیست [Company] نخواهد این گارانتی را باطل کنید همچنین استفاده از قطعات شخص ثالث این گارانتی را باطل نمی کند.
  • با مصرف کنندگان پاک باشید: هر دو شرکت باید اخطاریه هایی ارسال و ارسال کند که به مشتریان اطلاع دهد حتی در صورت خرید قطعات پس از فروش یا حمایت از تعمیرکاران مستقل، گارانتی های آنها همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.
  • به فروشندگان هشدار دهید که منصفانه رقابت کنند: هر دو شرکت موظفند به نمایندگی‌های مجاز هدایت کنند تا مواد نمایشگر فریبنده را حذف کنند، کارکنان را آموزش دهند و نظارت کنند، و قطعات و فروشندگان مارک را به اشخاص ثالث معرفی نکنند.

رای کمیسیون به صدور شکایات اداری و پذیرش موافقتنامه 5-0 بود. رئیس لینا ام. خان و کمیسر ربکا کلی اسلتر بیانیه ای صادر کردند. FTC به زودی شرحی از بسته توافقنامه رضایت را در ثبت فدرال منتشر خواهد کرد. این توافقنامه به مدت 30 روز در معرض نظر عمومی قرار خواهد گرفت که از امروز شروع می شود و تا 22 ژوئیه 2022 ادامه می یابد، پس از آن کمیسیون تصمیم می گیرد که آیا دستور رضایت پیشنهادی را نهایی کند یا خیر. دستورالعمل ثبت نظرات در اطلاعیه منتشر شده آمده است. پس از پردازش، نظرات در Regulations.gov ارسال می شود.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.