لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4177

رادیو سوئد داروخانه جعلی ایجاد کرد – نشان می دهد که چگونه فیس بوک اطلاعات حساس را ذخیره می کند – رادیو سوئد

فیسبوک هر روز حجم زیادی از اطلاعات را از سایر مشاغلی که می خواهند از طریق آنها تبلیغ کنند، دریافت می کند. با این حال، برخی از اطلاعات، به عنوان مثال، زندگی جنسی، بیماری ها و داروهای مردم، آنقدر حساس است که خود فیس بوک می گوید که آنها آن را نمی خواهند.

اگر تبلیغ‌کننده همچنان چنین اطلاعاتی را ارسال می‌کند، فیسبوک فیلتری دارد که برای یافتن و حذف اطلاعات حساس ساخته شده است و فیس‌بوک سپس به تبلیغ‌کننده هشدار می‌دهد. این همان چیزی است که فیس بوک به اخبار رادیو سوئد پس از تحقیقات نشان داد که چگونه دو داروخانه زنجیره ای سوئدی اطلاعات مشتریان خود را با این غول رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.

برای اینکه ببینند آیا این درست است، خبرنگاران اخبار رادیو سوئد یک داروخانه آنلاین ساختگی ایجاد کردند و همان ابزارهای تبلیغاتی را از فیس بوک فعال کردند که قبل از اینکه گزارشگران رادیو سوئد تحقیق درباره آنها را آغاز کنند توسط داروخانه های واقعی استفاده می شد.

خبرنگاران اخبار رادیو سوئد همچنین برنامه ای ساختند که به طور خودکار، هزاران بار در روز، از داروخانه ساخته شده بازدید می کردند، آدرس ایمیل و شماره تلفن را پر می کردند، علائم و بیماری ها را جستجو می کردند، اما برخلاف سایر داروخانه های رادیو سوئد. اخبار قبلاً در مورد آن گزارش شده بود، همچنین اطلاعاتی در مورد داروهای تجویزی منتقل کرد.

پس از چهار روز، 25000 بازدید جعلی از مشتریان در فیس بوک ثبت شد. اما آنها نه تعطیل کرده بودند و نه به صاحبان داروخانه ساخته شده هشدار داده بودند – خبرنگاران اخبار رادیو سوئد. هنگامی که خبرنگاران وارد حساب کاربری خود می شوند، می بینند که فیس بوک نوع اطلاعات حساسی را ذخیره کرده است که به گفته آنها فیلتر آنها برای حذف دوباره و دوباره ساخته شده است.

سوالی که خبرنگاران از خود پرسیدند این بود که آیا فیس بوک حتی فیلتری دارد که به زبان سوئدی کار می کند یا خیر؟ یکی از داروخانه‌هایی که رادیو سوئد گزارش داده است، می‌گوید که هیچ هشداری از فیس‌بوک در مورد انتقال داده‌هایی که انجام شده است را پیدا نمی‌کنند. دیگری نمی خواست به این سوال پاسخ دهد. به گفته محققان ایالتی در ایالات متحده در سال گذشته، فیس بوک فقط به زبان انگلیسی فیلتر شده است.

خبرنگاران رادیو سوئد بارها از فیس بوک پرسیده اند که فیلتر آنها به زبان سوئدی چقدر خوب کار می کند. آنها پاسخی نداده اند، در نهایت خبرنگاران جان الولید، رئیس سیاست شرکت در سوئد را به دست گرفتند.

– می رم سر قضیه ببینم چی کار می تونیم بکنیم، میگه.

آیا اصلاً سیستم فیلترینگ شما به زبان سوئدی کار می کند؟ خبرنگاران می پرسند

– من نمی توانم به آن پاسخ دهم. جان الولید پاسخ داد که نمی توانم بگویم چگونه کار می کند، زیرا فناوری آن سطح را نمی شناسم.

هنگامی که گزارشگران اخبار رادیو سوئد داروخانه آنلاین ساخته شده خود را تعطیل کردند، فیس بوک بیش از 200000 بازدید از مشتریان را ثبت کرده بود. وقتی فیس بوک به خبرنگاران پاسخ می دهد، آنها به سوالات آنها پاسخ نمی دهند. اما در یک ایمیل تاکید می‌کنند که تبلیغ‌کنندگان مسئولیت دارند اطلاعات حساس را منتقل نکنند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.