لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4126

تنظیم کننده ارتباطات ایالات متحده می خواهد TikTok به دلیل نگرانی های جاسوسی از فروشگاه های برنامه حذف شود

یکی از کمیسیون‌های تنظیم‌کننده ارتباطات ایالات متحده از اپل و گوگل می‌خواهد تا ممنوعیت TikTok را از فروشگاه‌های برنامه‌شان به دلیل نگرانی‌های امنیتی داده‌های مربوط به شرکت چینی در نظر بگیرند.

برندن کار، یکی از کمیسیون‌های کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، نامه‌ای به مدیران عامل هر دو شرکت نوشته و به آنها هشدار داده است که برنامه اشتراک‌گذاری ویدیویی بسیار محبوب با الزامات سیاست‌های فروشگاه اپلیکیشن آنها مطابقت ندارد.

کار در نامه می گوید: “TikTok آن چیزی نیست که در ظاهر به نظر می رسد. این فقط یک برنامه برای به اشتراک گذاری ویدیوهای خنده دار یا میم نیست. این لباس گوسفند است.” TikTok در هسته خود به عنوان یک ابزار نظارتی پیچیده عمل می کند که مقادیر زیادی از داده های شخصی و حساس را جمع آوری می کند.

واضح است که TikTok یک خطر غیرقابل قبول امنیت ملی را به دلیل جمع آوری گسترده داده های آن با دسترسی ظاهرا کنترل نشده پکن به آن داده های حساس به همراه دارد.

در این نامه، Carr موارد متعددی از نقض قوانین مختلف حریم خصوصی و امنیت داده ها در سراسر جهان را فهرست می کند. او از گوگل و اپل می‌خواهد که قابلیت استفاده از این برنامه را در گوشی‌های خود حذف کنند.

اگر آنها تا 8 ژوئیه از انجام این کار خودداری کنند، او از آنها خواستار پاسخی است که در آن توضیح دهد: “مبنای نتیجه گیری شرکت شما مبنی بر دسترسی مخفیانه به داده های خصوصی و حساس کاربران ایالات متحده توسط افراد مستقر در پکن، همراه با الگوی نمایش و رفتار گمراه کننده TikTok. ، با هیچ یک از خط مشی های فروشگاه برنامه شما تخطی نمی کند.”

این نامه پس از نشریه خبری آمریکایی Buzzfeed منتشر شده است هفته گذشته گزارش شده است که داده های مربوط به کاربران ایالات متحده بارها توسط نهادهای در سرزمین اصلی چین قابل دسترسی بوده است. شرکت TikTok متعاقباً اعلام کرد که قصد دارد “داده های خصوصی کاربران آمریکایی را از مراکز داده خود حذف کند و به طور کامل به سرورهای ابری Oracle واقع در ایالات متحده منتقل شود.”

“دسترسی نامحدود” به داده ها

جان زابیوک، رئیس برنامه امنیت سایبری در مؤسسه فناوری آلبرتای شمالی، می‌گوید که انتقال به سرورها در ایالات متحده ممکن است راه حل آسانی به نظر برسد، اما ریشه مشکل را برطرف نمی‌کند.

او در مصاحبه ای به CBC گفت: “مشکل این است که چه کسی هنوز به این داده ها دسترسی دارد؟ هنوز هم TikTok است.”

او گفت: «این یک برنامه بسیار خطرناک است. “این اطلاعات شخصی بسیار زیادی را در مورد کاربران دریافت می کند و داده ها در بسیاری از موارد در سرزمین اصلی چین که دولت دسترسی نامحدودی دارد، ذخیره می شود.”

این اولین بار نیست که این شرکت به دلیل ارتباط با دولت چین مورد انتقاد آمریکا قرار می گیرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده بارها علیه این شرکت انتقاد کرد و تا آنجا پیش رفت که از طریق دستور اجرایی این شرکت را ممنوع کرد.

تماشا | ترامپ سعی کرد TikTok و WeChat را در ایالات متحده ممنوع کند:

ممنوعیت TikTok و WeChat ترامپ به حالت تعلیق درآمد

شرکت چینی ByteDance به دنبال عقد قرارداد با اوراکل و والمارت است، اما این توافق ممکن است با آنچه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از این شرکت خواسته است، نباشد.

این منجر به مذاکرات بین شرکت‌های آمریکایی از جمله اوراکل، مایکروسافت و حتی والمارت در مورد خرید این شرکت شد، اما این مذاکرات پس از چالش‌های قانونی از بین رفت و سپس این طرح توسط دولت آینده بایدن لغو شد و دستور بررسی امنیت ملی برنامه را صادر کرد. که در حال انجام است.

همین هفته گذشته، شش سناتور جمهوری خواه از وزارت خزانه داری درخواست کردند که به روز شود در مورد چگونگی انجام آن بازبینی

اگر فشار موفقیت آمیز باشد، حتی اولین باری نخواهد بود که TikTok از یک کشور ممنوع می شود. هند این برنامه را در سال 2020 به دلیل نگرانی های امنیت ملی ممنوع کرد. و استرالیا در حال حاضر به انجام همین کار فکر می کند.

Zabiuk می گوید که مطمئناً به نظر می رسد که برنامه به دلیل نحوه ساخت آن با قوانین گوگل و اپل برای برنامه ها مغایرت دارد.

او گفت: “آنها می توانند تغییراتی در کد ایجاد کنند و هر بار که برنامه را راه اندازی می کنید … ممکن است کارهای مختلفی انجام دهد.”

علی‌رغم این نگرانی‌ها، دانیل رایان، کاربر TikTok می‌گوید توقف استفاده از این برنامه برای او بسیار طول می‌کشد، زیرا به سرعت از یک سرگرمی احمقانه به یک شغل تمام وقت به‌عنوان یک سازنده محتوا تبدیل شده است.

رایان در مصاحبه‌ای به سی‌بی‌سی نیوز گفت: «من تقریباً دو سال پیش TikTok را شروع کردم، فقط به عنوان یک شوخی، سپس خیلی سریع به چیزی بسیار بزرگ‌تر تبدیل شد و اکنون بخشی از امرار معاش من است».

رایان که در ونکوور زندگی می‌کند، از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر برای تبلیغ کسب‌وکارهای قبلی، از جمله یک استودیوی یوگا، استفاده کرد، اما هرگز نتوانست دامنه خود را فراتر از یک آستانه خاص گسترش دهد.

تنها زمانی که او شروع به ساخت TikToks در مورد رشد کسب و کار خود کرد، مخاطبان در حال رشد و درگیر از صاحبان مشاغل کوچک را پیدا کرد که به دنبال کمک بودند.

او اکنون یک سرویس کوچینگ برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک راه‌اندازی می‌کند و می‌گوید برای یافتن و خدمات رسانی به مشتریانش «کاملاً به TikTok وابسته است».

او گفت: «جابه‌جایی اساساً مانند شروع دوباره است. پتانسیل رشد برای کسب و کارها در TikTok با هر برنامه رسانه اجتماعی دیگری که در حال حاضر وجود دارد بسیار متفاوت است.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.