لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3776

هنر باستانی و ژنتیک ترکیب می شوند تا منشا گران ترین ادویه جهان را آشکار کنند – اخبار علم و تحقیق

توسط میشا دایکسترا، نویسنده علوم مرزی

برداشت کروکوس زعفران. اعتبار تصویر: Petia_is / Shutterstock

در یک بررسی جدید، محققان نشان می‌دهند که چگونه اولین تصاویر محتمل از کروکوس اهلی زعفران مربوط به عصر برنز یونان است. این شواهد، که نشان می‌دهد این گونه برای اولین بار در حدود 1700 سال قبل از میلاد در یونان اهلی شد، با مطالعات ژنتیکی اخیر که نشان داد نزدیک‌ترین خویشاوند وحشی آن فقط در یونان وجود دارد، همگرایی دارد.

زعفران، گران‌ترین ادویه جهان، از گل‌های زعفران زعفران استخراج می‌شود. Crocus sativus. هزاران سال است که در منطقه مدیترانه رشد کرده است. اما اولین بار کی و کجا زعفران توسط اجداد ما اهلی شد؟ در بررسی در مرزها در علوم گیاهی، محققان نتیجه می گیرند که خطوط شواهد از هنر باستان و ژنتیک در یک منطقه همگرا هستند.

لودویگ مان، یکی از نویسندگان برجسته و دانشجوی دکترا در دانشگاه فنی درسدن، آلمان، می‌گوید: «هم آثار هنری باستانی و هم ژنتیک به یونان عصر برنز، تقریباً در 1700 سال قبل از میلاد مسیح، به عنوان منشأ اهلی‌سازی زعفران اشاره می‌کنند.


مقاله اصلی را بخوانید
دانلود مقاله اصلی (pdf)


جنس کروکوسبا حدود 250 گونه، از جنوب و مرکز اروپا و شمال آفریقا تا غرب چین را در بر می گیرد. برخلاف زعفران اهلی، این گونه ها در طبیعت تولید مثل می کنند. اولین استفاده شناخته شده توسط انسان از کروکوس های وحشی به عنوان رنگدانه برای نقاشی غارها، تقریباً 50000 سال پیش در عراق امروزی بود. متون باستانی از سومر، آشور و بابل نیز استفاده از کروکوس های وحشی را در پزشکی و رنگ توصیف می کنند.

به صورت غیرجنسی توسط انسان تکثیر می شود

در مقابل، زعفران اهلی در طبیعت رشد نمی‌کند و تنها با کمک انسان می‌توان آن را به صورت غیرجنسی تکثیر کرد و از طریق تقسیم کردن بنه‌های زیرزمینی آن – اندام‌های ذخیره‌سازی ساقه‌مانند – قابل تکثیر است. این فرآیند اولین بار توسط فیلسوف یونانی تئوفراستوس در قرن چهارم تا سوم قبل از میلاد توصیف شد. امروزه زعفران اهلی در سرتاسر جهان برای استفاده در آشپزی و عطرسازی و به عنوان رنگ زرد کشت می شود. بین 15000 تا 16000 گل، که بین 370 تا 470 نفر ساعت برای جمع آوری نیاز دارد، یک کیلو محصول به ارزش بین 1300 تا 10000 دلار می دهد.

«پیدا کردن این که زعفران برای اولین بار در کجا و چه زمانی اهلی شد کار ساده ای نیست: بررسی ژنتیکی این گونه دشوار است، زیرا به جای دو کروموزوم معمولی، سه نسخه از هر کروموزوم دارد و یک ژنوم بزرگ حاوی درصد بالایی از کروموزوم های دشوار است. سیده صنم کاظمی شاهندشتی، نویسنده برجسته، دانشجوی دکترا در مؤسسه علوم زیستی و زمین‌شناسی Forschungszentrum Julich، آلمان، گفت: DNA تکراری توالی.

«از آنجایی که هیچ بقایای کروکوس باستانی از دوران باستان حفظ نشده است، ما در اینجا دوباره آثار هنری باستانی را که گیاهان زعفران مانند را به تصویر می‌کشند، مرور می‌کنیم. ما انتظار داشتیم که اینها می توانند ما را به مناطق خاصی راهنمایی کنند.»

دو مدرک مستقل

نویسندگان استدلال می کنند که آثار هنری تمدن مینوی یونان باستان احتمالاً قدیمی ترین آثاری هستند که زعفران اهلی شده را به تصویر می کشند. به عنوان مثال، تکه های متراکم گل های کروکوس روی نقاشی دیواریزعفران آوراناز جزیره سانتورینی (تقریباً 1600 قبل از میلاد) کشت را پیشنهاد می کند. نقاشی دیواری دیگر در همان جزیره،آدورانت هاگل‌هایی با کلاله‌های بلند و قرمز تیره را نشان می‌دهد که بر روی گلبرگ‌های بنفش تیره، نمونه‌ای از زعفران اهلی شده است. گل هایی با این ویژگی ها نیز بر روی سرامیک ها و پارچه های یونان عصر برنز به تصویر کشیده شده اند و به صورت نمادین در ایدئوگرام زعفران به خط خطی B باستانی ارائه شده اند. در مصر، مقبره‌های قرن 15 و 14 قبل از میلاد نشان می‌دهد که چگونه سفیران کرت خراج را به شکل منسوجات رنگ‌شده با زعفران آورده‌اند.

منشاء یونان عصر برنز با نتایج مطالعات ژنتیکی در سال 2019 موافق است که نشان داد C. cartwrightianusزعفران که فقط در سرزمین اصلی یونان و کرت وجود دارد، نزدیکترین خویشاوند وحشی زعفران است.

نویسندگان بر این باورند که زعفران زعفران مدرن با سه ژنوم آن به طور طبیعی از طبیعت، یا منحصراً از C. cartwrightianus یا از هیبریدهای بین C. cartwrightianus و یکی دیگر از گونه های کروکوس. کروکوس زعفران پس از آن توسط یونانیان عصر برنز به دلیل ویژگی های برتر آن به عنوان ادویه نگهداری می شد.

نویسنده نهایی، دکتر تونی هیتکام، رهبر گروه ژنومیک گیاهی در دانشگاه فنی درسدن، می‌گوید: نویسندگان به ردیابی خواص زعفران ادامه خواهند داد: «امروزه در سراسر جهان، همه کروکوس‌های زعفران در واقع شبیه‌سازی‌هایی هستند که قدمت آنها به ظهور زعفران در یونان باستان بازمی‌گردد. با این وجود، علیرغم اشتراک ژنوم یکسان، زعفران بسته به منطقه می تواند خواص متفاوتی داشته باشد. ما شروع به بررسی علل مولکولی، به ویژه تفاوت های به اصطلاح “اپی ژنتیک” برای این تنوع منطقه ای کرده ایم.

رهنمودهای بازنشر: دسترسی آزاد و به اشتراک گذاری تحقیق بخشی از ماموریت مرزها. مگر اینکه غیر از این ذکر شده باشد، می توانید مقالات ارسال شده در وبلاگ خبری Frontiers را مجدداً منتشر کنید – تا زمانی که پیوندی به تحقیق اصلی داشته باشید. فروش مقالات ممنوع

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.