لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3752

در رستوران Bored Ape، ApeCoin شما اکنون خوب نیست

هنگامی که خسته و گرسنه اولین بار در لانگ بیچ افتتاح شد در ماه آوریل، برگر مشترک فقط زیبایی شناسی فرهنگ رمزنگاری را در بر نگرفت. در بخش پول دیجیتال نیز همه کاره بود.

مطمئناً، به meme-y اشاره دارد موشک و گاو نر خال‌خالی روی دیوارها و Bored Apes – آن میمون‌های کارتونی که افراد مشهوری مانند پاریس هیلتون و پست مالون دارند. تبلیغ کرد به عنوان سرمایه گذاری شش رقمی – فنجان ها و سینی ها را پوشانده است. اما به مشتریان این امکان نیز داده شد که هزینه وعده های غذایی خود را با ارز دیجیتال پرداخت کنند. رستوران داشت بیت کوین خود را در جایی که دهانش بود قرار می داد.

حتی سه ماه بعد، در بحبوحه سقوط کریپتو که برخی از سرمایه گذاران به دنبال در می گردند، دیگر اینطور نیست.

در خلال شلوغی عجله ناهار یک بعد از ظهر اخیر، زمانی که یک صندوقدار روی کیسه‌های کاغذی با آرم فست فود مهر می‌زد، منوهای دوقلو بالای سرش آویزان بودند – به ترتیب گزینه‌های گوشتی و وگان Bored & Hungry را فهرست می‌کردند – قیمت‌ها را فقط در قدیمی‌ها نشان می‌داد. -دلار آمریکا مد شده

اسمشبرگر: 9.25 دلار. سیب زمینی سرخ شده با طعم فلفل: 3.50 دلار. یک فنجان نوشابه با تم میمون: 3.50 دلار.

گم شده: هر گونه اشاره ای به اتریوم یا apecoin، دو ارزی که پاپ آپ به آن افتخار می کرد با پذیرش به عنوان پرداخت، تاریخ ساز می شود.

همچنین مفقود شده است: مالک اندی نگوین، که به ایمیل‌های مکرر که در مورد تغییر سؤال می‌کردند، پاسخ نداد.

اما یکی از کارمندان که از ذکر نام خود خودداری کرد، گفت که فروشگاه پرداخت های رمزنگاری شده را نمی پذیرد. آنها گفتند: «امروز نه – نمی‌دانم» و از توضیح اینکه فروشگاه چند وقت پیش از پذیرش رمزارزها دست برداشته یا اینکه آیا این گزینه در نهایت بازخواهد گشت، خودداری کردند.

با توجه به کاهش بیش از 60 درصدی هر دو سکه از اوایل آوریل و نوسانات دو رقمی درون روز، برای هر کسب و کاری قابل درک است که تمایلی به پذیرش آنها به جای دلار نداشته باشد. اما سودمندی نیز ممکن است یک عامل باشد. در افتتاحیه بزرگ رستوران، یکی از کارکنان به تایمز گفت که پرداخت‌های رمزنگاری دشوار بوده و تا حد زیادی توسط مشتریان نادیده گرفته می‌شوند.

اندی نگوین، رستوران‌دار، می‌گوید که بیش از 330000 دلار برای NFT‌های مختلف با تم میمون که اساس برند رستوران او را تشکیل می‌دهند، پرداخت کرده است.

(برایان کنتراس / لس آنجلس تایمز)

تقریباً سه ماه بعد، یافتن مشتری‌ای که به هر نحوی به وفاداری رستوران به آرمان ارزهای دیجیتال اهمیت می‌داد، سخت بود.

«بله، اتریوم ارزی است که می‌توانید در آن مبادله کنید [non-fungible tokens, or] NFT ها و چیزهای دیگر… اما در مورد خرید غذا و همه اینها، شاید نه،» یکی از علاقه مندان به کریپتو، مارک کولوما، در حالی که بیرون از رستوران سیب زمینی سرخ کرده می خورد، گفت. «مردم می خواهند اتریوم خود را نگه دارند. آنها نمی خواهند از آن استفاده کنند.”

مایکل پاورز 46 ساله از لانگ بیچ کمتر در جریان بود. او اغلب به Bored & Hungry می آید – طبق تخمین او، دو یا سه بار در هفته – اما اگرچه تابلوهای میمونی اولین چیزی بود که او را به سمت خود جذب کرد، اما تا زمانی که پسرانش نمی دانستند این نقطه دارای تم NFT است. برایش توضیح داد

تلاش پاورز در حوزه کریپتو، سرمایه گذاری در ارز دوج کوین که توسط ایلان ماسک تبلیغ می شود، پایان خوبی نداشت و او قصد ندارد دوباره تلاش کند. او گفت: «من از کریپتو پر شده ام – البته نه از همبرگرها، که یک ریف مجلل در ساندویچ های «سبک حیوانی» In-N-Out ارائه می دهند. (پیازهای خرد شده و سس خامه‌ای طعم خوبی دارند که اتفاقاً از نظر ارزش یا نوسانات وحشی تغییر نمی‌کنند. گزاف کارمزد معامله.)

