لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4166

کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا در راه است. در اینجا معنای آن برای شما است

زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

اثبات هویت شما مهم است – چه شهروندی باشید که حساب بانکی باز کرده‌اید، یک آپارتمان اجاره کرده‌اید یا کسب‌وکاری که خدمات جدیدی را ثبت می‌کند. تصور کنید اگر بتوانید این کار را در چند ثانیه از طریق یک برنامه کیف پول موبایلی که در هر نقطه از اتحادیه اروپا کار می کند انجام دهید؟ خوب، کار روی کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا در حال انجام است. بیایید بررسی کنیم که چگونه کار می کند و چرا به آن نیاز است…

هویت یکی از چالش های بزرگ عصر دیجیتال است.

وقتی با کسی تجارت می کنید یا سعی می کنید به نوعی خدمات دسترسی پیدا کنید، اعتماد اهمیت دارد. اما در دنیای معاملات از راه دور پشت پرده، ایجاد اعتماد دشوار است. چگونه می توانید مطمئن شوید که طرف مقابل واقعی است؟

چطوری حتی بدانند که انسان هستند?

در ژوئن 2021، کمیسیون اروپا تصمیم گرفت این مشکل را به طور جدی حل کنید.

پیشنهاد داد که به هر شهروند اتحادیه اروپا مجموعه‌ای از آن داده شود قوی هویت دیجیتال اعتبارنامه که در هر نقطه از منطقه شناسایی خواهد شد. این اعتبارنامه ها از a قابل دسترسی خواهند بود کیف پول های دیجیتال و در دسترس هر کسی از دستگاه تلفن همراه خود است.

این چه معنایی خواهد داشت؟ به سادگی، این به هر شهروند اتحادیه اروپا یا کسب و کار این امکان را می دهد که هویت یا هر گونه حق خود را سریع و قابل اعتماد اثبات کند. این امر دسترسی به خدمات بخش دولتی و خصوصی را به صورت آنلاین – یا به سادگی انجام داد و ستد آسان تر می کند. فرآیندهای پیچیده و زمان بر قبلی ساده و سریع خواهند شد.

موارد استفاده ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درخواست دسترسی به یک پرونده عمومی مانند شناسنامه، پرونده پزشکی یا ثبت زمین
• انتقال مشتری به یک سرویس دیجیتال
• امضای قرارداد تجاری
• افتتاح حساب بانکی
• تسلیم اظهارنامه مالیاتی
• درخواست برای یک دانشگاه در هر نقطه از اتحادیه اروپا
• ادعای نسخه پزشکی
• اثبات سن
• اجاره خودرو یا ثبت قرارداد ناوگان خودروهای شرکتی
• ورود به هتل.

این پیشنهاد بر اساس مقررات موجود اتحادیه اروپا ساخته شده است – eIDAS (خدمات شناسایی الکترونیکی، احراز هویت و اعتماد) – که در سال 2014 تأسیس شد.

اکنون اتحادیه اروپا در حال همکاری با کشورهای عضو برای توافق است یک چارچوب فنی برای طرح جدید. هدف از سپتامبر 2022 را برای توافق با جعبه ابزار eIDAS 2 و سپس شروع پروژه های آزمایشی تعیین کرده است.

هویت دیجیتال و احراز هویت – چرا درست کردن آنها سخت است؟

شما کی هستید؟

و چگونه می توانید آن را ثابت کنید؟

اینها سوالات ساده ای هستند. اما وقتی دو طرف در حال معامله با یکدیگر هستند بسیار مهم می شوند.

در دنیای “واقعی”، هم برای شهروندان و هم برای مشاغل، این فرآیند هنوز عمدتاً بر اساس اسناد فیزیکی است. می خواهید چیزی بخرید، سوار هواپیما شوید یا قراردادی امضا کنید؟ شما معمولاً نوعی شناسه فیزیکی ارائه می دهید. این می تواند گذرنامه، گواهینامه رانندگی، گواهی شرکت و غیره باشد. در بیشتر موارد، طرف مقابل می تواند نسبتاً مطمئن باشد که شما همان کسی هستید که ادعا می کنید هستید، و سپس معامله را پردازش کند.

در دنیای دیجیتال، همه چیز پیچیده تر می شود. هیچ یک از طرفین حضور فیزیکی ندارند، بنابراین صرف ارائه شماره/عکس پاسپورت دلیلی بر چیزی نیست. پس چگونه می توانید ثابت کنید که کی هستید؟

این یک چالش برای مشاغل و افراد است. با توسعه اقتصاد اشتراک گذاری، تعداد تراکنش های دیجیتالی افزایش یافته است. با این حال، ذینفعان برای تشخیص اصل از یک سند جعلی آموزش ندیده اند. آنها به یک راه حل هویت دیجیتالی قوی و آسان برای استفاده نیاز دارند.

