لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4040

پویا در سرعت استاتیک – Vercel

از زمانی که ما در اکتبر گذشته Middleware را معرفی کردیم، شاهد رشد 80 درصدی ماه به ماه و بیش از 30 میلیارد درخواست از طریق Edge Middleware در Vercel در طول بتا عمومی بوده‌ایم. مشتریانی مانند Vox Media، Hackernoon، Datastax و HashiCorp از Edge Middleware برای کنترل کامل درخواست‌های مسیریابی در برنامه‌های Next.js خود استفاده می‌کنند.

با انتشار Next.js 12.2، Vercel Edge Middleware برای Next.js اکنون به طور کلی (GA) برای همه مشتریان در دسترس است. Edge Middleware نیز برای آن موجود است همه فریم‌ورک‌ها—اکنون در نسخه بتا عمومی همراه با مجموعه‌ای از ابزارهای edge-first دیگر در دسترس هستند.

Edge Middleware قبل از کش شبکه Edge برای بازنویسی و تغییر مسیر سریع اجرا می شود
Edge Middleware قبل از کش شبکه Edge برای بازنویسی و تغییر مسیر سریع اجرا می شود
Edge Middleware در برنامه شما
Edge Middleware در برنامه شما

Edge Middleware به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا از فایل‌های پیکربندی طولانی فرار کنند و در عوض قوانین مسیریابی مانند بازنویسی، تغییر مسیر، و هدرها را با کد تعریف کنند. هنگامی که در Vercel مستقر می شود، Edge Middleware به طور خودکار به عنوان مجموعه خاصی از توابع لبه پیکربندی می شود.

Edge Middleware اجرا می شود قبل از درخواست‌ها را از حافظه پنهان Edge ارائه می‌کند و به آن امکان می‌دهد تا به سرعت درخواست‌ها را برای بازگرداندن صفحات از پیش رندر شده مسیریابی و بازنویسی کند. برخی از کارهایی که قبلاً نیاز به سفر به مرکز داده اصلی یا کدهای بزرگ سمت سرویس گیرنده داشتند، اکنون می توانند در لبه انجام شوند و کاملاً با کد سفارشی پیکربندی شده اند.

در حالی که در نسخه بتا، بیش از 100000 توسعه دهنده از Edge Middleware در Vercel استفاده کردند، از جمله تقریبا نیمی از مشتریان Enterprise ما. واضح است که میان‌افزار Edge پویا با سرعت استاتیک، نحوه ساخت ما را برای وب تغییر می‌دهد.

ما از آزمایش‌های درایو Edge Middleware و شخصی‌سازی در سطوح بازاریابی خود استفاده کرده‌ایم. ما توانایی خود را برای سفارشی کردن جریان کاری محتوای خود حفظ می کنیم و در عین حال عملکردی را که Next.js در Vercel به ما می دهد حفظ می کنیم.

جان اید جانسنمدیر رشد در Sanity.io

آزمایش کنید در لبه

مشتریان دوست دارند SumUp و سلامت عقل از Edge Middleware برای شخصی سازی محتوا در لبه از طریق آزمایش های سفارشی استفاده کنید – حتی برای محتوای غیر ثابت.

بر اساس درخواست دریافتی، Edge Middleware می‌تواند به ابزارهایی مانند LaunchDarkly، ConfigCat، Koala، Optimizely، Split و موارد دیگر متصل شود تا تست‌های A/B را برای بازدیدکننده فعلی اجرا کند. اگر بازدیدکننده بخشی از تست تقسیم باشد، آنها به یکی از انواع احتمالی سرور لبه هدایت می شوند.

تست A/B و پرچم‌های ویژگی، مستقیماً در کد شما با Edge Middleware
تست A/B و پرچم‌های ویژگی، مستقیماً در کد شما با Edge Middleware
تست A/B و پرچم‌های ویژگی، در لبه
تست A/B و پرچم‌های ویژگی، در لبه

SumUp می تواند کاربران خود را در سمت سرور سطل کند و URL را در صورت لزوم بازنویسی کند تا بلافاصله صفحه مناسب را به هر کاربر نشان دهد. شخصی سازی در لبه به شما کمک می کند تا به عملکرد عالی و تجربه کاربری عالی دست یابید، به جای نیاز به بارگیری کتابخانه های سنگین سمت مشتری برای شخصی سازی یا پرداختن به تغییر طرح از تأیید اعتبار بازدیدکننده در آزمایش فعلی یا نه.

وارسی این نمونه تست Middleware A/B برای شروع.

با استفاده از Edge Middleware، می‌توانیم به جای استفاده از اسکریپت‌های شخص ثالث، نسخه کنترلی یا آزمایشی یک صفحه را بلافاصله نشان دهیم. این منجر به عملکرد بهتر می شود و احتمال سوسو زدن / تغییر چیدمان را از بین می برد.

جیلیان اندرسون اسلیتمهندس نرم افزار در SumUp

در لبه محلی سازی کنید

وقتی نوبت به بومی سازی محتوا در لبه برای پایگاه مشتریان توزیع شده در سطح جهانی می رسد، HashiCorp در مورد امکانات Edge Middleware هیجان زده است. Edge Middleware API حاوی یک شی موقعیت جغرافیایی است که از قبل با کشور، منطقه و شهر بازدیدکننده بر اساس آدرس IP آنها پر شده است. سپس می توان از این اطلاعات برای نمایش مشروط یا محدود کردن محتوا بر اساس الزامات قانونی شرکت شما استفاده کرد.

