لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3859

پروژه حمل و نقل زیرزمینی سوئیس تاریخ شروع می شود

به گزارش RTS، این هفته، پروژه ای برای ساخت شبکه تونل حمل و نقل زیرزمینی که از ژنو تا سنت گالن امتداد دارد، تاریخ شروع 1 اوت 2022 توسط شورای فدرال داده شد.

پروژه CST از سال 2031، قطب های کلیدی سوئیس را به هم متصل می کند. هدف CST حذف فشار از شبکه های جاده ای و راه آهن، کاهش اثرات زیست محیطی حمل و نقل و بهبود تحویل کالا در سراسر کشور است.

این پروژه که در سال 2013 راه اندازی شد، شامل یک شبکه تونل زیرزمینی سه خطه با وسایل نقلیه حمل و نقل الکتریکی خودکار و بدون راننده است که با سرعت 30 کیلومتر در ساعت در 24 ساعت شبانه روز حرکت می کنند. علاوه بر این، یک مسیر سقف سقفی سریع وجود خواهد داشت که بسته های کوچکتر را تحویل می دهد.

اولین بخش 70 کیلومتری شبکه تونل که هارکینگن-نیدربیپ را به زوریخ متصل می کند (با رنگ قرمز نشان داده شده است) برای تکمیل در سال 2031 برنامه ریزی شده است. بقیه شبکه، یعنی 430 کیلومتر تونل دیگر، برای تکمیل تا سال 2045 برنامه ریزی شده است.

این پروژه که توسط سرمایه گذاران خصوصی تامین مالی می شود، انتظار می رود بین 30 تا 35 میلیارد فرانک فرانک هزینه داشته باشد. سرمایه گذاران خصوصی عبارتند از Migros، Coop، Swisscom، Swiss Post، Manor، Helvetia، Zürcher Kantonalbank، فرودگاه زوریخ، Swiss Rail Cargo، La Mobilière، Implenia، Groupe Vaudoise Assurances، Panalpina و Holcim. شرکت های خارجی نیز سرمایه گذاری کرده اند.

پارلمان سوئیس این پروژه را در دسامبر 2021 تصویب کرد و هیچ همه پرسی علیه آن برگزار نشد.

اطلاعات بیشتر در مورد پروژه را می توانید در وب سایت شرکت.

بیشتر در این مورد:
مقاله RTS (به زبان فرانسه) اکنون یک آزمون 5 دقیقه ای زبان فرانسه بگیرید

برای داستان های بیشتر مانند این در سوئیس، ما را در فیس بوک و دنبال کنید توییتر.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.