بنابراین فرآیند “احراز هویت” دیجیتال اکنون چگونه به نظر می رسد؟ در حال حاضر، بیشتر روش ها استفاده می شود ترکیبی از سه عامل:

• چیزی که مشتری می داند (پین یا رمز عبور)
• چیزی که مشتری دارد (تلفن، دانگل)
• چیزی که مشتری است (اثر انگشت، عنبیه، صورت)

این مدل خوبی است، اما تکیه زیادی بر دو دسته اول وجود دارد. متأسفانه، سرقت رمز عبور برای مجرمان بسیار آسان است. آنها همچنین در بسیاری از اشکال سرقت هویت مانند تعویض سیم کارت.

فشار برای حل است “مشکل” هویت دیجیتال. با این حال، اجزای سازنده راه حل در حال حاضر وجود دارد. تنها چیزی که نیاز است کمی هماهنگی است.

این همان چیزی است که اتحادیه اروپا در تلاش است تا با طرح جدید کیف پول دیجیتال خود انجام دهد.

پس زمینه کمی در مورد کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا

یکی از پایه های اتحادیه اروپا، بازار واحد است. مسلماً دلیل اصلی برای پیوستن یک کشور به اتحادیه اروپا این است که بخشی از بلوکی باشد که بتواند با حداقل موانع تجارت کند. بنابراین، هدف اصلی هر کیف پول اتحادیه اروپا این است که به مشاغل مستقر در اتحادیه اروپا ابزاری قوی، ایمن و قدرتمند برای احراز هویت بدهد.

در درازمدت، این باید منافع اقتصادی برای کل منطقه به همراه داشته باشد. به گفته مک کینزیکشورهایی که یک شناسه دیجیتال موفق را اجرا می کنند، می توانند ارزشی معادل 3 تا 13 درصد از تولید ناخالص داخلی را تا سال 2030 باز کنند.

بدیهی است که همان مزایای «بدون مرز» به شهروندان نیز تعلق می گیرد. آنها باید بتوانند آزادانه در هر کجای اتحادیه اروپا که هستند سفر کنند و تراکنش کنند. بیشتر و بیشتر، مردم اکنون نیاز دارند هویت خود را به صورت الکترونیکی ثابت کنند – از هر کشوری که بازدید می کنند یا در آن زندگی می کنند. کیف پول اتحادیه اروپا به آنها کمک می کند تا این کار را انجام دهند.

در دهه گذشته، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تلاش کرده اند زیرساخت های اعتماد دیجیتال خود را ایجاد کنند. با این حال، این سیستم ها اغلب ناسازگار هستند. یک سند الکترونیکی صادر شده در یک کشور – مانند گواهینامه رانندگی یا یک قرارداد تجاری – معمولاً در کشور دیگر قابل خواندن یا از نظر قانونی قابل قبول نیست.

در سال 2014 اتحادیه اروپا به طور رسمی به این چالش پاسخ داد. راه اندازی شد مقررات اتحادیه اروپا در مورد شناسایی الکترونیکی و خدمات اعتماد (eIDAS).

eIDAS استانداردهای ثابتی را در سراسر اتحادیه اروپا برای احراز هویت الکترونیکی الزامی کرد. یا حداقل، سعی کرد. حقیقت این است که اکثر کشورهای عضو آن را نپذیرفتند. امروزه، در حالی که حدود 60 درصد از جمعیت اتحادیه اروپا به شناسه دیجیتال دسترسی دارند، تنها 14 درصد از خدمات عمومی اجازه احراز هویت فرامرزی را می دهند. در بخش خصوصی، جذب تقریباً وجود نداشته است.

اتحادیه اروپا کاستی های eIDAS را تشخیص داد. پس از مشاوره، نیاز به بهبود پوشش، تجربه کاربری و پذیرش فرامرزی خدمات هویت دیجیتال در اتحادیه اروپا را تشریح کرد.

در سپتامبر 2020، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، برنامه هایی را برای بازسازی مجدد سیستم فاش کرد: eIDAS 2.0. در مرکز آن کیف پول دیجیتال جدید قرار خواهد گرفت. هر شهروند یا شرکت اتحادیه اروپا می تواند درخواست کند (اگرچه برای شهروندان داوطلبانه باقی خواهد ماند). در همه جای اتحادیه پذیرفته خواهد شد.

