لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3878

از HN بپرسید: GPT-3 نام کامل من را برای هر کسی که بپرسد نشان می دهد. آیا می توانم کاری انجام دهم؟

روش دیگر: وضعیت فعلی اطلاعات شناسایی شخصی و مدل‌های زبان چگونه است؟

از روی احتیاط فراوان سعی می کنم تا جایی که ممکن است نام واقعی خود را پنهان کنم. اگر با دقت جست‌وجو کنید، هنوز هم می‌توانید آن را پیدا کنید، اما در اینترنت متخاصم امروزی، من این نوع نام مستعار نرم را فضای شخصی دیجیتالی خود می‌بینم و انتظار دارم که به آن احترام گذاشته شود.

هنگام بازی در GPT-3 سعی کردم با نام کاربری خود جمله بسازم. تعجب من را تصور کنید وقتی می بینم که نام کامل من (در سطح جهانی منحصر به فرد، غیر معمول) به بیرون می ریزد!

با نگاهی به اطراف، مقاله ای پیدا کردم که می گوید مدل های زبانی که اطلاعات شخصی را بیرون می اندازند یک مشکل است[1]، یک پست وبلاگ گوگل که می گوید کار زیادی نمی توان انجام داد[2]و مقاله ای که می گوید OpenAI ممکن است در آینده به طور خودکار جایگزین شماره تلفن شود، اما حذف سایر انواع PII دشوارتر است.[3]. اما هیچ چیز در مورد آنچه است در حقیقت در حال انجام است.

اگر اطلاعات شخصی خود را در نتایج جستجوی گوگل یا فیس بوک پیدا کرده بودم، می توانستم درخواست کنم اطلاعات حذف شود، اما به نظر می رسد GPT-3 چنین پشتیبانی ندارد. آیا قرار است بپذیریم که مدل‌های زبان بزرگ ممکن است اطلاعات خصوصی را بدون هیچ توجّهی آشکار کنند؟

من زیاد به خودم اهمیت نمیدم نام عمومی بودن، اما نمی دانم چه چیز دیگری ممکن است حفظ کرده باشد (وابستگی های سیاسی؟ ترجیحات جنسی؟ پست های من 13 ساله؟). در عصر GDPR، این امر مانند یک پسرفت عظیم در حریم خصوصی است.

[1]: https://arxiv.org/abs/2012.07805

[2]: https://ai.googleblog.com/2020/12/privacy-considerations-in-large.html

[3]: https://www.theregister.com/2021/03/18/openai_gpt3_data/

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.