لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=3982

قانون بدن من، قانون داده‌های من با حریم خصوصی آنلاین در دنیای پست روئه مقابله می‌کند

حکم روز جمعه دادگاه عالی که Roe در مقابل وید را لغو کرد، مسائل مربوط به حریم خصوصی آنلاین را در اطراف مرکز و جبهه بهداشت باروری زنان ایجاد کرده است.

تقریباً بلافاصله پس از فاش شدن پیش نویس حکم صادر شد منتشر شده توسط Politico در 2 مه، سایت های خبری شروع به ارسال داستان هایی با ترکیبی از زنان، حریم خصوصی و حقوق سقط جنین به عنوان یک موضوع مشترک کردند.

یکی از نگرانی‌های ویژه برای گروه‌های حقوق سقط جنین داده‌های جمع‌آوری‌شده آنلاین است که می‌تواند علیه زنانی که به دنبال سقط جنین هستند استفاده شود. ایالت هایی مانند تگزاس بر محدود کردن شدید امکان سقط جنین تمرکز کرده اند و در غیاب Roe v. Wade رویکردی با تحمل صفر نشان داده اند.

این نگرانی ها فراتر از داده های تنظیم شده قبلی است که توسط سازمان های مراقبت های بهداشتی جمع آوری شده است. داده‌ها شامل داده‌های GPS است که مجری قانون می‌تواند برای قرار دادن زنان در مکان‌هایی که کلینیک‌های سقط جنین دارند، و همچنین داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط برنامه‌های سلامت باروری متمرکز بر مصرف‌کننده، مانند برنامه‌هایی که چرخه‌های قاعدگی را ردیابی می‌کنند، استفاده کند.

تیتوم هانتر و هدر کلی در ماه مه گزارش دادند: «برخی از مردم برنامه‌ها را حذف می‌کنند؛ برخی دیگر درخواست‌های حذف داده‌ها را برای شرکت‌هایی که آنها را اجرا می‌کنند ارسال می‌کنند. واشنگتن پست. و اگرچه داده های واقعی سلامت باروری تنها راهی نیست که مجریان قانون یا دیگر چشمان کنجکاو می توانند استنباط کنند که فردی سقط جنین کرده است، کاهش اشتراک گذاری داده های شخصی می تواند برای زنان در پسا رو علیه وید آمریکا، بدون اقدام، به عادت تبدیل شود. از شرکت های فناوری یا دولت برای محافظت از آنها.”

قانون بدن من، داده های من چیست؟

اقدام دولت برای حفاظت از داده های بهداشت باروری در حال حاضر در قالب این کار در حال انجام است قانون بدن من، داده های منکه همزمان در سنا و مجلس نمایندگان در 16 ژوئن معرفی شد. در صورت تصویب، این قانون یک استاندارد ملی برای محافظت از داده های بهداشت باروری شخصی با محدود کردن داده های قابل جمع آوری و نگهداری ایجاد می کند. علاوه بر این، این قانون از افشای یا سوء استفاده از داده ها جلوگیری می کند.

سارا جیکوبز، نماینده دموکرات کالیفرنیا حامی این لایحه در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «از زمانی که دادگاه عالی فاش شد، از افراد زیادی شنیده‌ام که از اطلاعات مربوط به سلامت باروری شخصی خود وحشت دارند که به دست اشتباه افتاده است. لایحه اعلام شد «قانون بدن من، داده‌های من از این اطلاعات محافظت می‌کند، از حریم خصوصی ما محافظت می‌کند و حقوق ما برای تصمیم‌گیری درباره بدنمان را مجدداً تأیید می‌کند.»

جیکوبز افزود: “به عنوان یک زن جوان، مراقبت های بهداشت باروری مراقبت های بهداشتی من است و مانند ده ها میلیون آمریکایی از برنامه های ردیابی پریود برای کمک به مدیریت سلامت باروری خود استفاده کرده ام.” “بی وجدان است که اطلاعات به دولت داده شود یا به بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته شود و علیه ما و به ویژه علیه افراد کم درآمد و رنگین پوستان که در صورت واژگونی Roe بیشترین تأثیر را خواهند دید، سلاح به کار گرفته شود.”

در همان اعلامیه، ویل مک‌دونالد، مدیر ارتباطات جیکوبز، پیش‌بینی کرد که حتی بدون حمایت Roe v. Wade، زنان همچنان به دنبال سقط جنین هستند، از جمله آن‌هایی که در ایالت‌هایی زندگی می‌کنند که غیرقانونی هستند.

مک‌دونالد می‌گوید: «پیش‌نویس تصمیم فاش‌شده که برنامه‌های دادگاه عالی برای لغو رو در مقابل وید را آشکار می‌کند، نگرانی‌های جدی را در مورد اینکه داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها می‌تواند برای هدف قرار دادن یا دستگیری افراد در صورت جرم‌انگاری سقط جنین مورد استفاده قرار گیرد، ایجاد کرده است». “این شامل داده‌های مکان، تاریخچه جستجو و داده‌های سلامت باروری است که توسط برنامه‌های ردیابی قاعدگی، تخمک‌گذاری و بارداری در هر ماه جمع‌آوری می‌شود. گزارش‌های اخیر همچنین شیوع اطلاعات سلامت باروری شخصی مصرف‌کنندگان را نشان داده است – اغلب شخصی‌ترین اطلاعات — فاش می شود و پولی می شود.

در مجلس سنا، این لایحه توسط مازی هیرونو از هاوایی و ران وایدن از اورگان، هر دو دموکرات، حمایت می شود. هیرونو و وایدن در بیانیه‌ای مشترک گفتند: “کنگره باید اقدامات لازم را انجام دهد و حمایت‌های واقعی را برای افرادی که به دنبال مراقبت‌های بهداشت باروری هستند ارائه دهد، و بسیاری از مردم به دنبال این مراقبت آنلاین هستند. نمی‌توانید اطلاعات شخصی و حساس را برای هر کسی که کارت اعتباری دارد، در بلوک حراج عمومی قرار دهید.”

آنچه لایحه پیشنهاد می کند

در صورت تصویب، لایحه «بدن من، داده‌های من» داده‌هایی را که می‌توان جمع‌آوری، نگهداری، استفاده یا افشا کرد فقط به آنچه برای ارائه یک محصول یا خدمات لازم است محدود می‌کند. این لایحه بر هر شرکت یا سازمانی که اطلاعات شخصی مربوط به سلامت باروری یا جنسی را جمع آوری می کند، تأثیر می گذارد. همچنین تصریح می‌کند که شرکت‌ها باید یک خط‌مشی رازداری منتشر کنند که نحوه جمع‌آوری، نگهداری، استفاده و افشای اطلاعات مربوط به سلامت باروری شخصی را مشخص کند.

علاوه بر این، به افراد حق دسترسی و حذف اطلاعات مربوط به سلامت باروری خود را می دهد و به آنها اجازه می دهد تا در مورد تخلفات شکایت کنند.

این لایحه حاوی یک بند غیر پیشگیرانه است که به ایالت ها اجازه می دهد در صورت تمایل محدودیت های شدیدتری را تصویب کنند و کمیسیون تجارت فدرال را مسئول اجرا می کند.

تاکنون، قانون بدن من، داده‌های من توسط برنامه‌ریزی‌شده والدین، NARAL Pro-Choice America، بنیاد مرز الکترونیکی، مشارکت ملی برای زنان و خانواده‌ها، فدراسیون ملی سقط جنین، اتحاد برای برابری باروری و جنسیتی، و اکثریت فمینیست تایید شده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.