فون در لاین گفت که این طرح جدید سفر و تجارت در سراسر اتحادیه اروپا را آسان‌تر می‌کند و همچنین نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی را که توسط ارائه‌دهندگان تجاری شناسه دیجیتال مطرح می‌شود، برطرف می‌کند.

او گفت: «هر بار که یک اپلیکیشن یا وب‌سایت از ما می‌خواهد یک هویت دیجیتال جدید ایجاد کنیم یا به راحتی از طریق یک پلتفرم بزرگ وارد شوید، ما نمی‌دانیم چه اتفاقی برای داده‌های ما می‌افتد. به همین دلیل است که کمیسیون یک هویت الکترونیکی امن اروپایی را پیشنهاد خواهد کرد. موردی که ما به آن اعتماد داریم و هر شهروندی می تواند در هر نقطه از اروپا برای انجام هر کاری از پرداخت مالیات گرفته تا کرایه دوچرخه استفاده کند. فناوری که در آن ما می توانیم خودمان را کنترل کنیم که چه داده هایی و چگونه استفاده می شود.”

بنابراین دیجیتال اتحادیه اروپا به کاربران اجازه می‌دهد فرم‌های الکترونیکی شناسایی و سایر اسناد رسمی (گواهینامه رانندگی، نسخه‌ها، مدارک تحصیلی و غیره) را با خیال راحت ذخیره کنند. این اطلاعات فقط توسط منابع خصوصی قابل اعتماد ارائه خواهد شد. و کاربران قادر خواهند بود تصمیم بگیرند که چه مقدار داده می خواهند برای یک هدف خاص به اشتراک بگذارند.

کیف پول ID دیجیتال اتحادیه اروپا در عمل: تجارت

بدیهی است که با ایمن و سریع تراکنش های دیجیتال بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا مزایای قابل توجهی را برای مشاغل به ارمغان می آورد. این باید تقلب را کاهش دهد و نرخ تکمیل پرداخت آنلاین را بهبود بخشد.

به طور خلاصه، شرکت ها کنترل بسیار بیشتری بر داده هایی که می خواهند به اشتراک بگذارند خواهند داشت.

همانطور که تیری برتون، کمیسر بازار داخلی، می‌گوید: «شرکت‌های اروپایی ما، بزرگ و کوچک، نیز از این هویت دیجیتال سود خواهند برد. آنها قادر خواهند بود طیف گسترده ای از خدمات جدید را ارائه دهند زیرا این پیشنهاد راه حلی برای خدمات شناسایی ایمن و قابل اعتماد ارائه می دهد.

کیف پول به شرکت ها کمک می کند تا پیشرفت کنند فعالیت های روزمره در محل کار خودشان به عنوان مثال منابع انسانی را در نظر بگیرید. دپارتمان‌های منابع انسانی می‌توانند به سرعت هویت یک نامزد شغلی را تأیید کنند و هر مدرکی را که برای پشتیبانی از درخواست‌های خود ارسال می‌کنند تأیید کنند. آنها همچنین می توانند فیش حقوقی را در برنامه کیف پول درج کنند.

و فراموش نکنید که شناسه دیجیتال فقط اشتراک ویژگی را فعال نمی کند. همچنین پشتیبانی می کند امضای دیجیتال. از این کیف پول می توان برای امضای دیجیتالی قراردادهای کاری و مجوزهای قانونی استفاده کرد. این کار تیم های خرید و تدارکات را بسیار آسان تر می کند. آنها می توانند هویت شرکت را با به اشتراک گذاشتن گواهی ثبت تایید شده با تامین کنندگان اثبات کنند. ادارات خزانه داری نیز سود خواهند برد. آنها می توانند اظهارنامه های مالیاتی را بسیار سریعتر تنظیم و تکمیل کنند.

امکان امضای قرارداد به صورت دیجیتالی مزایای بسیاری خواهد داشت. شرکت ها نیاز خود به چاپ، امضا، اسکن و ارسال اسناد کاغذی از طریق پست را به شدت کاهش خواهند داد. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. همچنین باید با کاهش زباله و تعداد سفرها برای سیاره زمین مفید باشد.

کیف پول ID دیجیتال اتحادیه اروپا در عمل: شهروندان

بحث در مورد هویت دیجیتال می تواند به طرز گیج کننده ای فنی باشد. بنابراین، برای درک مفهوم، فکر کردن در مورد آن کمک می کند تجربه مصرف کننده.