ریچارد روبالکابا 30 ساله، یکی دیگر از افراد محلی لانگ بیچ، گفت که پس از ملاقات با سایر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در طول چهار ساعت انتظار برای افتتاحیه Bored & Hungry، اتریوم را خریده است. اما در این بازدید او نیز به دلار آمریکا پرداخت کرد.

من نمی دانم چگونه [crypto purchases] با سقوط کار خواهد کرد.

اکوسیستم کریپتو است در حال حاضر در سقوط آزادشرکت‌های مطرح یا گام‌های جدی برای جلوگیری از فاجعه برمی‌دارند یا به سادگی در حال سقوط هستند، در حالی که خود ارزهای دیجیتال سقوط در ارزش.

دو ارز الکترونیکی که Bored & Hungry در ابتدا پذیرفتند، اتریوم و apecoin، به ترتیب به حدود 23 درصد و 17 درصد از بالاترین سطح خود در سال گذشته کاهش یافته اند. برآوردها ارزش کل بخش را کمتر از یک سوم ارزش اوایل سال 2022 نشان می دهد.

همچنین توکن‌های غیرقابل تعویضی که ستون فقرات برند Bored & Hungry را تشکیل می‌دهند، مصون نبوده‌اند. میمون‌های بی‌حوصله، نوعی از سری کارت‌های معاملاتی دیجیتالی که حول نقاشی‌های میمون‌های انسان‌نما ساخته شده‌اند، افرادی مانند جاستین بیبر و اسنوپ داگ را در میان می‌دانند. صاحبان; برخی فروخته اند میلیون ها نفر دلار با این حال آنها اکنون با همین موضوع روبرو هستند فشارهای بازار مانند بقیه اقتصاد کریپتو.

به گفته رسانه خبری رمزنگاری Decrypt، ارزان‌ترین NFT موجود در این سری (یعنی “طبقه”) برای اولین بار از تابستان گذشته به زیر 100,000 دلار سقوط کرده است و این پروژه به‌طور کلی اخیراً ارزش آن تقریباً به نصف کاهش یافته است. دوره یک ماهه

این فقط فوریت جذب خریداران جدید را به “جامعه” میمون ها افزایش می دهد.

نمای بیرونی فست فود Bored & Hungry در لانگ بیچ.

رستوران‌ها می‌توانند در Bored & Hungry همبرگرهای مبتنی بر گوشت یا سبزیجات تهیه کنند – اما وقتی خبرنگاری پرسید که آیا می‌توان از ارز دیجیتال برای پرداخت استفاده کرد، به او پاسخ منفی دادند.

(برایان کنتراس / لس آنجلس تایمز)

یکی از مشتریان – لیندزی، 33 ساله، از سن پدرو – گفت که چیزی در مورد رمزارز نمی‌دانست اما به Bored & Hungry آمد زیرا از طرفداران برند وگان برگر است. اما، او گفت، صحنه در رستوران باعث شد که او بخواهد درباره اکوسیستم بیشتر بداند.

لیندسی که از ذکر نام خانوادگی خود امتناع کرد، گفت: «من تقریباً خارج از دنیای ارزهای دیجیتال و همه چیزهای دیگر هستم، بنابراین قطعاً به خانه می‌روم و آن را در گوگل جستجو می‌کنم.»

یکی دیگر از افراد محلی، نیک جکسون، 29 ساله، گفت که بیشتر به جمع‌آوری کارت‌های تجاری Yu-Gi-Oh علاقه دارد – اما اضافه کرد که بازدیدهای قبلی از Bored & Hungry او را بر آن داشت تا تحقیقات اتریوم و apecoin را نیز آغاز کند.

جسیکا پرز 24 ساله از گاردنا نیز از ارزهای دیجیتال پیروی نمی کند اما در حال بازگشت به Bored & Hungry بود. او و دوستانش همبرگرها را دوست دارند، او گفت: “ما این را با In-N-Out رتبه بندی می کنیم، شاید حتی بهتر.”

پرز هیچ برنامه فوری برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ندارد اما می گوید که آن را در نظر خواهد گرفت. او گفت که این رستوران “راه خوبی برای ترویج ارز دیجیتال است.”

شاید این همان چیزی بود که نگوین در زمان خرج کردن به آن فکر می کرد بیش از 330000 دلار در میمون های مختلف NFT که در رستورانش به نمایش گذاشته شده است.

بدبینان رمزنگاری مدت‌ها هشدار داده‌اند که وقتی چرخه تبلیغات خود را آغاز می‌کند، کسی در دست گرفتن کیف باقی می‌ماند. بهتر است در آن کیسه یک همبرگر و سیب زمینی سرخ شده وجود داشته باشد تا هیچ چیز.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.