لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4078

از HN بپرسید: آیا کل غرامت شما با رکود سهام به شدت تغییر کرده است؟

کمی بستگی دارد

وقتی این را با پاداش اختیاری پرداخت شده به صورت نقدی مقایسه می‌کنید، شاید دیدن آن آسان‌تر باشد.

شرکت می تواند بسته به اینکه چقدر خوب عمل کرده اید و چه مقدار پولی که شرکت باید در اختیار شما بگذارد، در مورد پاداش تصمیم گیری کند. معامله ضمنی با کارمندان این است که اگر پاداش برای مدت طولانی برای آنها بسیار کم باشد، آنها را ترک خواهند کرد. به طور کلی یک معامله بسیار مناسب برای افرادی که پایه کافی برای تامین هزینه های زندگی دارند و یک معامله با انعطاف پذیری زیاد برای کارفرما.

شرکتی مانند گوگل ممکن است اخیراً شاهد کاهش قیمت سهام خود بوده باشد، اما همچنان پول زیادی برای پس انداز دارد و مهمتر از همه، رقبای آن نیز ممکن است هنوز پول زیادی برای ذخیره داشته باشند.

به دلایل تاریخی و سازمانی، گوگل دوست دارد سهام زیادی را به عنوان بخشی از غرامت خود ارائه دهد، پاداش های نقدی نقش کمتری دارند. بنابراین اگر ارزش سهام پایین بیاید و آنها بخواهند / مجبور شوند ارزش کل غرامت را بالا نگه دارند، می خواهند با دادن سهام بیشتر به کارکنان، افت اخیر قیمت سهام را جبران کنند.

فرقی میکنه؟

> این به نوعی نکته ای است که سهام بخشی از TC است، اینطور نیست؟

در مقایسه، برای یک استارت‌آپ با کمبود نقدینگی، دقیقاً حق با شماست، و برای آن‌ها افت کل کامپ که با افت قیمت سهام همراه است، دقیقاً نکته مهم است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.