اکثر کاربران به آن دسترسی خواهند داشت کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا در قالب یک اپلیکیشن گوشی هوشمند میلیاردها نفر به طور منظم از برنامه های تلفن همراه استفاده می کنند، بنابراین این روند برای اکثریت قریب به اتفاق شهروندان و مشاغل آشنا خواهد بود.

شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند اپلیکیشن کیف پول را از فروشگاه‌های بزرگ برنامه دانلود کنند و هویت خود را با اطمینان بالایی تأیید کنند تا در کیف پول خود نصب شوند. پس از انجام این کار، آن‌ها می‌توانند مدارک هویتی کلیدی و گواهی الکترونیکی خود را از مؤسسات رسمی (مثلاً گواهینامه رانندگی، گواهینامه سلامت، ثبت‌نام کارت وسیله نقلیه، مدارک تحصیلی و غیره) و از ارائه‌دهندگان خدمات خصوصی (مثلاً اعتبار بانک IBAN، قبض برق تایید شده و غیره…). هنگامی که این اعتبارنامه ها تأیید و نصب شدند، به وضوح در برنامه فهرست می شوند. بعداً، کاربر ممکن است بتواند اعتبار بیشتری از سایر شرکت‌ها با داده‌های قابل اعتماد مانند خطوط هوایی و شرکت‌های بیمه اضافه کند.

با نصب برنامه، کاربر می‌تواند اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تراکنش را انتخاب کرده و با استفاده از رمز عبور، پین، بیومتریک یا موارد مشابه احراز هویت کند.

بیایید چند مورد استفاده فرضی را در نظر بگیریم کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا. بدیهی است که بسیاری از این تحلیل ها حدس و گمان خواهند بود. کیف پول هنوز در مرحله توسعه است. اما اطلاعات کافی توسط اتحادیه اروپا به دست آمده است که امکان حدس و گمان را فراهم می کند.

افتتاح حساب بانکی

در دنیای آنالوگ، افتتاح حساب بانکی زمان بر و پیچیده است. کاربر باید یک فرم طولانی ثبت نام را پر کند. سپس بانک مدارک هویتی (کاغذی) را می خواهد. بررسی آنها ممکن است چند روز طول بکشد. اگر هر یک از طرفین مرتکب اشتباه شود، تاخیرهای بیشتری وجود خواهد داشت. با کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا، بانک می تواند مدارک لازم را از متقاضی درخواست کند. او آنها را انتخاب می کند و در عرض چند ثانیه توسط بانک تأیید می شود. این فرآیند حتی شامل یک امضای الکترونیکی است که موافقت متقاضی را نشان می دهد.

ثبت نام در دانشگاه

این امر به ویژه برای شهروندان اتحادیه اروپا که در خارج از کشور خود تحصیل می کنند مفید خواهد بود. دانش آموز می تواند از او استفاده کند کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا به عنوان مثال، به دیپلمی که در یک کشور به دست آورده است دسترسی داشته باشد و آن را فوراً در هر کشور دیگر اتحادیه اروپا پذیرفته شود.

ورود به یک کلوپ شبانه

این یک مورد استفاده مفید برای کاوش است زیرا نشان می دهد که چگونه کاربران کنترل داده های خود را در دست خواهند داشت. اینجا، کلوپ شبانه فقط مدرک سن می خواهد. پیش از این، ممکن است شخصی برای ورود نیاز به گذرنامه یا گواهینامه رانندگی داشته باشد. این اسناد سن دارنده، آدرس، محل تولد و موارد دیگر را نشان می دهد. هیچ یک از اینها در این مثال ضروری نیست. با کیف پول EU Digital ID، فرد می تواند مدرک قابل اعتماد سن را ارائه دهد و نه بیشتر. این فرآیند ممکن است شامل یک مهر زمان الکترونیکی نیز باشد که اثبات الکترونیکی مبنی بر اینکه تراکنش در زمان خاصی انجام شده است.

توسعه کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا یک لحظه مهم برای شهروندان و مشاغل اتحادیه اروپا است. همانطور که جهان از تراکنش‌های «آنالوگ» به دیجیتال مهاجرت می‌کند، فرصتی برای ایجاد تعاملات آنلاین از همه نوع (خرید/فروش، ذخیره هویت، ثبت مجوزها، اشتراک‌گذاری گواهی‌ها) ایمن و سریع است.

کیف پول دیجیتال ID اتحادیه اروپا وعده کاهش اصطکاک را می دهد که امروزه بسیاری از فرآیندهای دیجیتال را مختل می کند. با افزایش پذیرش کیف پول، این امر باید اروپای قوی‌تر را برای افراد و شرکت‌ها در سراسر اتحادیه بسازد.



لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.