لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4111

TikTok بی سر و صدا سیاست حفظ حریم خصوصی را برای جمع آوری اثر چهره و صدا به روز کرد

TikTok، یکی از پربارگیری‌ترین برنامه‌های سال 2021 تاکنون، تصمیم گرفت سیاست حفظ حریم خصوصی خود را برای جمع‌آوری شناسه‌های بیومتریک و اطلاعات بیومتریک که در ایالات متحده به‌عنوان چاپ چهره و چاپ صدا شناخته می‌شوند، به‌روزرسانی کند. این اپلیکیشن مد روز که متعلق به شرکت فناوری اینترنتی چینی ByteDance است، بخش جدیدی به نام «اطلاعات تصویری و صوتی» را به خط مشی حفظ حریم خصوصی خود اضافه کرد.

با این اقدام جسورانه، شرکت مستقر در پکن اکنون می تواند به طور خودکار انواع جدیدی از داده های بیومتریک را جمع آوری کند. با توجه به سیاست حفظ حریم خصوصی به‌روزرسانی شده، داده‌ها برای عملیات‌های غیرشخصی مانند فعال کردن جلوه‌های ویدیویی ویژه، تعدیل محتوا، طبقه‌بندی جمعیت‌شناختی و توصیه‌های تبلیغاتی استفاده خواهند شد.

حتی اگر سیاست حفظ حریم خصوصی TikTok به صراحت می گوید که آنها اطلاعات شخصی را به اشخاص ثالث نمی فروشند، آنها همچنین در را باز می گذارند و می گویند که آن‌ها می‌توانند اطلاعات کسب‌وکار، از جمله چاپ چهره و صدا، را برای اهداف تجاری به اشتراک بگذارند. برای برنامه‌ای که برای عملکرد به این نوع داده‌ها نیاز ندارد، جمع‌آوری چنین اطلاعاتی ممکن است توسط بسیاری غیرقابل توجیه تلقی شود.

نشت داده ها غیرمعمول نیست و بسیاری بیم دارند که روزی چنین اطلاعاتی در صورت استفاده نادرست به اشتباه ختم شود. نقض خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی برای TikTok غیرعادی نیست. ByteDance در اوایل سال جاری موافقت کرد که 92 میلیون دلار بپردازد و یک دعوای دسته جمعی را به دلیل عدم پایبندی به قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز حل و فصل کرد. TikTok مسئولیت به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی جمع آوری شده را با اشخاص ثالث واقع در سراسر جهان از جمله چین بر عهده گرفت.

نگرانی دیگری که در مورد ByteDance وجود دارد این است که این شرکت ممکن است روزی توسط حزب کمونیست حاکم چین مجبور شود این اطلاعات بیومتریک را با دولت به اشتراک بگذارید. صد میلیون آمریکایی که یک بار در ماه از این برنامه استفاده می کنند، ممکن است از دانستن این موضوع که چنین داده هایی ممکن است به طور بالقوه برای اهداف شوم مانند شناسایی مجدد افراد بدون رضایت یا نظارت یک دولت خارجی مورد استفاده قرار گیرند، هیجان زده نشوند.

برخی ممکن است بگویند که چنین اطلاعاتی در اختیار یک شرکت خصوصی نیست که اعضای حزب کمونیست در مقر آن در پایتخت چین کار می کنند. با این حال، هیچ کس با اطمینان نمی داند که آیا TikTok یک تهدید امنیت ملی است یا خیر. همتایان آمریکایی این شرکت بارها گفته اند که از آنها خواسته نشده است که هیچ اطلاعاتی را با دولت چین در میان بگذارند و در صورت مراجعه دولت چین با آنها موافقت نمی کنند.

تقریباً هر سوم آمریکایی از TikTok حداقل یک بار در ماه استفاده می کنند. این برنامه بسیار محبوب است و صدها میلیون نفر هر روز از آن استفاده می کنند. با این حال، مجموعه داده های برنامه های مرسوم، روزی ممکن است مشکل ساز شوند. اگر نسبت به TikTok اطمینان ندارید، آن را از دستگاه خود حذف کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه محافظ امنیتی مناسبی روی همه دستگاه های متصل خود نصب کرده اید. هکرها اهداف آسان را دوست دارند و شما این انتخاب را دارید که یکی نباشید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.