لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3851

متا کارکنان را از بحث علنی حکم سقط جنین دادگاه عالی منع می کند

  • متا روز جمعه به کارگران خود گفت که در مورد حکم دادگاه عالی درباره Roe v. Wade بحث نکنند.
  • به گزارش نیویورک تایمز، پیام هایی که این خط مشی را در چت های تیمی نقض می کردند حذف شدند.
  • یک مهندس نرم افزار متا در لینکدین گفت که این سیاست به صراحت بحث سقط جنین را مجاز نمی داند.

نیویورک تایمز گزارش داد که متا به کارمندان هشدار داده است که درباره تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو Roe v. Wade در سیستم داخلی خود و حذف پیام هایی که این کار را انجام می دهند، بحث نکنند.

به گفته خودی‌های شرکت، مدیران از سیاستی استناد کردند که «حفاظ‌های محکمی در اطراف مکالمات اجتماعی، سیاسی و حساس» در محل کار ایجاد می‌کند.

Ambroos Vaes، مهندس نرم افزار Meta، در a در لینکدین پست کنید او از اینکه متا اجازه نمی دهد موضوع مورد بحث قرار گیرد، ناامید شد. در پلت فرم داخلی محل کار ما، ناظران به سرعت پست‌ها یا نظراتی را که به سقط جنین اشاره می‌کنند حذف می‌کنند.»

وائس افزود: “سیاست ارتباطی “محترمانه” که وضع شده است به صراحت آن را مجاز نمی‌داند. بحث محدود تنها می‌تواند در گروه‌های حداکثر 20 نفر از کارمندانی که از یک کتاب راهنما پیروی می‌کنند اتفاق بیفتد، اما نه در فضای باز.”

در یادداشت 12 مه شرکت که توسط The Times به دست آمد، اشاره شد که بسیاری از پست های داخلی در مورد سقط جنین به دلیل نقض خط مشی آزار و اذیت شرکت حذف شده است. این سیاست منجر به تعداد زیادی شکایت به HR شده بود.

متا بلافاصله به درخواست اینسایدر برای اظهار نظر پاسخ نداد.

روز جمعه دادگاه عالی Roe v. Wade را لغو کرد، پرونده ای که تقریباً 50 سال پیش سقط جنین را در سطح ملی قانونی کرد و موضوع را به ایالت ها بازگرداند.

در این یادداشت که توسط روزنامه تایمز مشاهده شد، همچنین آمده است که متا قبلاً اجازه بحث آزاد در مورد سقط جنین را داده بود، اما بعداً تصمیم گرفت که “با توجه به پیچیدگی‌های قانونی منحصر به فرد و تعداد افرادی که تحت تأثیر این موضوع قرار می‌گیرند، اختلالات قابل توجهی در محل کار ایجاد می‌کند.”

به گزارش تایمز، با این حال، متا گفت که هزینه‌های سفر را «در حد مجاز قانون» برای کارمندانی که نیاز به «دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و خدمات باروری خارج از ایالت دارند» بازپرداخت می‌کند.

در همین حال، برخی از کارکنان آمازون این حکم را در مورد داخلی جشن گرفته اند


سستی

کانال ها بث گالتی، مدیر منابع انسانی شرکت، از کارگران خواست که “به دیدگاه‌های همه احترام بگذارند.” آمازون قبلاً گفته بود که به کارکنانی که باید برای سقط جنین سفر کنند، بازپرداخت می کند.

شریل سندبرگ، مدیر عامل متا، که در پاییز امسال شرکت را ترک می کند، در یک مصاحبه گفت پست فیس بوک که “حکم دادگاه عالی سلامت و زندگی میلیون ها دختر و زن را در سراسر کشور به خطر می اندازد.”

او نوشت: «این تهدیدی است که پیشرفت زنان در محل کار را خنثی می کند و قدرت اقتصادی زنان را سلب می کند. دستیابی زنان به رویاهایشان دشوارتر خواهد شد.»

بارگذاری چیزی در حال بارگیری است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.