لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4119

MIT ناوگانی به اندازه برزیل از “حباب های فضایی” را برای خنک کردن زمین پیشنهاد می کند

گروهی از محققان MIT در حال بررسی یک ایده رادیکال برای معکوس کردن گرمایش جهانی: استفاده از مجموعه ای از “حباب های فضایی” برای انعکاس نور خورشید به دور از سیاره ما.

داغ اینجا: مقادیر فراوانی از گازهای گلخانه‌ای که انسان‌ها از زمان انقلاب صنعتی در هوا رها می‌کنند، نوعی پتو را در اطراف سیاره ما تشکیل می‌دهند، گرما را در جو به دام می‌اندازند و باعث می‌شوند دمای جهانی هرچه بیشتر شود.

اکثر دانشمندان موافقند که برای به حداقل رساندن شدیدترین پیامدهای تغییرات آب و هوایی، مانند بالا آمدن سطح آب دریاها، خشکسالی شدید، و افزایش رویدادهای شدید آب و هوایی، باید انتشارات خود را به طور چشمگیری کاهش دهیم.

ژئومهندسی خورشیدی: متأسفانه، به نظر نمی رسد که جهان هنوز آماده کنار گذاشتن سوخت های فسیلی است، بنابراین برخی از محققان در حال بررسی یک رادیکال هستند. طرح B برای معکوس کردن گرمایش جهانی: مهندسی زمین خورشیدی

ایده ژئومهندسی خورشیدی این است که ما می توانیم زمین را با انعکاس مقداری تابش خورشیدی از آن خنک کنیم. در حالی که چند روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد، روشی که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است شامل تزریق ذرات آئروسل بازتابنده به اتمسفر فوقانی است.

با این حال، هنگامی که آن ذرات معلق در هوا آزاد شدند، اگر این طرح کار نمی کرد یا پیامدهای منفی پیش بینی نشده ای داشت، راه ساده ای برای بازپس گیری آنها نخواهیم داشت.

لیندا اشنایدر، کارشناس بین‌المللی سیاست‌های آب و هوایی، می‌گوید: «حتی درک ما از تغییرات اقلیمی که در حال حاضر ناخواسته ایجاد می‌کنیم، هنوز دارای محدودیت‌هایی است، به‌ویژه وقتی صحبت از تأثیرات بیشتر در آینده می‌شود». به مجله Discover Magazine گفت.

او ادامه داد: «درک ما از اینکه اگر بخواهیم عمداً آب و هوا را در مقیاس جهانی دستکاری کنیم، چه اتفاقی می‌افتد، حتی کمتر است».

بلوک حباب: به جای تزریق ذرات به جو زمین برای خنک کردن سیاره، یک تیم بین رشته ای از محققان MIT پیشنهاد می کنند که مهندسی زمین خورشیدی را به فضا ببریم.

به طور خاص، این گروه در حال بررسی این موضوع است که چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر یک سپر ساخته شده از حباب را در نقطه لاگرانژی 1 قرار دهیم – نقطه ای در فضا که در آن کشش های گرانشی زمین و خورشید نوعی تعادل را تشکیل می دهند که سپر را برای مدت نامحدودی در مدار خود نگه می دارد. .

“بیشتر پیشنهادهای مهندسی زمین محدود به زمین هستند … راه حل های مبتنی بر فضا ایمن تر خواهند بود.”

کارلو راتی

سپر پیشنهادی تقریباً به اندازه برزیل خواهد بود و حباب‌های آن را می‌توان ساخت و در فضا، احتمالاً از سیلیکون، مستقر کرد – این گروه قبلاً با ایجاد این “حباب‌های فضایی” در آزمایشگاه آزمایش کرده‌اند.

آنها گفتند: “در آزمایش های اولیه خود، موفق شدیم یک حباب لایه نازک را با فشار 0.0028 اتمسفر باد کنیم و آن را در حدود -50 درجه سانتیگراد (برای تقریبی شرایط فضایی فشار صفر و دمای نزدیک به صفر) نگه داریم. آ بیانیه مطبوعاتی.

قایق پیشنهادی “حباب های فضایی” تابش خورشیدی را از زمین منعکس می کند. اعتبار: پروژه حباب های فضایی / MIT

از آنجایی که حباب‌ها تقریباً یک میلیون مایل از زمین دور خواهند بود، تیم MIT می‌گوید این رویکرد به مهندسی زمین خورشیدی به اندازه روش‌هایی که مستقیماً جو زمین را درگیر می‌کند خطرناک نخواهد بود.

کارلو راتی، محقق اصلی، سرپرست آزمایشگاه شهر معقول MIT، می‌گوید: «بیشتر پیشنهادهای مهندسی زمین محدود به زمین هستند، که خطرات زیادی برای اکوسیستم زنده ما به همراه دارد. به دیزین گفت. راه حل های مبتنی بر فضا ایمن تر خواهند بود.

این امر راه‌حل مهندسی زمین خورشیدی را کاملاً برگشت‌پذیر می‌کند و زباله‌های فضایی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.»

پروژه حباب های فضایی

این اولین بار نیست که کسی پیشنهاد قرار دادن یک را می دهد سپر خورشیدی در فضا برای خنک کردن سیاره، اما ایجاد آن از حباب ها راهی نسبتاً ساده به ما می دهد تا در صورت خرابی مأموریت را متوقف کنیم: فقط حباب ها را بیرون بیاوریم.

“[T]محققان MIT در بیانیه ای نوشتند که راه حل ژئومهندسی خورشیدی را کاملاً قابل برگشت می کند و زباله های فضایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

با نگاه به آینده: در حال حاضر، ایده رادیکال گروه MIT برای مهندسی زمین خورشیدی هنوز هم فقط یک پیشنهاد است – تحقیقات و آزمایشات بیشتری برای تعیین دقیق چگونگی ایجاد، استقرار و نابودی حباب‌های فضایی مورد نیاز است.

امیدوار است حمایت مورد نیاز برای آن تحقیق را تضمین کند – فقط در صورتی که ما در نهایت نیاز به استقرار طرح B داشته باشیم.

راتی گفت: «ما معتقدیم که پیشبرد مطالعات امکان‌سنجی یک سپر خورشیدی به سطح بعدی می‌تواند به ما در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در سال‌های آینده کمک کند، در صورتی که رویکردهای مهندسی ژئومهندسی فوری شوند.»

ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم! اگر نظری در مورد این مقاله دارید یا اگر نکته ای برای داستان Freethink در آینده دارید، لطفاً به ما ایمیل بزنید tips@freethink.com.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.