لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4181

از HN بپرسید: آیا به کارآفرینان انفرادی اعتماد دارید؟

برای بنیانگذاران انفرادی معمولی شما در 30 سالگی، احتمال مرگ آنها در هر مقطعی در 10 سال آینده چیزی حدود 0.2٪ است. و به جز مرگ آنها، کسب و کار آنها به جایی نمی رسد، زیرا آنلاین نگه داشتن یک استارت آپ SaaS هیچ هزینه ای ندارد — اگر مهارت انجام آن را خودتان داشته باشید.

در حالی که احتمال تعطیلی یک استارتاپ با پشتوانه سرمایه گذاری در هر مقطعی در ده سال آینده چیزی حدود 30 درصد است.

بنابراین، از منظر ریسک، به معنای واقعی کلمه بیش از 100 برابر بیشتر از یک محصول نرم افزاری ساخته شده توسط یک شرکت تحت حمایت ریسک، خطرناک تر از محصول یک بنیانگذار انفرادی است.

من از حداقل دو محصول ساخته شده توسط کارآفرینان انفرادی استفاده می کنم: MailMate و Pinboard. هر دو عالی هستند در غیر این صورت، تصور من این است که هر چه شرکت بزرگتر باشد، نرم افزار بدتری ساخته می شود (در یک پیشرفت مجانبی، بنابراین نمی گویم که 5 نفر بدتر از 1 کار خواهند کرد).

> بر احتمال استفاده از هر نرم افزاری که آنها ایجاد می کنند تأثیر می گذارد؟

بستگی به نوع نرم افزار دارد.

“بله” برای نرم افزار ابزار با دامنه محدود. من از نرم افزار ابزار اسکنر به نام VueScan استفاده می کنم که یک توسعه دهنده انفرادی (اد همریک) بود تا زمانی که پسرش به آن ملحق شد.[1] من همچنین از RegexBuddy استفاده کردم که فکر می کنم یک توسعه دهنده انفرادی است.[2]

اما «نه» برای نرم‌افزار گردش کار حیاتی که به فرمت‌های داده غیرشفاف اختصاصی مانند کلون برای Evernote یا ابزار یادداشت‌برداری مشابه نیاز دارد.

اساساً، این یک تجزیه و تحلیل ریسک است که نشان می‌دهد اگر توسعه‌دهنده انفرادی به‌روزرسانی نرم‌افزار را کنار بگذارد یا ورشکسته شود، کاربر چقدر «سرمایه‌گذاری» را از دست می‌دهد.

[1] https://www.hamrick.com/about-vuescan.html

[2] https://www.just-great-software.com/aboutjg.html

دلایل شما منطقی است، و من مطمئن هستم که من نیز انتخاب های مشابهی دارم.

اما اکثر کاربران نهایی؟ آنها هیچ ایده ای ندارند و هرگز به چنین چیزهایی فکر نمی کنند.

آنها فقط از یک فروشگاه برنامه استفاده می کنند یا برای چیزی در گوگل جستجو می کنند و روی->install کلیک می کنند.

توسعه چیزی با ارزش، حتی اگر فقط یک نمونه اولیه متقاعد کننده باشد، این روزها نسبتاً ارزان است.

من فکر می کنم که اگر کشش مناسبی در بازار وجود داشته باشد، یک توسعه دهنده انفرادی می تواند به اندازه کافی ارزش پیشنهادی برای جذب همکاران و سرمایه گذاران بسازد تا جایی که اعتبار سازمانی به وجود بیاید.

آیا شرکت Fortune 500 خود را روی محصولی شرط می بندم که در صورت ابتلای شخصی به کووید، از بین می رود؟ خیر

آیا اگر یک نفر بتواند چیزی جدید را به صورت نمایشی زنده کند، هم شخصاً علاقه مند می شوم و هم از فرشتگان معتبر عبور می کنم؟

شرط ببندید

سوال در عنوان پاسخ متفاوتی نسبت به سوال موجود در پست شما خواهد داشت.

آیا به کارآفرینان انفرادی اعتماد دارم؟ آره.

آیا از نرم افزار آنها در سازمانم استفاده خواهم کرد؟ نه. یا حداقل، نه برای هیچ چیز مهمی. نه به این دلیل که به آن شخص اعتماد ندارم، بلکه به این دلیل که زندگی دیوانه کننده است و فاکتور اتوبوس آن محصول بسیار بالاست.