با استفاده از Edge Middleware، محتوا را بر اساس هدرهای موقعیت جغرافیایی شخصی سازی کنید
با استفاده از Edge Middleware، محتوا را بر اساس هدرهای موقعیت جغرافیایی شخصی سازی کنید
محتوا را از لبه بومی سازی کنید
محتوا را از لبه بومی سازی کنید

Vercel به جای نیاز به ادغام و پرداخت یک سرویس اضافی برای مکان یابی درخواست ها، این قابلیت را برای همه مشتریان در نظر گرفته است.

این رو چک کن نمونه محلی سازی میان افزار برای شروع.

API برای Middleware بسیار شهودی است، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی در مورد جزئیات مربوط به چارچوب، ویژگی‌هایی بسازند، زیرا با همان استانداردی مطابقت دارد که مرورگرها برای درخواست‌ها و پاسخ‌ها استفاده می‌کنند.

دیلن استالیمهندس نرم افزار در HashiCorp

در لبه احراز هویت

با Vercel Edge Middleware، احراز هویت در لبه سریع و قابل اعتماد است. هنگامی که یک بازدیدکننده از یک برنامه درخواست می کند، Edge Middleware درخواست دریافتی را تأیید می کند تا بررسی کند که آیا بازدید کننده برای مشاهده محتوا دسترسی دارد یا خیر. اگر این کار را نکنند، Edge Middleware بازدیدکنندگان را به صفحه ای هدایت می کند و توضیح می دهد که آنها مجاز نیستند. زوج برای محتوای ذخیره شده در CDN.

در لبه، قبل از بارگیری اولیه صفحه، احراز هویت و مجوز
در لبه، قبل از بارگیری اولیه صفحه، احراز هویت و مجوز
Edge Middleware برای احراز هویت
Edge Middleware برای احراز هویت

به جای اینکه منتظر بمانید تا مجوز در سمت کلاینت یا مجوز در سرور اصلی بمانید، درخواست‌ها می‌توانند در نزدیکترین لبه مشتری در شبکه Vercel Edge اعتبارسنجی شوند.

با این کار شروع کنید نمونه احراز هویت میان افزار.

ما در تلاش هستیم تا قابلیت‌های بیشتری را به لبه‌ها برسانیم، تا به توسعه‌دهندگان این امکان را بدهیم که بهترین را برای برنامه‌شان انتخاب کنند، بدون اینکه نیازی به تأخیر و عملکرد داشته باشیم.

Edge API Routes

اغلب، انتقال مسیرهای API به لبه، تأخیر را به شدت کاهش می دهد و عملکرد را بهبود می بخشد. با توابع Edge در Vercel، ما به شما این قدرت را می دهیم که انتخاب کنید زمان اجرا مناسب برای برنامه شما است. به طور مستقیم در کد شما

import { NextRequest } from 'next/server';

export default (req: NextRequest) => {
 return new Response.json({
  name: `Hello, from ${req.url} I'm now an Edge Function!`,
 });
};

export const config = {
 runtime: 'experimental-edge',
};
با Edge Runtime جدید، مسیرهای API را در لبه بسازید

همراه با توابع سنتی بدون سرور و کش استاتیک، Vercel در تلاش است تا بدون ترک کد شما، کنترل دقیقی بر تجربه کاربر نهایی شما بیاورد.

لبه برای همه فریم ورک ها

ما به قدرت قابلیت‌های edge-first، و ابزارهایی که با در نظر گرفتن لبه ساخته شده‌اند، باور داریم. ما در حال کار با نویسندگان فریم ورک هستیم تا ابزارهایی را برای دسترسی به نسخه های اولیه Vercel و ایجاد عملکرد لبه در هر چارچوبی به آنها بدهیم.

با این نسخه، ما همچنین Edge Middleware و Edge Functions را به Vercel CLI می‌آوریم، که به شما امکان می‌دهد بدون توجه به چارچوبی که با آن می‌سازید، قابلیت‌های لبه را در استقرار خود ایجاد کنید. a اضافه کنید middleware.js یا .ts فایل به پروژه خود، اجرا کنید vercel devو از امروز شروع به ساختن برای لبه کنید.

export default function middleware(request) {
 
 const url = new URL(request.url);

 
 if (url.pathname === '/') {
  
  let country = request.headers.get('x-vercel-ip-country').toLowerCase();

  
  url.pathname = `/${country}.html`;

  
  return Response.redirect(url);
 }
}
Edge Middleware را می توان با استفاده از هر چارچوبی به هر برنامه ای اضافه کرد

ما به نویسندگان چارچوب کمک می کنیم تا با ابزارهایی پشتیبانی اختصاصی برای لبه ایجاد کنند تا به آنها اجازه دهند عملکرد لبه بومی را برای کاربران خود بسازند. فریم‌ورک‌هایی مانند Svelte، Nuxt و Astro قبلاً پشتیبانی از Edge Middleware و Edge Functions را آغاز کرده‌اند.

برای مشتریانی که شروع به استفاده از Edge Middleware در زمان بتا کرده‌اند، ما یک برنامه ایجاد کرده‌ایم راهنمای ارتقا برای کمک به انتقال به API جدید Next.js 12.2. برای کاربرانی که تازه وارد Edge Middleware هستند، راهنمای شروع سریع ما را بررسی کنید.

هر حساب Vercel دارای 1 میلیون فراخوان ماهانه Middleware است رایگان; تیم های Pro و Enterprise می توانند برای استفاده اضافی پرداخت کنید. در حالی که هنوز در نسخه بتا است، استفاده از Edge Functions رایگان خواهد بود.

فرقی نمی‌کند از Vercel Edge Middleware برای احراز هویت، شخصی‌سازی یا بومی‌سازی در لبه استفاده می‌کنید، اکنون می‌توانید تجربه‌های سفارشی را با سرعت استاتیک ارائه دهید. شما این قدرت را دارید که هر بار دقیقاً تجربه کاربر نهایی را که تصور می کردید ارائه دهید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.