لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4096

انسان نمی تواند دما و رطوبت را به اندازه ای که قبلا تصور می شد تحمل کند

به گفته محققان، در حالی که مطالعات قبلی این نظریه را مطرح کرده بودند که دمای لامپ مرطوب 35 درجه سانتی گراد حد بالایی برای سازگاری انسان است، این دما بر اساس تئوری و مدل‌سازی است و نه داده‌های دنیای واقعی از انسان.

کنی گفت که او و سایر محققان می‌خواستند این دمای نظری را به عنوان بخشی از پروژه PSU HEAT (آستانه‌های عصر محیطی انسانی) ارزیابی کنند، که بررسی می‌کند قبل از اینکه بزرگسالان مسن‌تر دچار مشکل تحمل استرس گرمایی شوند، یک محیط چقدر باید گرم و مرطوب باشد. .

کنی گفت: “اگر به آمار موج گرما نگاه کنید، بیشتر افرادی که در طول موج گرما جان خود را از دست می دهند، افراد مسن هستند.” آب و هوا در حال تغییر است، بنابراین امواج گرمای بیشتر – و شدیدتر – وجود خواهد داشت. جمعیت نیز در حال تغییر است، بنابراین افراد مسن بیشتری خواهند داشت. و بنابراین مطالعه تلاقی این دو تغییر بسیار مهم است.”

برای این مطالعه، محققان 24 شرکت کننده بین 18 تا 34 سال را انتخاب کردند. در حالی که محققان قصد دارند این آزمایش ها را در افراد مسن نیز انجام دهند، آنها می خواستند با افراد جوان تر شروع کنند.

کنی گفت: «افراد جوان، تناسب اندام و سالم معمولا گرما را بهتر تحمل می کنند، بنابراین محدودیت دمایی دارند که می تواند به عنوان «بهترین حالت» پایه عمل کند. افراد مسن، افرادی که دارو مصرف می‌کنند و سایر جمعیت‌های آسیب‌پذیر احتمالاً دارای حد تحمل کمتر از آن خواهند بود.»

قبل از آزمایش، هر شرکت کننده یک دستگاه تله متری رادیویی کوچک را که در یک کپسول محصور شده بود بلعیدند که سپس دمای هسته آنها را در طول آزمایش اندازه گیری می کرد.

سپس، شرکت‌کننده وارد یک محفظه محیطی تخصصی شد که سطوح دما و رطوبت قابل تنظیم داشت. در حالی که شرکت‌کننده فعالیت بدنی سبکی مانند دوچرخه‌سواری سبک یا راه رفتن آهسته روی تردمیل انجام می‌داد، دمای اتاق یا رطوبت به تدریج افزایش می‌یابد تا زمانی که شرکت‌کننده به نقطه‌ای رسید که بدنش دیگر نمی‌تواند دمای اصلی خود را حفظ کند.

پس از تجزیه و تحلیل داده‌های خود، محققان دریافتند که دمای بحرانی لامپ مرطوب از 25 درجه سانتی‌گراد تا 28 درجه سانتی‌گراد در محیط‌های گرم و خشک و از 30 تا 31 درجه سانتی‌گراد در محیط‌های گرم و مرطوب متغیر است – همگی کمتر از 35 درجه سانتی‌گراد مرطوب. -لامپ

کنی می‌گوید: «نتایج ما نشان می‌دهد که در قسمت‌های مرطوب جهان، زمانی که دمای لامپ مرطوب بالای 31 درجه است، باید نگران باشیم – حتی در مورد افراد جوان و سالم. همانطور که به تحقیقات خود ادامه می دهیم، می خواهیم بررسی کنیم که این تعداد در افراد مسن چقدر است، زیرا احتمالاً حتی از آن هم کمتر خواهد بود.

علاوه بر این، محققان افزودند که از آنجایی که انسان‌ها بسته به سطح رطوبت به طور متفاوتی با گرما سازگار می‌شوند، احتمالاً یک حد قطعی وجود ندارد که بتوان آن را به عنوان «حداکثر» تعیین کرد که انسان می‌تواند در تمام محیط‌های موجود روی زمین تحمل کند.

S. Tony Wolf، محقق فوق دکترا در حرکت شناسی در ایالت پن. دانیل جی. وچلیو، دانشجوی فوق دکترا در مرکز ایالت پن برای سالمندی سالم. و Rachel M. Cottle، دانشجوی فارغ التحصیل فیزیولوژی ورزشی در Penn State نیز در این کار شرکت کردند.

مؤسسه ملی پیری در مؤسسه ملی بهداشت به حمایت از این تحقیق کمک کرد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.