اگر بتوانید محصول را خود میزبانی کنید چه؟

من دریافتم که این یک راه عالی برای فروش نرم افزار من است

من به مشتریان بالقوه یک آژانس شریک پیشنهاد می دهم که در حین ساختن محصول، میزبانی را انجام دهد

مشتریان ضمانت می گیرند، در حالی که من و آژانس سود را تقسیم می کنیم

نمی دانم برای اکثر استارت آپ ها چند موسس وجود دارد. مگر اینکه اگر علاقه مند باشم، حتی برایم صادق نیست. تا زمانی که محصول شما به من کمک می کند کاری انجام دهم، چرا به شما اعتماد نکنم؟

در مورد ادراک است. تک شاخ هایی هستند که به صورت انفرادی شروع شده اند. اما، در نهایت آنها از آن رشد کردند. اگرچه عجیب است، مغازه های زیادی در آنجا وجود دارد که توسط افراد انفرادی اداره می شوند. آنها غذای ما را می پزند، چیزهای حیاتی برای ما درست می کنند، اما ما آن را به دقت بررسی نمی کنیم. اجازه دادیم وارد خانه هایمان شوند 🙂

بنابراین، این فقط اپتیک است. به عنوان مثال، زمین و گسترش، راهی برای زور بازوی آنهاست. اگر قبلاً آنجا هستید، آنها می توانند در مورد آن گریه کنند یا طرح سازمانی را خریداری کنند 🙂

“این بستگی دارد”، هم اپتیک و هم اعتماد وجود دارد.

یک فرد مجرد همیشه به دلیل عامل “ضربه با اتوبوس” یک مسئولیت است.

راه حل اپتیک: شبیه یک فرد مجرد به نظر نرسید، پشت یک LLC پنهان شوید (در برخی کشورها می توانید به دنبال مسائل مالی باشید، بنابراین داشتن پول از طریق مشاوره و غیره ایده خوبی است تا آسیب پذیر به نظر نرسد)

یک راه حل اعتماد: می توانید با داشتن یک تعهد منبع باز و/یا سایر سازمان هایی که به عنوان ارائه دهندگان پشتیبانی فهرست می کنید، آن را کاهش دهید.

این را می توان با همکاری سایر توسعه دهندگان انفرادی که رقیب نیستند انجام داد، شرکت های یکدیگر را به عنوان ارائه دهندگان پشتیبانی لیست کرده و به آنها معرفی گذرا کرد تا بتوانند در مواقع اضطراری به مشتریان کمک کنند یا به آنها کمک کنند. اگر یکی از شما موفق شد، این می‌تواند یک مزیت جانبی برای داشتن یک گزینه واضح برای مقیاس‌بندی داشته باشد، بنابراین ورود سریع می‌شود. (همچنین از نظر بازاریابی، اگر از قبل ارائه دهندگان پشتیبانی وجود داشته باشند، این تصور محصول بزرگتر است)

+1 در مورد همکاری ها

اگر دوستانی با شرکت های معتبر دارید، می توانید از آنها بپرسید که آیا آنها می توانند “شریک خدمات” شما باشند.

من این کار را برای همیشه با دوستانم انجام داده ام

همچنین توجه داشته باشید که درست مانند توسعه دهندگان فردی، شرکت ها هیچ تضمینی ارائه نمی کنند مگر اینکه SLA وجود داشته باشد.

توسعه دهندگان انفرادی برای برنامه های مستقل مستقیم به مشتری عالی هستند. نوع برنامه‌هایی که باید یکی از ویژگی‌های نرم‌افزار مادر یا سیستم‌عامل باشند یا نیاز به یک اصل ایده‌آلیستی داشته باشند تا برای مخاطب جذاب باشد.

هنگامی که “بقای قبیله” یا سپاه بسیار عظیم را در نظر بگیرید، مزایای توسعه انفرادی را می توان نادیده گرفت.

این یک موضوع ریسک است. هیچ شرکت عاقلی به دنبال یک نقطه شکست (اگر از آن مطلع بود) نمی رفت.

بنابراین با این گفته، فقط فعالانه تبلیغ نکنید که انفرادی هستید و تا زمانی که آن را درست نکنید، آن را جعل کنید.

حتی اگر 90 درصد جواب منفی بدهند، حداقل 10 درصد هستند که می‌گویند بله و این منجر به تعداد زیادی از مردم می‌شود.

واقعیت احتمالاً این است که اکثر مردم به این فکر نمی کنند که محصولی که استفاده می کنند توسط یک توسعه دهنده انفرادی ساخته شده است یا خیر. آنها فقط اهمیت می دهند که مشکل آنها را به روشی آسان و زیبا حل کند.

نترس باید بگم

اول از همه روی محصول تمرکز کنید

کلید جذب شرکت های بزرگ واقعاً در استعداد فروش شما نهفته است

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.